Зачепилівська громада

Красноградський район, Харківська область

(05761) 51652

Зміст

 
УКРАЇНА
Зачепилівська громада
ЗАЧЕПИЛІВСЬКИЙ РАЙОН
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
від 27/09/2019 року№195смт. Зачепилівка
Про додаткові заходи щодо обмеження продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива на території Зачепилівської об’єднаної територіальної громади

З метою посилення профілактичного впливу та недопущення поширення проявів вживання населенням алкогольних та слабоалкогольних напоїв, пияцтва, порушень громадського порядку та дотримання тиші у нічний час доби, відповідно до ст. 25, 30, 52, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», п. 7 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених Постановою КМУ від 30.07.1996 року № 854, виконавчий комітет Зачепилівської селищної ради

ВИРІШИВ:
1. Заборонити продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива (крім безалкогольного) на території Зачепилівської об’єднаної територіальної громади у стаціонарних об’єктах торгівлі, малих архітектурних формах та у закладах торгівлі, розміщених в окремих будівлях, у період з 21.00 години вечора до 08.00 години ранку щоденно, враховуючи вихідні дні та свята.
2. Заборонити закладам ресторанного господарства (кафе, бари, ресторани) продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива (крім безалкогольного) на території Зачепилівської об’єднаної територіальної громади у період з 22.00 години вечора до 09.00 години ранку щоденно, з 23.00 години вечора до 09.00 години ранку вихідні дні та свята.
3. Дія цього рішення поширюється на всіх суб'єктів господарювання на території Зачепилівської селищної ради незалежно від форм власності, які зареєстровані в установленому порядку і мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, отриману згідно з вимогами законодавства.
4. Суб’єктам господарювання Зачепилівської селищної ради рекомендувати інформувати покупців про прийняте рішення щодо заборони реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території Зачепилівської об’єднаної територіальної громади у період з 21.00 години вечора до 08.00 години ранку щоденно, враховуючи вихідні дні та свята.
5. Виконавчому комітету доручити довести вимоги цього рішення до відома всіх суб'єктів підприємницької діяльності на території Зачепилівської об’єднаної територіальної громади, які підпадають під його дію.
6. Зачепилівському відділенню КВП ГУНП в Харківській області рекомендувати активізувати роботу щодо посилення контролю за дотриманням вимог Кодексу України про адміністративні порушення з метою недопущення розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту та в інших заборонених законом місцях, появи в громадських місцях у нетверезому стані, сприяти захисту населення від шкідливого впливу шуму та дотриманню правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.
7. Контроль за виконання даного рішення покласти на виконавчий комітет.
8. Це рішення набирає чинності з дня його прийняття.

Селищний голова Ю.КРИВЕНКО

АНАЛІЗ
регуляторного впливу проекту рішення Зачепилівської селищної ради Харківської області
«Про додаткові заходи щодо обмеження продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива на території Зачепилівської об’єднаної територіальної громади»

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин, а також оцінка важливості цієї проблеми.
Відповідно до вимог статті 15 – 3 Закону України « Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлені місця, де обмежено роздрібну торгівлю цими товарами. Однак, відповідно до вимог абзацу 7 цієї статті, органи місцевого самоврядування можуть встановлювати інші місця, де заборонено або обмежено торгівлю алкогольними та слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами та пивом.
За останні роки українське суспільство занепадає внаслідок масового пияцтва. Проблема пияцтва та алкоголізму в селах на даний час не лише не втрачає своєї актуальності, але з кожним роком загострюється та набуває все більш небезпечних для суспільства форм та проявів. Розповсюдженість вживання алкогольних напоїв та пива серед неповнолітніх є однією з основних причин їх становлення на злочинний шлях.
Проблема, яку планується розв’язати з прийняттям цього рішення, полягає в обмеженні доступу молодих осіб до вживання алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пива, недопущенні реалізації алкогольних напоїв поблизу навчальних закладів, встановлення годин для продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива.
2. Обгрунтування, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів і потребує державного регулювання.
У зв’язку з відсутністю механізму визначення обмежень місць продажу алкогольної, тютюнової продукції та пива поблизу закладів освіти у законодавчій нормативній базі проблему можна розв’язати шляхом адміністративних відносин відповідно до вимог Законів України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про місцеве самоврядування в Україні» та з прийняттям Зачепилівською селищною радою регуляторного акта «Про додаткові заходи щодо обмеження продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива на території Зачепилівської об’єднаної територіальної громади».
3. Обґрунтування, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою діючого регуляторного акта.
Відповідно до вимог статті 15-3 Закону України « Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями встановлені години продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива в торгівельних закладах. Однак, відповідно до статтей 26 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» сільська рада передбачає встановлення інших місць, де заборонена або обмежена в часі торгівля алкогольними, слабоалкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами.
4. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, у тому числі здійснення розрахунку очікуваних витрат та вигод суб’єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акта.
Прийняття цього регуляторного акта надасть можливість врегулювати питання встановлення обмежень місць та часу продажу алкогольної продукції, пива та тютюнових виробів.
Очікувані результати :
ВИГОДИ ВИТРАТИ
1 2
Сфера інтересів органів місцевого самоврядування
1.Зменшення правопорушень серед
мешканців сільської ради. 1.Зниження податкових надходжень до бюджету
2.Захист населення від негативних наслідків шуму. 2.Зниження товарообігу роздрібної мережі
3.Зменшення скарг від мешканців сільської ради щодо порушень законності та правопорядку.
Сфера інтересів суб’єктів господарювання
1.Економія коштів від придбання відповідних ліцензій. 1. Зниження прибутку

Сфера інтересів громадян
1.Зменшення правопорушень серед мешканців сіл.
2. Захист населення від негативних наслідків шуму

5. Визначення цілей державного регулювання.
Метою цього регуляторного акта є урегулювання питання щодо обмеження місць та часу продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів та пива в торгівельних закладах розташованих на території сільської ради.
6. Визначення та оцінка всіх прийнятних альтернативних способів
досягнення встановлених цілей, у тому числі тих, які не передбачають безпосереднього державного регулювання господарських відносин.
У разі неприйняття зазначеного регуляторного акта пропонується збереження існуючого стану у порядку торгівлі підакцизними товарами та посилення контролю за обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пива по дотриманню суб’єктами господарювання Законів України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров´я населення», « Про захист прав споживачів».
7. Механізм та заходи.
Механізмом досягнення цілей регулювання є :
– прийняття рішення про обмеження реалізації підакцизних товарів ;
– посилення контролю зі сторони контролюючих органів за дотриманням правил реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів та пива.
10. Обгрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта.
Підготовленим проектом регуляторного акта шляхом встановлення територіальних обмежень продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів та пива в об’єктах торгівлі пропонується обмежити доступ та вживання молоддю цих товарів.
11. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, громади, держави.
Досягнення запропонованим регуляторним актом визначених цілей не впливає на економічні витрати держави, громади, суб’єктів господарювання.
12. Обґрунтування щодо вигод, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта, виправдовують відповідні витрати у випадку, якщо витрати та / або вигоди не можуть бути кількісно визначені.
Не всі вигоди, які виникають внаслідок дії запропонованого регуляторного акта можуть бути кількісно визначені, а основними якісними показниками цього регуляторного акта є здійснення заходів щодо запобігання алкоголізму на території Зачепилівської селищної ради.
13. Оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати та виконувати їх.
Упровадження та виконання вимог регуляторного акта не потребує додаткових витрат із сільського бюджету.
14. Оцінка впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта.

При виникненні змін в чинному законодавстві, які можуть впливати на дію запропонованого регуляторного акта, до нього будуть вноситися відповідні коригування.

15. Обгрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта.

Термін дії запропонованого проекту регуляторного акта не обмежується.
За підсумками аналізу відстеження його результативності та у разі прийняття нових нормативних актів на державному рівні до нього можуть вноситися відповідні зміни та доповнення.
16. Визначення показників результативності регуляторного акта.
Головними чинниками результативності цього регуляторного акта є :
– використання сільською радою законних прав та державних гарантій на захист фізичного і психічного здоров´я громадян ;
– формування в суспільстві здорового способу життя, сприяння зміцненню здоров´я дітей, їх захист від негативного впливу алкогольної і тютюнової продукції;
– підвищення відповідальності суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері обігу, споживання алкогольних, тютюнових виробів, щодо дотримання вимог Законів України « Про державне виробництво і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробі і їх шкідливого впливу на здоров´я населення».
17. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття.
Оцінка ефективності регуляторного акта буде здійснена за допомогою відстеження результативності регуляторного акта.
Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде проведено через 6 місяців від дати публікації рішення селищної ради на офіційному сайті Зачепилівської селищної ради.
Періодичне відстеження результативності регуляторного акта буде проводитись 1 раз через 3 роки з набуття чинності регуляторного акта.

Селищний голова Ю.КРИВЕНКО

ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення регуляторного акта – проекту рішення № 195 від _09.09.2019 року Зачепилівської селищної ради
«Про додаткові заходи щодо обмеження продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива на території Зачепилівської об’єднаної територіальної громади»
Метою прийняття даного проекту рішення є обмеження доступу молодих осіб до вживання алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пива, недопущенні реалізації алкогольних напоїв поблизу навчальних закладів, встановлення годин для продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива, заборону здавати в оренду приміщення об’єктів освіти та культури, для організації заходів, пов’язаних з вживанням алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива.
Проект даного рішення розроблено відповідності до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених Постановою КМУ від 30.07.1996 року № 854

Селищний голова Ю.КРИВЕНКО

Join Us Facebook
посилання