З метою соціально-правого захисту дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки, відповідно до Цивільного Кодексу України, Законів України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», постанови Кабінету Міністрів України «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини», інших нормативно-правових актів, які регулюють діяльність органів опіки та піклування, керуючись статтями 34, 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Зачепилівської селищної ради
ВИРІШИВ:
1. Затвердити Положення про опікунську раду при виконавчому комітеті Зачепилівської селищної ради (додаток 1).
2. Затвердити склад опікунської ради при виконавчому комітеті Зачепилівської селищної ради (додаток )
Селищний голова Олена ПЕТРЕНКО
Додаток 1
Рішення виконавчого
комітету селищної ради
від ___.01.2021р.№____
ПОЛОЖЕННЯ
про опікунську раду при виконавчому комітеті
Зачепилівської селищної ради Красноградського району
Харківської області
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1 Опікунська рада при виконавчому комітеті Зачепилівської селищної ради Красноградського району Харківської області (далі - опікунська рада) є консультативно - дорадчим органом, що утворюється виконавчим комітетом Зачепилівської селищної ради Красноградського району Харківської області.
1.2 У своїй діяльності опікунська рада керується Конституцією України, Цивільним кодексом України, Цивільним процесуальним кодексом України, Правилами опіки та піклування, затвердженими спільним наказом державного комітету у справах сім’ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26.05.1999 № 34/166/131/88 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.06.1999 за № 387/3680), іншими нормативно-правовими актами з відповідних питань та цим Положенням.
1.3 Діяльність Ради здійснюється відповідно до чинного законодавства на принципах законності, гласності, гуманності, неприпустимості приниження честі осіб, які потребують допомоги щодо забезпечення їх прав, інтересів.
ІІ.ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ
2.1. Опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов'язки.
2.2. Радою попередньо розглядаються питання, що входять до повноважень органу опіки та піклування.
ІІІ. ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ ТА ФУНКЦІЇ РАДИ
3.1 Рада відповідно до покладених на неї завдань розглядає матеріали та готує пропозиції органу опіки та піклування стосовно:
1) встановлення опіки над майном у передбачених законом випадках;
2) здійснення нагляду за діяльністю опікунів та піклувальників;
3) розгляду скарг на дії опікунів (піклувальників);
4) захисту та збереження особистих, житлових та майнових прав осіб, які перебувають під опікою (піклуванням);
5) звернення до суду з заявою про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи або визнання її недієздатною;
6) направлення до суду подання для призначення піклувальника чи опікуна у разі ухвалення судом рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання її недієздатною;
7) порушення у судовому порядку питання про звільнення опікуна чи піклувальника від виконання покладених на нього обов’язків за своєю ініціативою, за клопотанням підопічних, державних або громадських організацій, а також згідно з обґрунтованими заявами будь-яких осіб, якщо буде встановлено, що опікун чи піклувальник не відповідає своєму призначенню або належним чином не виконує своїх обов’язків;
8) здійснення нагляду за діяльністю опікунів та піклувальників;
9) розгляду звернень щодо неналежного виконання батьками (одним із них), опікунами (піклувальниками) обов’язків щодо виховання, утримання дітей, підопічних;
10) утримання і виховання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників та виконання покладених на них обов’язків;
11) розгляду скарг на дії опікунів (піклувальників);
12) забезпечення прав та інтересів дітей, недієздатних осіб, які потребують опіки та піклування;
14) інших питань, віднесених до повноважень органу опіки та піклування.
3.2 За результатами розгляду по кожному питанню Рада надає пропозиції, що разом із витягом із протоколу (протоколом) засідання додаються до матеріалів і подаються до органу опіки та піклування для прийняття рішення.
3.3 Питання здійснення опіки та піклування, не визначені цим Положенням, вирішуються в порядку, передбаченому чинним законодавством.
IV. ПРАВА РАДИ
Опікунська рада має право одержувати в установленому законодавством порядку необхідну для діяльності Ради інформацію від громадян, органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій всіх форм власності, правоохоронних та судових органів.
V. ДІЯЛЬНІСТЬ ОПІКУНСЬКОЇ РАДИ
5.1. Опікунська рада утворюється у складі 7 осіб. До складу опікунської ради можуть входити депутати, представники відділу освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення, громадських організацій, шкільних і дошкільних дитячих установ, представники поліції.
5.2. Головуючим на засіданні є голова опікунської ради. У разі відсутності голови опікунської ради засідання веде його заступник.
5.3. Очолює опікунську раду селищний голова , заступник- заступник селищного голови з питань діяльності виконавчого органів ради.
5.3. Засідання опікунської ради та прийняті рішення оформлюються протоколом, який веде секретар опікунської ради. Засідання опікунської ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини від загальної кількості її членів.
5.4. Протокол засідання підписується головуючим на засіданні та секретарем опікунської ради. Рекомендації або загальна думка більшості членів опікунської ради, присутніх на засіданні, стисло формулюються у протоколі, який подається на розгляд виконавчого комітету для прийняття остаточного рішення.
5.5. Опікунська рада у межах своїх повноважень приймає рішення, організовує їх виконання.
5.6. Рішення приймаються простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів опікунської ради. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови опікунської ради.
5.7. Склад опікунської ради затверджується рішенням виконавчого комітету Зачепилівської селищної ради Красноградського району Харківської області. У випадку, коли хтось із членів опікунської ради вибуває, відповідним рішенням виконавчого комітету на його місце призначається інша особа. У разі тимчасової відсутності секретаря опікунської ради виконання його обов'язків покладається на члена опікунської ради більшістю голосів на її засіданні.
5.8. Члени опікунської ради працюють на громадських засадах.
5.9. Голова опікунської ради:
1) скликає і координує роботу опікунської ради;
2) проводить засідання, підписує протоколи засідань;
3) визначає функції секретаря, інших членів опікунської ради.
5.10. Секретар опікунської ради:
1) веде прийом громадян з питань, що стосуються діяльності опікунської ради;
2) готує матеріали, необхідні для проведення засідань опікунської ради;
3) веде протоколи засідань опікунської ради;
4) веде діловодство опікунської ради.
5.11. Основною організаційною формою діяльності опікунської ради є її засідання, які проводяться у разі потреби. Засідання опікунської ради є правомочним, якщо на ньому присутня більша половина від загальної кількості її членів.
5.12. До участі у засіданнях опікунської ради можуть запрошуватися представники підприємств, установ, організацій та громадяни, які беруть безпосередню участь у вирішенні долі конкретної людини.
5.13. Опікунська рада у межах своєї компетенції приймає рішення, організовує їх виконання.
5.14. Окрема думка члена опікунської ради, який голосував проти прийняття рішення, викладається в письмовій формі і додається до рішення опікунської ради.
5.15.У разі, коли вирішується питання відносно осіб, які знаходяться у родинних стосунках з членами опікунської ради, члени опікунської ради не голосують.
5.16. Не допускається розголошення у будь-який спосіб персональних даних, які було довірено або стали відомими працівникам при виконанні професійних та службових обов'язків щодо опіки (піклування).
VІ. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ РАДИ
6.1. Опікунська рада проводить свою роботу у формі засідань. Засідання є повноважним за присутності на ньому простої більшості членів від її загального складу.
6.2. Засідання опікунської ради веде її голова або за його відсутності – заступник голови.
6.3. Графік проведення засідань опікунської ради погоджується з головою Ради.
У разі необхідності, за рішенням голови опікунської ради засідання можуть проводитися поза графіком.
6.4. На кожному засіданні опікунської ради ведеться протокол. Протокол засідання ведеться секретарем опікунської ради. Протокол засідання та витяги з нього підписують голова опікунської ради та секретар.
6.5. Матеріали, що подаються до опікунської ради, реєструються у книзі обліку та розглядаються у визначені законодавством терміни.
Кожне питання розглядається в присутності заявника (заявників).
Розгляд питань без присутності заявника (заявників) допускається лише за наявності їх письмової згоди (прохання), або за рішенням опікунської ради, що обов’язково фіксується в протоколі.
6.6. Розгляд спорів, що виникають між особами, проводиться за участю заявника (заявників) та всіх інших учасників спору. Про час та місце розгляду питання вказані особи повідомляються завчасно. Без присутності заявника питання не розглядаються.
За умови неявки (не менше двох разів) інших учасників спору або неможливості їх присутності за інших умов, що мають істотне значення, питання розглядається без їх присутності. Рішення про розгляд питання без присутності інших учасників спору приймається членами опікунської ради у порядку, встановленому для прийняття рекомендацій або висновків.
6.7. За результатами обговорення члени опікунської ради більшістю голосів від присутніх на засіданні надають пропозиції, які заносяться до протоколу засідань.
У разі рівного розподілу голосів, вирішальним є голос голови опікунської ради.
VІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
7.1 Організаційне забезпечення діяльності опікунської ради здійснюється виконавчим комітетом Зачепилівської селищної ради Красноградського району Харківської області.
7.2 Всі питання, що не врегульовані даним Положенням вирішуються відповідно до вимог чинного законодавства.
Керуючий справами (секретар)
виконавчого комітету Наталія ЛЕВИЦЬКА
Додаток 1
Рішення виконавчого
комітету селищної ради
від ___.01.2021 р.№_____
СКЛАД
опікунської ради при виконавчому комітеті
Зачепилівської селищної ради
Олена ПЕТРЕНКО -голова опікунської ради, селищний голова;
Олена ПОДКОЛЗІНА- заступник голови опікунської ради, заступник селищного голови;
Ірина СЕМЕНЕЦЬ- секретар опікунської ради, начальник відділу у справах дітей, сім’ї та з питань соціального захисту населення селищної ради;
ЧЛЕНИ :
Наталія ЛЕВИЦЬКА- керуючий справами (секретар) виконавчого комітету селищної ради;
Римма СУХІНА-начальник відділу дітей, сім’ї та молоді КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»селищної ради ;
Олександр ЗЕЛЕНСЬКИЙ- начальник відділу освіти
Ігор САЛДАН- депутат селищної ради, лікар-дерматовенеролог Зачеплівської ЦЛ
Олег ШЕВЧЕНКО- старший дільничний офіцер поліції Зачепилівського ВП Красноградського ВП ГУНП України в Хврківській області
Олег ГУБЧЕНКО- начальник юридичного відділу селищної ради
Старости -по потребі
|