Туберкульоз – одна із соціально-небезпечних хвороб людства

10.03.2021

09.03.2021 року відділом сім’ї, дітей та молоді комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Зачепилівської селищної ради спільно з районним сектором філії Державної установи «Центр пробації в Харківській області» з особами, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі проведено бесіду профілактичного характеру «Туберкульоз – одна із соціально-небезпечних хвороб людства».

В ході заходу розповсюджено буклети про туберкульоз:  «Що необхідно знати про туберкульоз», «Туберкульоз: як запобігти епідемії», «Як вберегтися від туберкульозу».

Туберкульоз – це інфекційне бактеріальне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, яка найчастіше вражає легені. При кашлі, чханні, розмові або плюванні люди з цією хворобою виділяють в повітря мікроби, відомі як мікобактерії. Для інфікування досить вдихнути лише незначну кількість цих бацил.

Однак хворіють не всі люди, інфіковані мікобактеріями туберкульозу.

Імунна система або вбиває мікробів, або “відгороджується” від туберкульозних бацил, вводячи їх у латентний стан на цілі роки. Нездатність імунної системи боротися з інфекцією, що викликається мікобактеріями туберкульозу, призводить до розвитку активної хвороби, при якій мікобактерії розмножуються і руйнують організм.

Ризик захворювання для людей з ВІЛ набагато вищий. Туберкульоз є основною причиною смерті людей з ВІЛ, які мають ослаблену імунну систему.

Щоб не захворіти на цю небезпечну хворобу, необхідно усіма доступними методами зміцнювати своє здоров’я, вести здоровий спосіб життя. Це – повноцінне харчування, регулярне заняття фізичними вправами, систематичне загартування організму, відмова від шкідливих звичок (вживання тютюну, алкоголю, наркотиків), дотримання правил особистої  гігієни.

Запобіганню захворювання сприяє чистота житлових будинків, громадських приміщень, вулиць міста та дотримування правил особистої гігієни. У сухих, добре освітлених місцях мікобактерії туберкульозу гинуть швидко.  Велике значення для очищення повітря  мають  зелені  насадження. Дотримуйтесь чистоти, дружіть з природою – цим ви збережете здоров’я.Img 0816efbfb323f031a362dfae2cab32ba V

Unnamed (1)