Зачепилівська громада

Красноградський район, Харківська область

(05761) 51652

Зміст

Важливі матеріали з питань щеплення від Covid 19

21.10.2022

Восени може початися нова хвиля захворювань на COVID-19. Щоб подбати про своє здоров’я й убезпечитися від тяжкого перебігу хвороби, варто зробити щеплення, як дорослим, так і дітям з 12 років.

Чи відрізняється вакцина для дорослих і дітей? Нічим. Деталі: 

Чим щеплюють дітей від COVID-19 в Україні

МОЗ рекомендувало щепити дітей від 12 років вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Вакцину для дітей використовують за тією ж схемою, що й  для дорослих, – 2 дози по 0,3 мл з інтервалом у 21-28 діб.

Чи безпечна та ефективна вакцина від COVID-19 для дітей

Вакцина Comirnaty/Pfizer пройшла усі необхідні дослідження для дітей віком 12-17 років, які довели її ефективність та безпечність. 

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, вакцина на 93% захищає підлітків віком 12-18 років від госпіталізації через COVID-19.*

*Джерело: https://bit.ly/CDC_C19_dity  

Як вакцинувати дитину від COVID-19

Щоб вакцинувати дитину від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення. 

Діти від 14 років можуть прийти на вакцинацію самостійно.

Дітям 12-13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна. 

Чи потрібна дітям бустерна доза

В Україні бустерну дозу дітям не роблять. 

Втім, якщо внаслідок важкої хвороби, у дитини старшої 12 років могла не сформуватися повноцінна імунна відповідь на дві дози вакцини, лікар може рекомендувати ввести додаткову дозу, бажано в період від 28 днів до 3 місяців після завершення базового курсу вакцинації.

Якщо вам відмовляють у щепленні — не погоджуйтесь! 

❗️Запитайте та занотуйте ім’я, прізвище, по батькові та посаду медичного працівника, який вам відмовляє, а також на якій підставі вас не хочуть вакцинувати.

❗️Відсутність декларації з лікарем або місцевої прописки не може бути приводом для відмови. Наполягайте, що це незаконно.

❗️Якщо заради вас не хочуть відкривати новий флакон коронавірусної вакцини, адже немає інших охочих, посилайтеся на лист  МОЗ від 2 лютого 2022 року керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я ОДА про те, що відкривати флакон із багатодозною вакциною можна  з приходом першого пацієнта. 

Якщо вирішити питання так і не вдалося:

Зверніться до головного лікаря (керівника) медзакладу і поясніть суть проблеми.

Якщо це не допомогло, пишіть офіційну скаргу до департаменту/управління охорони здоров’я вашого міста чи області. Контакти  — https://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja   

Скаргу також можна подати, подзвонивши в контакт-центр МОЗ — 0 800 60 20 19, або заповнивши електронну форму за посиланням https://moz.gov.ua/zvernennja-gromadjan

Важливо! Усі щеплення за Національним календарем щеплень в Україні (https://bit.ly/MOZ_kalendar) та вакцинація від коронавірусу є безоплатними в  державних чи приватних клініках України, які мають договір із Національною службою здоров’я. 

 

Поточний стан вакцинації  від COVID-19 в Україні:

☑ одна  доза –  понад 16,1 млн людей

☑ дві дози – понад 15,3 млн

☑ бустерна  доза –  понад 2,4 млн

☑ друга бустерна доза – понад 61 тис. людей.

* Нагадуємо, що першу бустерну дозу можуть отримати люди старші 18 років, які отримали дві дози дводозної вакцини або одну дозу однодозної понад 5 місяців тому. 

Через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19  необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення.

Як перший, так і другий бустер можна робити вакцинами Pfizer, Janssen або CoronaVac після первинного курсу будь-якими вакцинами, у т.ч. за змішаною схемою. 

Бустерне щеплення також можна зробити тією ж вакциною, якою робили первинний курс, або іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами. 

Щепитися можна безоплатно в будь-якому пункті або центрі вакцинації. Адреси та контакти пунктів та центрів за посиланням https://vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19

 

Знайте свої права та вакцинуйтеся! Будьте здорові!

Join Us Facebook
єдем зачепилівка
місцеві петиції
громадський бюджет е дем
посилання