07.12.2022

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини, які держава має відстоювати та захищати.

07 грудня 2022 року відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Взаємодія суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі, жорстокому поводженню з дітьми».

Участь у заході взяли представники сектору поліцейської діяльності №1 Красногрвдського РВП головного управління національної поліції в Харківській області, сектору «Зачепилівського бюро правової допомоги» Харківського МЦБВПД, відділу у справах дітей, сім’ї та з питань соціального захисту населення, відділу сім’ї, дітей та молоді комунальної установи «Центр надання соціальних послуг», служби у справах дітей Зачепилівської селищної ради.

Під час засідання розглянули питання щодо законодавчої бази, направленої на посилення захисту осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, зокрема, Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», постанову Кабінету Міністрів України № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі».

Обговорили механізм взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству на ознакою статі; ефективного реагування на подібні факти; надання допомоги й захисту постраждалим та притягнення кривдників до передбаченої Законом відповідальності.

Учасники засідання «круглого столу» отримали роз’яснення щодо категорій осіб, які мають можливість отримати безоплатну вторинну правову допомогу.

«Згідно з пунктом 13, 13-1 статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, мають право на всі види правових послуг. Зокрема: безоплатно отримати допомогу щодо представлення інтересів в судах та інших державних органах; допомогу щодо складення документів процесуального характеру, а також мають можливість отримати юридичну консультацію, роз’яснення чинного законодавства та ін.».

По закінченню заходу учасники «круглого столу» отримали буклети і листівки відповідної тематики: «Не мовчи! Зупинимо насильство разом!», «Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому!», «Безоплатна правова допомога поруч!».

Img D8ee093968171ff2acb79c845fa9d4c5 V Img C4b72667511f75908e71ad14d5747018 V