Шахраї можуть використовувати проблеми з електроенергією у своїх зловмисних цілях

05.06.2024

Так як українці моніторять інформацію щодо відключень електроенергії, зловмисники можуть створювати фейкові онлайн-ресурси, наприклад, телеграм-боти від імені енергетичної компанії для поширення дезінформації, викрадення конфіденційних даних та шахрайства.

Не переходьте за посиланнями з незнайомих джерел та не довіряйте стороннім ресурсам. Отримуйте інформацію про відключення світла тільки з офіційних джерел.

Наприклад, посилання на сайти операторів розподільчих мереж можна знайти на сайті Кіберполіції.

Для Харківської області це: https://oblenergo.kharkov.ua/uk

Не реагуйте на повідомлення і дзвінки з питанням :”Чи є у Вас світло”. Такі дані можуть збирати під виглядом соціальних опитувань і використати з метою шахрайства, в тому числі з боку ворога.

Photo1717598985