Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

05.12.2019

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Основною метою акції є:

– привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

– активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

– проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

– формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюютьсимволічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Міжнародний день волонтера

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день прав людини.

Цього року Міністерство соціальної політики у співпраці з UNFPA Україна у рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанії «Розірви коло». Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства.

В рамках інформаційної кампанії у новому відео ролику «Розірви коло», демонструється, як із покоління в покоління герої передають один одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час поколінь підкреслює вкоріненість проблеми.

Ссилки для перегляду відеороликів:

Головний ролик кампанії Розірви коло  https://www.youtube.com/watch?v=ZGoWmM3nZAU,

Проти міфів    https://www.youtube.com/playlist?list=PLV4zy1apmIUYVF6VvVjU0Uf10oGD877KW,

Проти психологічного насильства

Інформаційна кампанія «Розірви коло» закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче – це не прояв симпатії; твоя «хата не скраю» – ти можеш допомогти.

Пропонуємо долучитися до інформаційно-просвітницьких заходів підприємства, установи та організації району та інших зацікавлених осіб, шляхом оформлення літературних викладок, розміщення інформаційних матеріалів зазначеної тематики на офіційних веб-сайтах, в соціальних мережах, на стендах, тощо.

Якщо Ви опинилися в ситуації домашнього насильства,телефонуйте:

Гаряча лінія Національної поліції України

0-800-500-202

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 (безкоштовно зі стаціонарного або мобільного телефонів, вуличних таксофонів в м. Києві)

Короткий номер з мобільного  116-123

Якщо Ви стали свідком жорстокого поводження з дітьми або Ваша дитина потерпає від домашнього насильства – телефонуйте:

Національна дитяча гаряча лінія 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних, мобільних телефонів, таксофонів Києва)

Короткий номер з мобільного116-111

У разі зникнення дитини до Служби розшуку дітей 116-000

Інформаційно-довідкова служба МВС – (044) 256-03-33, 254-94-94

Кол-центр Національної поліції – 0-800-500-202

Урядова гаряча лінія – 15-45