ЗАХОДИ З ПРОТИПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЖНИВ – ЗАПОРУКА ЗБЕРЕЖЕННЯ ВРОЖАЮ!

Розпочався сезон жнив.
І наразі актуальними залишаються питання безпечної жнивної кампанії.
Важливими факторами ризику у період жнивної кампанії є спалювання стерні, післяжнивних залишків, паління та розкладання багать на полях. Подібні дії – прямий шлях до виникнення пожеж🔥. Для того, аби завершити жнива без пожеж, потрібна постійна пильність та ретельне дотримання протипожежних вимог – саме це гарантує безпеку як у жнива, так і в період транспортування та зберігання зерна👌.

Фахівці ДСНС України закликають населення та суб’єктів господарської діяльності дотримуватися пожежної безпеки під час збирання урожаю!

Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є:
• необережне поводження з вогнем;
• порушення правил експлуатації машин та агрегатів;
• випалювання стерні.
У цей період найменша іскра від сільгоспмашини чи кинутий недопалок можуть призвести до масштабного загоряння.
Будьте вкрай обережними у поводженні з відкритим вогнем; не паліть та не розводьте багаття поблизу хлібних і лісових масивів; стежте за тим, щоб діти не бавилися сірниками, запальничками.

Рятувальники звертаються до керівників сільгосппідприємств та фермерів-одноосібників з проханням поставитись з усією серйозністю до питань організації пожежної безпеки та слідкувати за суворим контролем щодо заборони спалювання стерні та пожнивних залишків.

Водії повинні пам’ятати, що, проїжджаючи поряд із хлібними масивами, не можна викидати недопалки в бік полів – це може призвести до пожеж із значними втратами.

Шановні громадяни, пам’ятайте, що дотримуватися вимог пожежної безпеки, а особливо під час жнив – це обов’язок кожної людини! Лише спільними зусиллями ми не допустимо загорання хлібних масивів, адже це є основа економіки нашої країни🇺🇦.