Зачепилівська громада

Красноградський район, Харківська область

(05761) 51652

Зміст

 
УКРАЇНА
Зачепилівська громада
Зачепилівського району
Харківської області
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
від 24/05/2019 року№102смт. Зачепилівка
Про стан соціальної роботи із вразливими категоріями сімей з дітьми Зачепилівської селищної ради об’єднаної територіальної громади

Заслухавши інформацію начальника відділу у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення Зачепилівської селищної ради Семенець І.Ю.
« Про стан соціальної роботи із вразливими категоріями сімей з дітьми Зачепилівської селищної ради об’єднаної територіальної громади» керуючись ст. законами України «Про соціальні послуги» від 19.06.2003 №966-IV, «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю» від 21.06.2001 року №2558-ІІІ, «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», виконавчий комітет Зачепилівської селищної ради відзначає, що зазначена робота знаходиться на постійному контролі у відділі у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення.
Відповідно Положення про відділ сім’ї, дітей та молоді комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Зачепилівської селищної ради здійснюються заходи щодо виявлення та обліку сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.
Зачепилівська селищна рада заключила угоди про співпрацю з сільськими радами, які не ввійшли до об’єднаної територіальної громади.
Рішенням Зачепилівської селищної ради Зачепилівського району Харківської області ХХIV сесія VІІІ скликання від 31.01.2019 року № 844 затверджено «Соціальну програму підтримки громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, сімей, дітей та молоді на 2019 рік», одним із пунктів якої є підтримка сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Станом на 25.05.2019 року здійснено оцінку потреб за місцем проживання в 25 сім’ях, з них 5 сімей, відповідно до постанови КМУ №1751 від 27.12.2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми», з метою контролю за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини. За результатами відвідування, нецільового використання коштів не виявлено.
Здійснено 4 перевірки факту проживання одиноких матерів з дітьми.
2 сім’ї (6 дітей) за рішенням комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації взято під соціальний супровід, з метою повернення дітей до біологічної родини та відновлення батьківського потенціалу.
1 сім’я (4 дітей) проживає на території Зачепилівської селищної ради,1 сім’я (2 дітей) – на території Новомажарівської сільської ради.
16.05.2019 року на комісію з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації представлено матеріали щодо виконання сім’єю, яка проживає на території Новомажарівської сільської ради, плану соціального супроводу, який спрямований на подолання складних життєвих обставин.
Відділ сім’ї дітей та молоді КУ «ТЦСО» отримав 8 копій спеціальних карток обліку факту вчинення насильства в сім’ї. Відповідно Державного стандарту соціальної послуги консультування (наказ Міністерства соціальної політики України від 18.05.2015 року №514) здійснено оцінку потреб 8 осіб.
Жодна потерпіла не виявила бажання отримати психологічну допомогу в комунальній установі Харківської обласної ради «Кризовий соціальний центр для жінок».
Основною проблемою скоєння насилля залишається алкогольна залежність кривдників, і як наслідок, нездатність контролювати власні дії. Кривдникам запропоновано звернутися до Харківського обласного наркологічного диспансеру для проходження безкоштовного лікування від алкогольної залежності. Бажання не виявив жоден.
На території Зачепилівської об’єднаної територіальної громади функціонує 4 прийомні сім’ї, які виховують 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які охоплені соціальним супроводом відділу сім’ї, дітей та молоді КУ «ТЦСО». Надано 26 соціальних послуг.
11.05.2019 року з нагоди свята Дня Матері в Зачепилівській центральній районній бібліотеці проведено святкову програму, учасниками якої стали прийомні матері, матері, які виховують троє і більше дітей, дружини учасників АТО, опікуни, матері, які мають дитину-інваліда.
З сектором превенції Зачепилівського ВП Красноградського ВП ГУНП в Харківській області, Зачепилівським районним сектором філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області затверджений план спільних дій щодо протидії повторної та рецидивної злочинності серед неповнолітніх та спільний план роботи з молоддю засудженою до покарань без позбавлення волі.
08.04.2019, 14.05.2019 року з молоддю засудженою до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, на базі Зачепилівського РС філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області проведені групові консультації на теми: «Насильство та його види», «Відомі люди, які померли від СНІДу».
До відділу сім’ї, дітей та молоді КУ «ТЦСО» надійшло 3 повідомлення щодо молоді, яка засуджена до покарань не пов’язаних з позбавленням волі. Станом на 25.05.2019 року загальна кількість осіб даної категорії становить 11 чол.
Спільно зі службою у справах дітей Зачепилівської райдержадміністрації складено план комплексних заходів направлених на раннє виявлення сімей у складних життєвих обставинах, проведення профілактичних рейдів по місцях концентрації молоді у вечірній час, обстеження умов проживання дітей, що виховуються в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах.
10.04.2019, 25.04.2019, 15.05.2019 на базі Зачепилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Леб’язької філії, Рунівщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведені бесіди: «Життя без тютюну», «Алкоголь та реальність», «Здоровий спосіб життя», «Профілактика правопорушень учнівської молоді». Продемонстровано відеоролики: «Відомі люди, які померли від ВІЛ/СНІДу», «Правда про тютюн». Цими заходами охоплено 87 учнів. Розповсюджено 261 листівку з питань профілактики та боротьби з наркоманією та алкоголем, з питань пропаганди здорового способу життя.
Інформацію про проведені заходи розміщено на сайтах Харківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Зачепилівської селищної ради.
З початку року статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування не набуло жодної дитини.
За цей період було взято на соціальну квартирну чергу 1 дитину- сироту і 2 дітей, позбавлених батьківського піклування.
Враховуючи вищевикладене, а також з метою вдосконалення соціальної роботи із вразливими категоріями сімей з дітьми в ОТГ, виконавчий комітет Зачепилівської селищної ради

ВИРІШИВ:

  1. Довідку начальника відділу у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення Зачепилівської селищної ради Семенець І.Ю. « Про стан соціальної роботи із вразливими категоріями сімей з дітьми Зачепилівської селищної ради об’єднаної територіальної громади» прийняти до відома.
  2. Директору комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Зачепилівської селищної ради Молчановій О.М. здійснювати заходи щодо вдосконалення виявлення та обліку сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.
  3. Відділу сім’ї, дітей та молоді КУ «ТЦСО» :

3.1. Продовжити роботу щодо раннього виявлення та надання допомоги           сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 

Термін виконання: постійно

 

  • Продовжити роботу щодо подолання складних життєвих обставин в сім’ях, які перебувають під соціальним супроводом.

 

Термін виконання: постійно

 

  • Продовжити роботу щодо надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які постраждали від домашнього насильства та потребують сторонньої допомоги.

 

Термін виконання: постійно

 

  • Проводити перевірки цільового використання допомоги при народженні дитини.

 

Термін виконання: постійно

 

  1. Організацію цього рішення покласти на начальника відділу у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення Зачепилівської селищної ради Семенець І.Ю.
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника голови селищної ради Подколзіну О.

 

 

 

 

 

Селищний голова                                                         Ю.КРИВЕНКО

Join Us Facebook
посилання