«Ризики залежностей та їх наслідки»

09.02.2021

08.02.2021 року відділом сім’ї, дітей та молоді комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Зачепилівської селищної ради спільно з районним сектором філії Державної установи «Центр пробації в Харківській області» з особою молодіжного віку, яка засуджена до покарань не пов’язаних з позбавленням волі проведено бесіду профілактичного характеру «Ризики залежностей та їх наслідки».

Під час заходу розглядалися питання впливу куріння на організм людини, вплив алкоголю на поведінку та руйнівні наслідки вживання наркотиків.

Тютюн, алкоголь, деякі ліки, токсичні речовини, наркотики тощо. Усі вони більшою чи меншою мірою впливають на мозок і психіку людини, її здатність тверезо мислити і відповідально діяти. Тому їх називають психоактивними речовинами (такими, що впливають на психіку людини).

Деякі з них використовують у медицині як знеболювальні чи снодійні препарати. Інші, хоч і небезпечні для здоров’я, але не заборонені законом. Це тютюнові й алкогольні вироби, препарати побутової хімії.

Однак є ще одна група психоактивних речовин, вживання яких є особливо небезпечним. Це наркотичні речовини, розповсюдження яких заборонено законом.

Найбільша небезпека психоактивних речовин, зокрема наркотиків, полягає в тому, що вони спричиняють залежність.

Фізична залежність виявляється в тому, що організм не може нормально функціонувати без ПАР, що викликає сильний потяг до цієї речовини. Фізична залежність характеризується звиканням до ПАР і наявністю абстинентного синдрому («ломки») через відсутніть наступної дози. Пошук і прийом наступної дози стає життєвою потребою. Особливо швидко розвивається фізична залежність від наркотиків.

Психологічна залежність — це хворобливе прагнення вживати ПАР, щоб отримати приємні відчуття або позбутися неприємних. Психологічна залежність завжди виникає при систематичному вживанні ПАР, але може виникнути і після одноразового прийому, наприклад, деяких синтетичних наркотиків.

Долаючи одну залежність, особистість може потрапити в тенета іншої. Тому так важливо звернутися по допомогу до професіоналів, які зможуть надати кваліфікаційну допомогу.

Ризик залежностей