ЯК ЗЕКОНОМИТИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ТА ДОПОМОГТИ ЕНЕРГЕТИЧНІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ

08.11.2022

Після масованих обстрілів критичної інфраструктури України енергетики були вимушені ввести обмеження на споживання електричної енергії.

☝️Зменшення витрат на енергоносії зберігає енергосистему від перевантаження і дозволяє енергетикам прискорити її відновлення. Якщо цього не робити, багато користувачів довше лишатимуться без світла, адже ремонті роботи будуть вимагати більше часу.

☝️Річ у тім, що після пошкодження інфраструктури російськими ракетами для повернення світла фахівці знеструмлюють одну лінію і підʼєднують споживачів до резервної. Проте резервна менш надійна і не завжди витримує навантаження.

‼️Саме тому енергетики просять зменшити споживання електроенергії у години пік – з 7:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00. У цей час бажано зменшити використання енергоємних побутових приладів.

⚠️Аби скоротити витрати на енергоносії і зменшити навантаження на енергосистему в години пік і не тільки, необхідно змінити підхід та час використання найбільш енергоємних приладів. Знаючи, скільки споживає той чи інший прилад, можна скоригувати його використання.

‼️Найбільше електроенергії споживають:
📌варильна поверхня – 7,5 кВт/год,
📌електрична духова шафа – 2,5-4 кВт/год,
📌електрична тепла підлога – 3,8 кВт/год,
📌сушильна машина – 3,2–3,4 кВт/год,
📌кондиціонер – 2,2-3,3 кВт/год,
📌пилосос – 1,4-2,5 кВт/год,
📌обігрівач масляний – 1,5-2,5 кВт/год,
📌бойлер – 1,5-2,5 кВт/год,
📌електрочайник – 1,5-2,4 кВт/год,
📌праска, фен – 1-2,4 кВт/год,
📌пральна машина – 1,8-2,3 кВт/год,
📌посудомийна машина – 0,8-1,9 кВт/год,
📌мікрохвильова піч – 0,7-1,2 кВт/год,
📌кавоварка – 1-1,2 кВт/год,
📌холодильник – до 1 кВт/год.

‼️Тож нагадуємо вам рекомендації, як споживати електроенергію з мінімальним навантаженням на енергосистему:
☝️Обмежте у пікові ранкові та вечірні години використання електроприладів з “червоної групи” (пральна машина, праска, фен, електроплита, електрочайник, бойлер, обігрівач або кондиціонер).
☝️Не використовуйте одночасно більше одного електроприладу з “червоної групи”.
☝️Користуйтеся приладами з “жовтої” (посудомийна машина, тостер) та “червоної” груп по черзі, щоб вони не створювали надмірного навантаження на мережу.
☝️”Зелена група” – найменш енергоємна, ці електроприлади безпечні для системи і вмикати їх можна протягом дня (комп’ютер, ноутбук, телевізор, планшет, мобільний телефон, освітлення, холодильник).

⚠️Окрім того, ви можете:
📍Обігрівачі та кондиціонери вмикати лише вночі (але не в години сну), коли споживання електрики в країні відчутно зменшується,
📍Перенести прання на більш пізній час. Для цього можна скористатися функцією відкладеного прання, якщо така я,
📍Прати на найнижчій температурі – наприклад, на 30 градусах замість 40 та 60. Використовувати більш швидкі режими прання.
📍Набирати в електрочайник води на один раз,
📍Вимикати світло, коли виходите з кімнати,
📍Не залишати електроприлади увімкненими в режимі сну,
📍Вмикати бойлер тільки коли треба помити посуд або прийняти душ,
📍Використовувати сучасну побутову техніку та замінити всі лампочки в будинку на світлодіодні,
📍За можливості варто зменшити використання енергоємних побутових приладів або вмикати їх не в години пікового навантаження.

✅Енергетики дуже вдячні всім, хто економить електроенергію. Завдяки спільним зусиллям можна зменшити навантаження на енергосистему та мінімізувати відключення🤝

Тримаймо енергетичний фронт разом!🤝

Photo 5429433592880153014 X