Щодо правового режиму зони санітарної охорони водних об’єктів

07.02.2024

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 2024 р. № 80 «Про внесення змін до Порядку користування землями водного фонду», яка вступила в дію з 30.01.2024р., з метою забезпечення охорони водних об’єктів і попередження можливого забруднення каналу, Управління каналу Дніпро-Донбас повідомляє:

«Користування землями прибережних захисних смуг уздовж річок, навколо водоймі на островахздійснюється у режимі обмеженої господарської діяльності… На зазначених землях забороняється провадження діяльності, що негативно впливає або може вплинути на їх стан чи суперечить їх призначенню, а саме:

• розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;
  • зберігання та застосування пестицидів і добрив;
  • влаштування літніх таборів для худоби;
  • будівництво будь-яких споруд(крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій, майданчиків для занять спортом на відкритому повітрі, об’єктів фізичної культури і спорту, які не є об’єктами нерухомості), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;
  • влаштування місць видалення відходів, утворення відходів у процесі виробництва, гноєсховищ, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо;
  • миття та обслуговування транспортних засобів і техніки;
  • випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого Міндовкіллям.»

Також доводимо до відома, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 р. №2024 «Про правовий режим зон санітарної охорони водних об’єктів» (із змінами КМ №717 від 15.05.2003р., №930 від 10.10.2012р., №379 від 27.05.2015р., №>1065 від 04.12.2019р., №826 від 09.09.2020р.)

«…в зоні 1-го поясу санітарної охорони каналу категорично забороняється:

скидання будь-яких стічних вод, а також купання, прання білизни, вилов риби, водопій і випасання худоби та інші види водокористування, що впливають на якість води;

перебування сторонніх осіб, розміщення житлових та громадських будівель, організація причалів плаваючих засобів, застосування пестицидів, органічних і мінеральних добрив, прокладення трубопроводів, видобування гравію чи піску, проведення днопоглиблювальних та інших будівельно-монтажних робіт, безпосередньо непов’язаних з експлуатацією, реконструкцією чи розширенням водопровідних споруд та мереж;

проведення головної рубки лісу…»

Окремо інформуємо, що згідно Розпорядження начальника Дніпропетровської ОВА № 87/0/527-22 від 29.03.2022р. та Протоколу № 3 позачергового засідання регіональної комісії Харківської ОВА від 24.06.2022р. на період дії воєнного стану заборонити:

–        навігацію на водних об’єктах малих суден, моторних суден, прогулянкових вітрильних суден, прогулянкових суден, швидкісних суден та спортивних суден, а також водних мотоциклів і засобів для розваг на воді;

–        вилов водних біоресурсів шляхом промислового, любительського та спортивного рибальства на водних об’єктах.

Власники сільгоспугідь, які межують з 1-м поясом санітарної охорони каналу (150 м від осі каналу в обидві сторони), повинні виконати протипожежну оранку ланів з метою запобігання пожежі у лісозахисній смузі каналу та водосховищ та провести роз’яснювальну роботу серед населення щодо правового режиму зони санітарної охорони водних об’єктів з метою забезпечення безпеки громадян у період воєнного стану.