Всесвітній тиждень імунізації. Попередь! Захисти! Зроби щеплення!

18.04.2024

З 24 по 30  квітня 2024 року стартує Всесвітній тиждень імунізації. Його мета нагадати про важливість щеплень для захисту від хвороб людей різного віку.

Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря щеплень відіграє в цьому ключову роль. Сьогодні в умовах війни імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців – усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні.

Вакцинація – єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров’я громадян, і на систему охорони здоров’я загалом. Відтоді як 220 років тому була винайдена перша сучасна вакцина, щеплення вже врятували життя багатьох поколінь, рятуватимуть і майбутні.

В Україні згідно Календаря щеплень всі діти мають обов’язково отримати щеплення проти десяти захворювань:

• туберкульозу,
  • поліомієліту,
  • дифтерії,
  • кашлюка,
  • правця,
  • кору,
  • гепатиту В,
  • гемофільної інфекції,
  • краснухи,
  • епідемічного паротиту

Вакцини  від цих захворювань безоплатні, їх закуповують державним коштом.

Завдяки щепленням, які отримуємо з раннього дитинства, на щастя, не бачимо дітей в інвалідних візочках чи на милицях, які перенесли поліомієліт; не відчуваємо горя втрати близьких від того ж кору, дифтерії чи правця.

Згадайте, коли Ви особисто чи Ваші рідні зверталися до лікаря щоб зробити щеплення (за виключенням COVID- 19) проти тих інфекційних хвороб, яким можна запобігти вакцинацією?

У разі порушень термінів щеплень, які передбаченні національним Календарем, ми втрачаємо захисний рівень імунітету стаємо вразливими до інфікування, що несе загрозу не тільки нам, а й нашим близьким, особливо дітям.

Кожна доза вакцини в календарі щеплень призначена для створення, або підтримки захисту від хвороб, також вкрай важливо надолужувати  пропущені дози якомога швидше – для складання графіку звертайтеся до свого сімейного  лікаря.

Звертаємося до кожного з Вас особисто! Якщо Ви не пам’ятаєте коли зробили щеплення та які (відповідно до вашого віку), або пройшло більше 10 років від останнього, зверніться для з’ясування до сімейного лікаря.

Ніхто не повинен померти від хвороби, яку можна попередити вакциною!

Пам’ятайте, кожне щеплення важливе для Вашого захисту і захисту тих, кого Ви любите!

календар щеплень