Зачепилівська громада

Красноградський район, Харківська область

(05761) 51652

Зміст

 
УКРАЇНА
Зачепилівська громада
Красноградського району
Харківської області
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
від 08/02/2024 року №28 смт. Зачепилівка
Про затвердження Плану евакуації населення Зачепилівської територіальної громади у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

Відповідно ст. 33 «Кодексу цивільного захисту України», враховуючи вимоги п. 34 «Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій», затвердженого Постановою КМУ від 30.10.2013 року №841 , «Положення про єдину державну систему цивільного захисту», затвердженого Постановою КМУ від 27.01.2014 року №11, «Методики планування заходів з евакуації» затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.07.2017 року №579 з метою забезпечення проведення евакуації населення в умовах надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і в особливий період, керуючись ст.361 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Зачепилівської селищної ради

ВИРІШИВ:

1. Затвердити План евакуації населення Зачепилівської територіальної громади у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, згідно додатку.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Загнія І.І.

Селищний голова Олена ПЕТРЕНКО

ЗАТВЕРДЖЕНО
Додаток до рішення
Виконавчого комітету
Зачепилівської селищної ради
від 08.02.2024 року № 28

П Л А Н
евакуації населення Зачепилівської територіальної громади у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

ПОГОДЖЕНО
Начальник Красноградської
районної військової адміністрації
__________ Віктор ВОЙТЕНКО
«___»__________2024 року

Начальник Красноградського
РУ ГУ ДСНС України
у Харківській області
__________ Костянтин МУДРИЙ
«___»__________2024 року

2024

Додаток
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням виконавчого комітету
Зачепилівської селищної ради
08.02.2024 року № 28

П Л А Н
евакуації населення Зачепилівської територіальної громади у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру
1.Загальні положення

1. Терміни, що вживаються у Плані евакуації населення Зачепилівської територіальної громади у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (далі - План), мають таке значення:
евакуація - комплекс заходів щодо організованого вивезення (виведення) населення із зон впливу наслідків надзвичайних ситуацій (далі НС) і розміщення його у безпечних районах (місцях) у разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров’ю людей;
надзвичайна ситуація (НС) — порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об'єкті або території, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, великою пожежею, застосуванням засобів ураження, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат;
безпечний район (пункт) - придатний для життєдіяльності район (пункт) розміщення евакуйованого населення, який визначається за межами зон радіаційного забруднення, можливого руйнування, хімічного зараження, катастрофічного затоплення;
евакуаційні органи - підрозділи управління процесом евакуації, які призначаються для планування, підготовки, організації та проведення евакуації населення, а також для приймання і розміщення евакуйованого населення;
життєзабезпечення населення в НС - взаємоузгодженні заходи направлені на створення і підтримання умов, мінімально необхідних для збереження життя і підтримання здоров’я людей в зоні НС, на маршрутах їх евакуації і в місцях розміщення евакуйованих згідно встановлених норм.
2. Залежно від масштабів і особливостей надзвичайної ситуації рішення про проведення евакуації населення приймають: на загальнодержавному рівні – Кабінет Міністрів України; на регіональному рівні – голова облдержадміністрації; на місцевому рівні – районні адміністрації та органи місцевого самоврядування; на об’єктовому рівні – керівник об’єкта.
3. За кожним селищем, селом, підприємством, установою, організацією закріплюються район або пункт розміщення.
4. У разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру на території Зачепилівської територіальної громади евакуація населення (працівників) здійснюється комбінованим способом, який передбачає виведення основної частини населення (працівників) пішим порядком в поєднанні з вивезенням непрацездатної частини населення усіма видами наявного транспорту у безпечні райони поблизу місць виникнення надзвичайної ситуації.
5. Залежно від обстановки, що склалася під час надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру, проводиться загальна або часткова евакуація населення тимчасового або безповоротного характеру.
6. Обов’язковій евакуації підлягає населення у разі виникнення загрози аварії з викидом радіоактивних і небезпечних хімічних речовин, катастрофічного затоплення місцевості та землетрусів, масових лісових пожеж, зсувів, інших геологічних та гідрогеологічних явищ і процесів, збройних конфліктів.
7. Загальна евакуація населення проводиться із зон радіоактивного та хімічного забруднення, катастрофічного затоплення населених пунктів у разі руйнування гідротехнічних (гідрозахисних) споруд, хвиля прориву яких може досягнути зазначених населених пунктів менше ніж за чотири години.
8. Часткова евакуація населення проводиться на підставі рішення селищного голови Зачепилівської селищної ради, голови районної державної адміністрації Красноградського району.
9. Для проведення загальної евакуації населення залучаються наявні транспортні засоби відповідної адміністративної території, а в разі виникнення безпосередньої загрози життю або здоров’ю населення - додатково транспортні засоби суб’єктів господарювання та громадян.
10. Часткова евакуація населення проводиться з використанням транспортних засобів, що експлуатуються згідно з графіком роботи.
11. Залучення додаткових транспортних засобів під час проведення часткової евакуації населення здійснюється за рішенням селищного голови, голови районної державної адміністрації Красноградського району.
12. Суб’єктові господарювання або громадянину, транспортні засоби яких залучалися для здійснення заходів з евакуації населення, компенсується вартість наданих послуг і розмір фактичних (понесених) витрат за рахунок коштів, що виділяються з відповідного бюджету на ліквідацію загрози виникнення надзвичайної ситуації або наслідків надзвичайної ситуації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
13. Працівник суб’єкта господарювання, власник, користувач, водій транспортного засобу, які відмовилися від надання послуг з перевезення населення, яке підлягає евакуації, несуть відповідальність відповідно до Закону.
14. Евакуація матеріальних і культурних цінностей проводиться у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, які можуть заподіяти їм шкоду, за наявності часу на її проведення, що визначається на підставі інформації суб’єктів моніторингу, спостереження, лабораторного контролю та прогнозування надзвичайних ситуацій.
15. У плані евакуації населення (працівників) зазначаються: висновки з оцінки обстановки; порядок оповіщення населення (працівників) про початок евакуації; кількість населення (працівників), яке підлягає евакуації за категоріями; терміни проведення евакуації; порядок вивезення населення (працівників) транспортними засобами та виведення пішки; безпечні райони (пункти) розміщення евакуйованого населення (працівників); маршрути евакуації; пункти висадки у безпечних районах; порядок доставки евакуйованого населення (працівників) з пунктів висадки до районів (пунктіврозміщення; заходи щодо організації забезпечення громадського порядку на проміжних пунктах евакуацій (далі - ППЕ), приймальних евакуаційних пунктах (далі – ПЕП), збірних евакуаційних пунктах (далі - ЗЕП) та регулювання дорожнього руху на маршрутах евакуації; заходи щодо організації приймання, розміщення, захисту та життєзабезпечення евакуйованого населення (працівників) у безпечні райони; організація управління та зв’язку; основні завдання служб цивільного захисту, сили та засоби, які залучаються для виконання евакуаційних заходів.

Висновки з оцінки обстановки
Зачепилівська територіальна громада займає площу 793,96 км2 або 79396 га. Населення, яке постійно проживає на території Зачепилівської громади, станом на 1 січня 2024 року складає 13262 осіб, у тому числі, яке проживає в селищі- 3281 особа, сільське – 9981 особа. Зачепилівська територіальна громада є аграрною громадою.
Адміністративно-територіальний устрій складають 37 сіл, 1 селище.
Транспортна система: Т-21-19 Наталине (Красноград) – ЗачепилівкаПерещепине, Т-21-20 Зачепилівка-Кегичівка-Старовірівка – ділянки доріг державного значення протяжністю 54,2 км.
Протяжність доріг місцевого значення 185,2 км.
Газотранспортна система: Система газопостачання громади - 3 АГРС,
12 ГРП, 16 ШРП протяжністю 220,6 км, забезпечується Краснограським УЕдГГ Харківської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» та обслуговує 3162 абонентів житлового фонду.
Електропостачання: передача та постачання електричної енергії у громаді здійснюється через ПрАТ «Харківенеогозбут», яка включає 2 ТП потужністю 110/35/10 кВ, 5 ПС потужністю 35/10 кВ, ЛЕП протяжністю 246,826 км. Існуюча система електропостачання повністю забезпечує споживачів.
На території Зачепилівської територіальної громади 2 об’єкта підвищеної небезпеки (ОПН):
- АЗК №8 у складі АЗС та АГЗП УППГК АТ «Укргазвидобування» - Харківська область, Красноградський район, с.Старе Пекельне, вул.Вишнева, б/н - ОПН 3 класу;
- АЗК №14 УПГГК АТ «Укргазвидобування», Харківська область, Красноградський район на перехресті траси Харків-Сімферополь та с.Нове Мажарове - ОПН 3 класу.

2. ПЛАНУВАННЯ ЗАХОДІВ З ОРГАНІЗАЦІЇ
ТА ПРОВЕДЕННЯ ЕВАКУАЦІЇ
2.1. Склад евакуаційних органів, порядок та строки приведення їх у готовність до виконання завдань за призначенням
Планування евакуаційних заходів на території Зачепилівської ТГ здійснено на підставі можливої обстановки, яка може статися на території громади у разі загрози або виникнення НС, внаслідок якої виникає загроза життю та заподіяння шкоди здоров’ю людей.
Для планування і проведення евакуаційних заходів на території Зачепилівської територіальної громади у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру рішенням виконавчого комітету Зачепилівської селищної ради від 08.10.2021 № 151 створено комісію з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади. Комісію очолює селищний голова.
Збірні пункти евакуації (ЗЕП) призначені для збору і реєстрації евакуйованого населення та організації його вивезення (виведення) у безпечні райони.
У невідкладних випадках функції збірних пунктів евакуації за рішенням голови комісії з питань евакуації населення на території Зачепилівської ТГ покладаються на оперативні групи.
Приймальні пункти евакуації (ПЕП) розгортаються для приймання, ведення обліку евакуйованого населення, матеріальних і культурних цінностей та відправлення їх до місць постійного (тимчасового) розміщення (збереження) у безпечних районах.
Проміжні пункти евакуації(ППЕ) розміщуються на зовнішньому кордоні зони надзвичайної ситуації, пов’язаної з радіоактивним забрудненням (хімічним зараженням), для пересадки населення з транспорту, що працював у зоні надзвичайної ситуації, на дезактивовані транспортні засоби, які здійснюють перевезення на незабруднені (незаражені) території
ЗЕП, ПЕП розгортаються на базі навчальних закладів, закладів культури, поблизу залізничних станцій, пристаней, маршрутів евакуації, на площах, у відкритих безпечних місцях або безпечних приміщеннях Зачепилівської територіальної громади.
У разі виникнення потреби в негайному проведенні евакуації оперативні групи комісії з питань евакуації при виконавчому комітеті Зачепилівської селищної ради розпочинають роботу з моменту прийняття рішення про проведення евакуації.
Контроль за роботою евакуаційних органів здійснюють керівники об'єктів, яким підпорядковані ці органи.
Для безпосереднього виконання завдань, пов’язаних з плануванням, підготовкою, проведенням і забезпеченням процесу евакуації в громаді створено евакуаційні органи:
комісію з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади (термін оповіщення – 30 хвилин, термін збору – до 2 годин);
5 ЗЕП (з моменту прийняття рішення на проведення евакуації термін оповіщення – 30 хвилин, термін збору – 2 години);
10 ПЕП (з моменту прийняття рішення на проведення евакуації термін оповіщення – 30 хвилин, термін збору – 3 години).
У зв'язку зі швидкоплинністю дій факторів надзвичайних ситуацій, характерних для громади, що викликають необхідність евакуації (відселення) населення (працівників) евакуаційні заходи проводяться в найкоротші терміни.
Термін проведення евакуації (виводу) в безпечні райони (місця) складає:
при підтопленні - 2 - 4 години;
при масових лісових пожежах – 1 – 2 години;
при аваріях на вибухонебезпечних об’єктах – 0,15 – 1 години;
при загрозі (виникненні) збройних конфліктів - не більше 4 годин.

2.2. Порядок оповіщення населення про початок евакуації
З отриманням розпорядження про проведення евакуації населення оповіщення особового складу комісії з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади проводиться згідно з розробленою схемою по телефону.
Збір членів комісії з питань евакуації при виконавчому комітеті Володарської селищної ради здійснюється в Зачепилівській селищній раді за адресою: вул. Центральна, 56, смт. Зачепилівка, Красноградський район, Харківська область.
Оповіщення населення здійснюється в мережі Інтернет, телефонним (мобільним) зв’язком, гучномовцями та шляхом проведення подвірного обходу.
Комісія з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади має телефонний (мобільний) зв’язок зі всіма підлеглими евакуаційними органами громади.
Оповіщення населення Зачепилівської територіальної громади проводиться:

- Зачепилівською селищною радою через мережу Інтернет, через гучномовці, стаціонарним та мобільним зв’язком;
- 16- ДПРЧ 7 ДПРЗ ГУДСНС України у Харківській області;
- СПД № 1 Красноградського РВП ГУ НП в Харківській області шляхом доведення тексту повідомлення до населення, яке мешкає в зоні ураження (можливого ураження), використовуючи автомобільний транспорт поліції, що обладнаний гучномовцями, та шляхом особистого спілкування працівників з мешканцями зон ураження (можливого ураження);
- начальником відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Зачепилівської селищної ради;
- старостами старостинських округів Зачепилівської територіальної громади.
Таблиця 1
Склад евакуаційних органів і термін приведення їх у готовність

з/п Селищна
рада Комісія з питань евакуації
Збірні евакуаційні
пункти Приймальні евакуаційні
пункти Термін приведення у готовність
1 Зачепилівська селищна рада 1 5 10 «Ч»+4 Таблиця 2

Схема оповіщення при надходженні інформації про початок евакуації
Дії сил оповіщення регламентуються відповідними нормативними документами та посадовими інструкціями.
Органи управління територіальної підсистеми приводяться в готовність шляхом передачі встановленого сигналу за системою оповіщення.
Для підтримання взаємодії сил цивільного захисту, забезпечення своєчасного обміну інформацією в ході проведення евакуації населення надаються канали телефонного зв’язку та організовується робота електронної пошти.
Одночасно проводиться оповіщення та збір керівного складу цивільного захисту селищної ради та комісії з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади через мережу мобільного зв’язку.

2.3. Організація і порядок проведення евакуації населення

Евакуація населення є основним способом захисту населення при загрозі або виникненні НС, внаслідок яких виникає безпосередня загроза життю та заподіяння шкоди здоров’ю людей.
Проведення евакуації населення із зони НС в кожному конкретному випадку визначається умовами виникнення і розвитку надзвичайної ситуації, характером і просторово-часовими параметрами впливу вражаючих факторів джерела НС.
Евакуації підлягає населення району, яке потрапляє до:
• зони можливого хімічного забруднення;
• районів виникнення зсувних процесів;
• зони можливого затоплення;
• об'єктів впливу терористичних дій;
• зони НС, де виникає безпосередня загроза життю та здоров'ю людей.

2.3.1 Основними заходами щодо організації евакуації населення, які здійснює евакуаційні органи Зачепилівської територіальної громади, об’єкти, установи та організації є:

В режимі повсякденної діяльності:
- розробка планів евакуації, розміщення та життєзабезпечення евакуйованого населення;
- облік населення, яке потрапляє в небезпечні зони при виникненні НС;
- визначення маршрутів евакуації;
- планування питань забезпечення евакуаційних заходів;
- планування питань транспортного забезпечення евакуації населення;
- підготовка евакуаційних органів до виконання завдань за призначенням;
- організація взаємодії всіх органів, які приймають участь в проведенні евакуаційних заходах або забезпечують їх проведення.

В режимі підвищеної готовності:
- приведення в готовність комісій з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади;
- уточнення категорії і чисельності населення, а також порядку і способів проведення евакуації населення;
- підготовка до розгортання безпечних пунктів розміщення і довготривалого проживання евакуйованого населення;
- уточнення чисельності і підготовка транспортних засобів до перевезення;
- уточнення з взаємодіючими службам питань розміщення та життєзабезпечення населення.

В режимі надзвичайної ситуації:
- оповіщення населення про початок і способах проведення евакуації;
- розгортання і приведення в готовність евакуаційних органів;
- приведення в готовність збірних пунктів евакуації, безпечних місць розміщення евакуйованого населення;
- збір і відправка в безпечні місця розміщення населення, яке підлягає евакуації;
- облік евакуйованого населення;
- прийом і розміщення евакуйованого населення в безпечних місцях розміщення населення;
- організація роботи щодо життєзабезпечення евакуйованого населення в визначених безпечних місцях розміщення населення.

2.3.2. Організація та здійснення підготовчих заходів для проведення евакуації населення.

При отриманні достовірного прогнозу виникнення НС на території громади проводяться підготовчі заходи, мета яких полягає у створенні сприятливих умов для організованого виходу або вивезення людей із зони надзвичайної ситуації.
З прийняттям рішення на проведення евакуації здійснюються наступні заходи:
- проводиться оповіщення керівників евакоорганів, суб’єктів господарювання, а також населення про початок і порядок евакуації;
- розгортаються і приводяться в готовність евакооргани громади (за необхідністю в район НС (події) направляється оперативна група комісії з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади);
- здійснюється збір та підготовка до відправки в безпечні місця розміщення населення, що підлягає евакуації;
- проводиться прийом і розміщення еваконаселення в завчасно підготовлених безпечних місцях розміщення, довготривалого проживання (готелі, гуртожитки, спортивні зали, казармений фонд військових частин тощо);
- організовуються та здійснюються заходи з першочергових видів життєзабезпечення евакуйованого населення.
Керівники суб’єктів господарювання, в приміщеннях яких заплановано розгорнути безпечні пункти розміщення населення, вживають заходи щодо прийому та розміщенню евакуйованого населення на термін часу необхідного для локалізації та ліквідації наслідків аварії або прийняття рішення місцевої комісії з питань ТЕБ і НС на розселення людей в визначених місцях.
Кількість, нумерація, місця розташування та перелік районів, на території яких розміщуються проміжні пункти евакуації, визначаються селищним головою.
Збірні пункти евакуації, проміжні пункти евакуації забезпечуються зв’язком з міською, районними комісіями з питань евакуації, комісіями з питань евакуації, утвореними на об’єктах господарювання, пунктами посадки на транспортні засоби, вихідними пунктами руху пішки і транспортними службами.
Час на розгортання і підготовку до роботи тимчасових органів з евакуації усіх рівнів не повинен перевищувати чотирьох годин з моменту отримання рішення про проведення евакуації.
2.3.3. В залежності від часу і термінів проведення можливі наступні варіанти евакуації населення:
Завчасна евакуація населення здійснюється із зон можливої дії вражаючих факторів при отриманні достовірних даних з високою вірогідністю виникнення НС.
Термінова евакуація населення здійснюється при виникненні НС.
Загальна евакуація населення проведення евакуації із зони НС вивозиться (виводиться) всі категорії населення.
Часткова евакуація проводиться при необхідності вивезення (виведення) із зони НС визначеної категорії населення.
Таблиця 3
Терміни проведення евакуації

№ з/п Терміни проведення заходів з евакуації Строки проведення
1 Оповіщення населення, яке підлягає частковій евакуації Ч+ 00.20
2 Оповіщення керівного складу, членів комісії з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади, адміністрацій ЗЕП та безпечних територій про проведення часткової евакуації Ч+ 00.20
3 Початок часткової евакуації населення після прийняття рішення про здійснення евакуації Ч+ 01.00
4 Початок роботи тимчасових евакуаційних органів всіх ланок та реагування на здійснення евакуаційних заходів Ч+01.00-03.00

5 Проведення моніторингу евакуаційних заходів, збір і аналіз ситуації та доповідь голові комісії з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади для реагування До Ч+04.00,
Ч+ 06.00 - Ч+12.00
6 Евакуація населення у безпечні місця До Ч+12.00
7 Загальний термін евакуації Ч+ 12.00

Таблиця 4
Терміни приведення в готовність тимчасових органів з евакуації
№ з/п Тимчасові евакуаційні органи Терміни приведення в готовність до дій за призначенням
1 Комісія з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади Ч+ 01.00
2 ПЕП Ч+ 01.00
3 ЗЕП Ч+ 01.00

Збірні пункти евакуації уточнюють чисельність евакуйованого населення, порядок його відправлення, організовують їх збір та ведення обліку, здійснюють посадку населення на транспортні засоби, формують піші і транспортні колони, інформують комісію з питань евакуації населення Зачепилівської громади про відправлення населення, організовують надання медичної допомоги евакуйованому населенню та охорону громадського порядку.
Таблиця 5
Кількість населення, яке підлягає евакуації, за категоріями

з/п Найменування об’єктів, населених пунктів
Всього підлягає евакуації
(осіб) Кількість населення, яке підлягає евакуації, за віковими категоріями (осіб)
Дорослі Діти Пенсіонери
1 Зачепилівська територіальна громада 13262 7317 2200 3745

Евакуація особового складу збірних пунктів евакуації організовується після завершення евакуації населення на підставі рішення органу, що утворив такі органи.
Приймальні пункти евакуації організовують у безпечному районі підготовку пунктів висадки, уточнюють кількість населення, що прибуло, і порядок подачі транспортних засобів для його вивезення із зазначених та проміжних пунктів евакуації до пунктів розміщення, організовують надання медичної допомоги евакуйованому населенню та охорону громадського порядку.
На межі зони забруднення у проміжному пункті евакуації здійснюється пересадка евакуйованого населення з транспортного засобу, що рухався забрудненою місцевістю, на незабруднений транспортний засіб.
Евакуація, як правило, проводиться в два етапи.
Перший етап - евакуація населення із зони НС у збірні пункти евакуації, які знаходяться за межами цих зон. Під збірні пункти евакуації в районі використовуються учбові заклади, будинки культури інші місця загального призначення.
Другий етап - при довготривалому характеру НС або неможливості повернення населення до місць постійного проживання здійснюється переміщення населення із збірних пунктів евакуації в безпечні місця розміщення населення. Під безпечні місця розміщення населення використовуються готелі, оздоровчі табори, профілакторії і інші відповідні приміщення, а також розміщення населення методом підселення.
В окремих випадках в залежності від обстановки евакуація населення може проводитись в один етап - із зони НС безпосередньо в безпечні місця розміщення населення.
Способи евакуації населення, терміни її проведення, категорії і кількість населення, яке підлягає евакуації із зони НС, визначається органом, який прийняв рішення на проведення евакуації в залежності від умов виникнення і розвитку НС, характеру і просторово-часових параметрів дії вражаючих факторів джерела НС.
Повернення евакуйованого населення до місць постійного проживання здійснюється за рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

2.4. Маршрути евакуації
У разі надзвичайних ситуацій напрямки і маршрути руху евакуйованого населення визначаються головою комісії з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади або евакуація здійснюється за раніше запланованими маршрутами. СПД № 1 Красноградського РВП ГУ НП в Харківській області на маршрутах евакуації організовується комендантська служба і служба регулювання рухом.

Таблиця 6
Розрахунок
евакуації населення Зачепилівської територіальної громади Красноградського району

№ з/п Населений пункт Кількість населення, що підлягає
евакуації Збірний евакуаційний пункт (ЗЕП) Транспортне забезпечення Безпечний район при
НС/ на особливий період
Всього Дітей Працездатне населення Маломобільна група населення Автобуси, або інший транспорт
(од)/ посадочних місць Власний транспорт
(од.)
1 смт.Зачепилівка 3281 601 1750 930 смт.Зачепилівка 1/13
відділ освіти 78 Залізнична станція Зачепилівка/ Західні області України
2 с. Скалонівка 213 34 132 47 Центр, біля магазину 1/26
відділ освіти 23 Залізнична станція Зачепилівка/ Західні області України
3 с. Нагірне 662 101 377 184 Залізничний вокзал станція Зачепилівка - 37 Залізнична станція Зачепилівка/ Західні області України
Бердянський старостинський округ №1
4 с. Бердянка 484 90 273 121 Будинок культури 1/31
відділ освіти 32 м.Дніпро / Західні області України
5 с. Першотравневе 181 38 107 36 Колишня контора 1/13
відділ освіти 24 м.Дніпро / Західні області України
6 с. Вишневе

65 12 35 18 Магазин у центрі села - 12 м.Дніпро / Західні області України
7 с.Травневе 32 7 19 6 - - 5 м.Дніпро / Західні області України
Забаринський старостинський округ №2

8 с. Забарине 281 51 184 46 Колишня контора 1/13
відділ освіти 17 м.Дніпро / Західні області України
9 с. Олександрівка 238 40 148 50 ЗЕП №44 Миколаївська ЗОШ с.Миколаївка - 14 м.Дніпро / Західні області України
Леб’язький старостинський округ №3
10 с. Леб’яже 791 177 447 167 ЗЕП №43Леб’язька філія Зачепилівської ЗОШ 1/26
відділ освіти 43 Залізнична станція Леб’яже/ Західні області України
11 c. Кочетівка 373 51 208 114 Залізнична станція Зачепилівка - 18 Залізнична станція Зачепилівка/ Західні області України
12 с.Перемога 28 6 14 8 Залізнична станція Леб’яже - 3 Залізнична станція Леб’яже/ Західні області України
Миколаївський старостинський округ №4
13 с. Миколаївка 876 164 501 211 ЗЕП №44 Миколаївська ЗОШ с.Миколаївка 1/31
відділ освіти 42 Залізнична станція Леб’яже/ Західні області України
14 с. Абазівка 361 69 209 83 Клуб, магазин
- 25 Залізнична станція Леб’яже/ Західні області України
Сомівський старостинський округ №5
15 с.Сомівка 394 76 283 35 Приміщення школи 1/13
відділ освіти 27 Залізнична станція Личкове/ Західні області України
16 с. Семенівка 256 18 189 49 Приміщення школи - 14 Залізнична станція м.Перещепине/ Західні області України
17 с. Займанка 82 3 52 27 Магазин у центрі села - 9 Залізнична станція Личкове/ Західні області України
18 с.Лиманівка 4 0 2 2 Залізнична станція Личкове - - Залізнична станція Личкове/ Західні області України
Малоорчицький старостинський округ №6
19 с. Малий Орчик 127 30 66 31 Магазин у центрі села 1/31
відділ освіти 22 м.Полтава/ Західні області України
20 с. Залінійне 282 52 130 100 Центр села, біля клубу 17 м.Полтава/ Західні області України
21 с. Орчик 171 19 89 63 Приміщення школи - 12 м.Полтава/ Західні області України
22 с.Зарічне 103 15 57 31 Магазин у центрі села - 11 м.Полтава/ Західні області України
Новомажарівський старостинський округ №7
23 с. Нове Мажарове 644 101 387 156 Приміщення школи 1/31
відділ освіти 52 Залізнична станція м.Перещепине/ Західні області України
24 с. Старе Мажарове 138 23 88 27 У центрі біля пам’ятника - 21 Залізнична станція м.Перещепине/ Західні області України
25 с. Зіньківщина 269 58 168 43 ЗЕП №45 Зіньківщинська ЗОШ с.Зіньківщина
1/13
відділ освіти 28 Залізнична станція м.Перещепине/ Західні області України
26 с. Старе Пекельне 129 20 76 33 У центрі біля магазину 1/13
відділ освіти 14 Залізнична станція м.Перещепине/ Західні області України
27 с. Нове Пекельне 183 43 97 43 Приміщення колишнього дитячого садочку - 26 Залізнична станція м.Перещепине/ Західні області України
28 с. Дудівка 54 7 39 8 Магазин у центрі села - 3 Залізнична станція м.Перещепине/ Західні області України
29 с. Петрівка 40 6 20 14 Магазин у центрі села - 2 Залізнична станція м.Перещепине/ Західні області України
30 с.Котівка 10 2 7 1 - - - Залізнична станція м.Перещепине/ Західні області України
31 с.Олянівка 66 7 43 16 - - 7 Залізнична станція м.Перещепине/ Західні області України
Рунівщинський старостинський округ №8
32 с. Рунівщина 627 100 373 154 Приміщення школи 1/31
відділ освіти 21 м.Полтава/ Західні області України
33 с. Устимівка 177 27 98 52 Магазин у центрі села - 12 м.Полтава/ Західні області України
34 с.Романівка 17 2 8 7
35 с.Педашка Перша 0 0 0 0 - - - -
Чернещинський старостинський округ №9
36 с.Чернещина 917 96 377 444 Приміщення школи 1/26
відділ освіти 34 м.Полтава/ Західні області України
37 с.Новоселівка 706 54 264 388 Приміщення амбулаторії - 22 м.Полтава/ Західні області України
38 с.Письмаківка 0 0 0 0 - - - -
Разом за громаду 13262 2200 7317 3745 - 14/311 727 -

Таблиця 7
План евакуації №А
№ п/п Округ Збір Кількість місць Відповідальна особа Місце дислокації Водій
1. Нове Мажарове школа 31 Новик Г.І. 0500836221
Завада А.А. 0955125572 сел..Зачепилівка, будинок культури Кравачина І.П.
0667333647
2. Зіньківщина школа 26 Новик Г.І. 0500836221
Загрибельна Ю.М. 0953090134 сел..Зачепилівка, будинок культури Діхтярь Ю.М.
0666539323
3. Пекельне Бувший дитячий садок 26 Буланов Ю.І. 0663581214
Новик Г.І. 0500836221 сел..Зачепилівка, будинок культури Литус О.О.
0507733878
4. Бердянка школа 13 (31) Хітько С.В. 0507798370
Золотухіна Н.М. 066931603 сел..Зачепилівка, будинок культури Петренко О.О.
0669183746
5. Першотравневе Бувша кантора 31 Хітько С.В. 0507798370
Золотухіна Н.М. 0669316038 сел..Зачепилівка, будинок культури Акопян С.Г.
0959438397
6. Новоселівка амбулаторія 31 Буланов Ю.І. 0663581214
Лисяк Ю.М. 0664695884 сел..Зачепилівка, будинок культури Шкурін В.М.
0955186465
7. Чернещина школа 13 Буланов Ю.І. 0663581214
Лисяк Ю.М. 0664695884 сел..Зачепилівка, будинок культури Капуста В.Є.
0997713962
8. Рунівщина школа 31 Жувак М.В. 0997259996
Корінець Т.Ф. 0662207289 сел..Зачепилівка, будинок культури Шкурін В.М.
0955186465
9. Забарине Бувша кантора 13 Прихач В.В. 0994688608
Миргородська О.В.
0996578892 сел..Зачепилівка, будинок культури Коробка М.А,
0951853476
10. Абазівка Клуб, магазин Босенка 13 Миргородська О.В.
0996578892
Гужва Н.М. 0958921014 сел..Зачепилівка, будинок культури Бондарєв І.І.
0506656847
11. Олександрівка Клуб, потім зупинка на горі 13 Прихач В.В. 0994688608
Миргородська О.В.
0996578892 сел..Зачепилівка, будинок культури Коробка М.А,
0951853476
12. Леб’яже Старостинський округ, школа, футбольне поле 26 Тимченко І.В. 0506425310
Тимченко Ю.М. 0956505081 сел..Зачепилівка, будинок культури Герман І.М.
0667169008
13. Семенівка Бувший клуб потім на домівку - школа 13 Лимешко О.Т. 0956937755
Сизько Ю.А. 0661968900 Селищна рада Пода В.М.
0680651704
14. Орчик школа 13 Комаревська В.М. 0500113188
Новікова Т.П. 0951575130 Селищна рада Лєбєдєв В.І.
0507133070

Таблиця 8
План евакуації №Б
№ п/п Округ Збір Кількість місць Відповідальна особа Місце дислокації Водій
1 Нове Мажарове школа 31 Новик Г.І. 0500836221
Завада А.А. 0955125572 сел..Зачепилівка, будинок культури Кравчина І.П.
0667333647
2 Нове Мажарове школа 31 Новик Г.І. 0500836221
Буланов Ю.І. 0663581214 сел..Зачепилівка, будинок культури Шкурін В.М.
0955186465
3 Нове Мажарове школа 13 Новик Г.І. 0500836221
Сизько Ю.А. 0661968900 сел..Зачепилівка, будинок культури Пода В.М.
0680651704
4 Зіньківщина школа 26 Новик Г.І. 0500836221
Загрибельна Ю.М. 0953090134 сел..Зачепилівка, будинок культури Діхтярь Ю.М.
0666539323
5 Зіньківщина школа 26 Новик Г.І. 0500836221
Буланов Ю.І. 0663581214 сел..Зачепилівка, будинок культури Герман І.М.
0667169008
6 Пекельне Бувший дитячий садок 26 Буланов Ю.І. 0663581214
Новик Г.І. 0500836221 сел..Зачепилівка, будинок культури Литус О.О.
0507733878
7 Пекельне Бувший дитячий садок 13 Корінець Т.Ф. 0662207289
Новик Г.І. 0500836221 сел..Зачепилівка, будинок культури Капуста В.Є.
0997713962
8 Бердянка школа 13 (31) Хітько С.В. 0507798370
Золотухіна Н.М. 0669316038 сел..Зачепилівка, будинок культури Петренко О.О.
0669183746
9 Бердянка школа 13 Хітько С.В. 0507798370
Новікова Т.П. 0951575130 сел..Зачепилівка, будинок культури Лєбєдєв В.І.
0507133070
10 Першотравневе Бувша кантора 31 Хітько С.В. 0507798370
Золотухіна Н.М. 0669316038 сел..Зачепилівка, будинок культури Акопян С.Г.
0959438397
11 Першотравневе Бувша кантора 13 Хітько С.В. 0507798370
Миргородська О.В.
0996578892 сел..Зачепилівка, будинок культури Коробка М.А,
0951853476

Таблиця 9
План евакуації №В
№ п/п Округ Збір Кількість місць Відповідальна особа Місце дислокації Водій
1 Новоселівка амбулаторія 31 Буланов Ю.І. 0663581214
Лисяк Ю.М. 0664695884 сел..Зачепилівка, будинок культури Шкурін В.М.
0955186465
2 Новоселівка амбулаторія 26 Загрибельна Ю.М. 0953090134
Лисяк Ю.М. 0664695884 сел..Зачепилівка, будинок культури Діхтярь Ю.М.
0666539323
3 Чернещина школа 13 Буланов Ю.І. 0663581214
Лисяк Ю.М. 0664695884 сел..Зачепилівка, будинок культури Капуста В.Є.
0997713962
4 Чернещина школа 26 Буланов Ю.І. 0663581214
Лисяк Ю.М. 0664695884 сел..Зачепилівка, будинок культури Герман І.М.
0667169008
5 Рунівщина школа 31 Жувак М.В. 0997259996
Корінець Т.Ф. 0662207289 сел..Зачепилівка, будинок культури Шкурін В.М.
0955186465
6 Рунівщина школа 26 Жувак М.В. 0997259996
Буланов Ю.І. 0663581214 сел..Зачепилівка, будинок культури Литус О.О.
0507733878
7 Орчик школа 13 Комаревська В.М. 0500113188
Новікова Т.П. 0951575130 Селищна рада Лєбєдєв В.І.
0507133070

2.5. Пункти висадки в безпечних районах
Органи місцевого самоврядування безпечних районів приводять у готовність евакуаційні та транспортні органи, організовують подачу транспорту до пунктів посадки для вивезення населення (працівників), а також розвідку маршрутів евакуації та регулювання дорожнього руху, уточнюють численність евакуйованого населення (працівників), забезпечують розміщення населення (працівників), що прибуває.
Евакуйоване населення розміщується в безпечних районах - у громадських спорудах, будинках, учбових закладах та закладах культури громади. У цих пунктах передбачається забезпечення засобами медичної допомоги, зв’язком, продуктами харчування, водою, предметами першої необхідності та ін.
Визначені для евакуації (відселення) населення безпечні райони завчасно готуються для прийому евакуйованих (відселених) людей, відповідними службами та групами комісії з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади проводиться: обстеження території безпечного району, вивчення санітарно-епідеміологічної обстановки, наявності і стану будівель та споруд, їх ємності, наявності посту радіаційно хімічного захисту, медпункту, інформаційного пункту, порядку забезпечення населення питною водою, визначення місць для туалетів, забезпечення громадського порядку, розміщення пункту управління.
Після повернення населення в місця постійного проживання, безпечні пункти евакуації (відселення) здаються відповідальними особами комісії питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади, представникам старостинських округів Зачепилівської територіальної громади, на території яких розташовані безпечні пункти.
Безпечні місця повинні бути розташовані поза територіями можливого хімічного зараження, затоплень, розповсюдження зсувів, снігових лавин та ін.
Безпечними районами в особливий період (на час військових конфліктів) визначено західні області України.
Розміщення безпечних територій не допускається: на землях заповідників, природних національних парків, ботанічних садів та водоохоронних смуг; в зонах охорони гідрометеорологічних станцій; на землях зелених зон селища та сіл; на земельних ділянках, забруднених органічними та радіоактивними залишками; у небезпечних зонах відвалів породи вугільних та сланцевих шахт; у сейсмічно небезпечних районах і зонах, безпосередньо прилеглих до активних розломів; в охоронних зонах магістральних продуктопроводів; поблизу державних стратегічних та воєнних об’єктів; у районах розміщення об’єктів, експлуатація яких пов’язана викидом у навколишнє середовище токсичних речовин; у населених пунктах, які відселяються; у районах, які підлягають впливу ураганів, тайфунів та смерчів; у місцях, де вода у джерелах постачання має високу хімічну та біологічну забрудненість, що перевищує нормативи, передбачені правилами охорони поверхні води.
Безпечні території за межами сільських та селищних зон повинні відповідати вимогам санітарних норм та правил захисту населення від впливу електричного поля, яке створюється повітряними лініями електропередач змінного струму промислової частоти.

3. ПЛАНУВАННЯ ЗАХОДІВ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕВАКУАЦІЇ
3.1. Забезпечення зв’язку під час евакуації
Відповідальна особа за організацію та забезпечення оповіщення населення Зачепилівської територіальної громади при надходженні інформації про виникнення загрози або виникнення надзвичайної ситуації одержує від:
оперативного чергового 16 ДПРЧ 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Харківській області у системі оповіщення з використанням засобів радіозв’язку;
каналів і засобів телеграфного та телефонного зв’язку;
керівника або чергових диспетчерів ОПН, розташованих на території громади;
селищного голови;
голови комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті Зачепилівської селищної ради;
голови комісії з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади.
При необхідності можуть бути залучені засоби зв’язку АТ “УКРТЕЛЕКОМ”. Окрім того, передбачається використання професійних підрозділів ДСНС, органів ГУНП, а також фізичні та юридичні особи.
У зв’язку зі швидкоплинністю дій факторів надзвичайних ситуацій, характерних для громади, що викликають необхідність евакуації (відселення) населення (працівників) евакуаційні заходи проводяться в найкоротші терміни.
3.2. Транспортне забезпечення

Засоби технічного забезпечення розгортаються на маршрутах евакуації, пунктах посадки евакуйованих не пізніше 4 годин з моменту отримання рішення про проведення евакуації.
Заправка транспортних засобів, що залучаються до евакуації населення, поставка запчастин і вивіз матеріальних та культурних цінностей (при необхідності) покладається на групу транспортного забезпечення, матеріально-технічного забезпечення комісії з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади.
До евакуації залучаються всі транспортні засоби Зачепилівської селищної ради, організацій, підприємств і суб’єктів господарювання, орендних та інших господарств незалежно від форм власності і підпорядкування.
Для евакуації населення (працівників) використовуються автобуси, вантажні автомобілі підприємств всіх форм власності, обладнані для перевезення людей, у тому числі особистий транспорт населення.
Для забезпечення паливно-мастильними та іншими витратними матеріалами транспортних засобів підприємств та громадян, залучених для евакуації постраждалого населення, за вказівкою селищного голови може бути використаний матеріальний резерв.
В Зачепилівській територіальній громаді транспортне забезпечення покладається на відділ освіти, молоді та спорту Зачепилівської селищної ради.
3.3. Медичне забезпечення

Медичне забезпечення евакуаційних заходів під час евакуації населення здійснюється силами і засобами: КНП «Зачепилівська центральна лікарня» Зачепилівської селищної ради, КНП «ЦПМД» Зачепилівської селищної ради, амбулаторіями загальної практики сімейної медицини та мережею аптечних закладів.
На збірних евакуаційних пунктах і у безпечних районах розгортаються медичні пункти для надання медичної допомоги евакуйованим. Обсяг надання лікарської допомоги на цих пунктах визначено переліком медичних заходів, визначених Міністерством охорони здоров’я України.
Надання першої медичної допомоги здійснюється бригадами швидкої медичної допомоги.
Санітарно-гігієнічні і протиепідемічні заходи на території територіальної громади організовуються на збірних пунктах, на шляхах слідування та у безпечних районах розміщення евакуйованих.
Для евакуації уражених та хворих використовується транспорт бригад швидкої допомоги, що працюють в осередках загрози або виникнення надзвичайної ситуації.

3.4. Охорона громадського порядку та забезпечення безпеки руху на маршрутах евакуації

Забезпечення охорони громадського порядку евакуйованого населення і працівників установ, організацій, підприємств і суб’єктів господарювання здійснюється силами і засобами СПД № 1 Красноградського РВП ГУ НП в Харківській області. При забезпеченні громадського порядку можуть застосовуватись: регулювання руху і забезпечення безпеки на маршрутах руху колон, а також у населених пунктах і аварійно-небезпечних ділянках доріг; охорона громадського порядку на ЗЕП, ПЕП та у місцях відпочинку.
3.5. Першочергове життєзабезпечення евакуйованого населення в безпечних районах та під час евакуації
Матеріальне - технічне забезпечення евакуаційних заходів покладається на фінансово-господарський відділ Зачепилівської селищної ради та на відділ освіти, молоді та спорту Зачепилівської селищної ради. Матеріально-технічне забезпечення, харчування евакуйованого населення здійснюються цілодобово. 3-х разове харчування організовується на основі договорів із закладами, які надають послуги харчування. В зимовий час організовується постачання в безпечні місця теплих речей для евакуйованого населення. Для якісного обслуговування евакуйованих, розгортання та утримання тимчасових пунктів проживання і харчування, надання постраждалому населенню необхідної допомоги, для забезпечення його життєдіяльності, проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів на прохання селищного голови може бути використаний матеріальний резерв громади.
Для технічного забезпечення евакуйованого населення залучаються сільськогосподарські та промислові господарства.
Засоби технічного забезпечення розгортаються на маршрутах евакуації, пунктах посадки евакуйованих і в безпечних районах розміщення евакуйованого населення не пізніше 4 годин з моменту отримання рішення про проведення евакуації.
Заправка транспортних засобів, що залучаються до евакуації населення, доставка запчастин і вивіз матеріальних та культурних цінностей (при необхідності) покладається на автозаправні станції та на фізичних осіб -підприємців згідно з укладеними договорами з Зачепилівською селищною радою.
3.6. Порядок інформування та інструктажу

Організація і забезпечення інформування та інструктажу населення під час проведення евакуаційних заходів здійснюється:
на ЗЕП та на місцях посадки - селищною радою;
в безпечних районах - селищною радою; комісією з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади.
Безпосередньо інформування та інструктаж населення здійснюється: через офіційний вебсайт селищної ради, СПД № 1 Красноградського РВП ГУ НП в Харківській області, 16 ДПРЧ 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Харківській області, які оснащені гучномовцями; персоналом ЗЕП, ППЕ.
Евакуйоване населення обов’язково інформується про розміщення пунктів роздачі води, продовольчого забезпечення, пунктів харчування, медичної допомоги, організацію комунально-побутового обслуговування.
Оприлюднення інформації про наслідки надзвичайної ситуації здійснюється відповідно до законодавства про інформацію.
Інформування та інструктаж осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення здійснюється в доступній формі згідно з встановленим порядком інформування та інструктажу населення під час проведення евакуаційних заходів.

4.ПЛАНУВАННЯ ЕВАКУАЦІЇ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТА ІНШИХ МАЛО МОБІЛЬНИХ ГРУП
Комісія з питань евакуації населення Зачепилівської територіальної громади проводить оцінку обсягів і характеру евакуаційних заходів та обстеження стану можливих маршрутів руху, визначають пріоритети та особливості евакуації людей з інвалідністю, зокрема з порушенням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату, з розумовою відсталістю, психічними розладами та інших маломобільних груп населення (осіб, що їх супроводжують).
Під час оцінки обсягів і характеру евакуаційних заходів визначається кількість інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату. Окремо визначається кількість тих, хто пересувається самостійно, хто пересувається на інвалідних візках, хто знаходиться у лежачому положенні.
Визначається кількість людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, які потребують під час проведення евакуації допомоги сторонніх осіб та медичного забезпечення.
Кількість осіб, що супроводжують людей з інвалідністю, кваліфікація та підготовка медичного персоналу визначаються КУ «Центр надання соціальних послуг» Зачепилівської селищної ради, КНП «Зачепилівська центральна лікарня» Зачепилівської селищної ради, КНП «ЦПМД» Зачепилівської селищної ради.
Таблиця 10
Особи з інвалідністю, які евакуюються в безпечні місця
Зачепилівської територіальної громади

Кількість осіб з інвалідністю та осіб інших категорій, які
підлягають евакуації (відселення) Всього
Порушення зору (осіб) Порушення слуху (осіб) Порушення опорно- рухового апарату (осіб) Розумове, психічне порушення (осіб) Діти з інвалідністю Потребують стороннього догляду
(осіб) Інші
3 4 15 6 37 45 - 110

Визначаються місця постійного проживання (перебування) людей з інвалідністю, маршрути руху, забезпечення прибуття інвалідів, що самостійно не можуть пересуватися до ЗЕП, або проведення їх евакуації з місця постійного проживання.
Залежно від характеру інвалідності визначаються способи оповіщення та інформування таких людей.
Пункти посадки (висадки) та транспортні засоби забезпечуються спеціальним обладнанням для посадки (висадки) та перевезення інвалідів.
При необхідності для перевезення людей з інвалідністю може залучатися спеціальний медичний транспорт.
При організації життєзабезпечення евакуйованого населення, зокрема забезпечення водою, предметами першої необхідності, житлом, медичними послугами і засобами, комунально-побутовими послугами, транспортом та інформацією необхідно максимально враховувати потреби осіб з інвалідністю.
Розміщення осіб з інвалідністю в безпечних районах здійснюється в пристосованих до потреб інвалідів (максимально доступних) приміщеннях та будинках.
Транспортне забезпечення здійснюється автомобілями швидкої допомоги.
Під час планування підготовки та здійснення санітарної обробки населення обов'язково враховується специфіка проведення санітарної обробки осіб з інвалідністю.
Доведення сигналів цивільного захисту під час проведення евакуації та інформування населення про порядок дій на різних етапах евакуації, інформування про ситуацію, що склалася, організовується в доступній для осіб з інвалідністю формі.
Осіб з інвалідністю, які потребують соціального захисту та медичної допомоги, при проведенні евакуації будуть супроводжувати працівники медичних закладів.
Особи з інвалідністю, що не можуть пересуватися самостійно, будуть перевезені автомобілями швидкої допомоги КНП «ЦПМД» Зачепилівської селищної ради.

Селищний голова Олена ПЕТРЕНКО

Join Us Facebook
єдем зачепилівка
місцеві петиції
громадський бюджет е дем
посилання