В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання «патронат над дитиною» –тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин.
Порядок створення та діяльність сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначено Постановою Кабінету Міністрів України №893 від 20 серпня 2021року.
Патронатний вихователь – новий для України вид офіційної зайнятості.
Хто може бути патронатними вихователями?
Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України (в тому числі і безробітний), який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини в своєму домі.
Сім’ї патронатного вихователя з державного бюджету виплачуються такі види соціальних виплат:
- Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю.
- Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення).
Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи.
У зв’язку високою відповідальністю, патронатний вихователь не може вести іншої трудової діяльності за сумісництвом чи іншу економічну діяльність.
За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті звертайтеся до фахівця Зачепилівська районна філія Харківського обласного центру зайнятості за адресою: смт. Зачепилівка, вул. Центральна 41, каб №1.