12 грудня 2022 року відбулося засідання «круглого столу», на якому були присутні представники Красноградського районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області, сектору «Зачепилівського бюро правової допомоги» Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, відділу сім’ї, дітей та молоді комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Зачепилівської селищної ради, сектору поліцейської діяльності №1 Красноградського РВП головного управління національної поліції в Харківській області.
Метою зустрічі стало обговорення проблемних питань, які виникають у клієнтів пробації та членів їх сімей.
Клієнти Красноградського районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області дуже рідко самостійно звертаються до соціальних установ для отримання допомоги чи поради, незважаючи на те, що кожен має можливість отримати соціальну допомогу безкоштовно. Силами спеціалістів відділу сім’ї, дітей та молоді комунальної установи «Центр надання соціальних послуг», відділу у справах дітей, сім’ї та з питань соціального захисту населення, служби у справах дітей Зачепилівської селищної ради надається допомога дітям та молоді, які опинилась в складних життєвих обставинах, вивчаються житлово-побутові умови, в яких вони проживають, проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота із засудженими та їх родичами з питань профілактики негативних явищ, пропаганди здорового способу життя.
Представник сектору «Зачепилівського бюро правової допомоги» зазначив, що право на безоплатну вторинну правову допомогу мають категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України та повідомив, як отримати безоплатну вторинну правову допомогу в умовах воєнного стану.
Основна умова успішної співпраці – достатній обмін інформацією щодо умов проживання засуджених, психологічного клімату в сім’ї, основних соціальних проблем.
Пробація повинна сприяти реабілітації правопорушників та допомогти їм реінтегруватися в суспільство в якості правослухняного громадянина. Для цього співробітники повинні орієнтуватися у видах соціальних послуг, що надаються державними, громадськими та благодійним організаціями щоб вчасно та компетентно надати допомогу клієнтам пробації у вирішенні проблемних питань. Позитивний результат у ресоціалізації правопорушників неможливий без чітко налагодженого механізму співпраці зацікавлених служб.