Зачепилівська громада

Красноградський район, Харківська область

(05761) 51652

Зміст

 
УКРАЇНА
Зачепилівська громада
ЗАЧЕПИЛІВСЬКИЙ РАЙОН
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ
СЕСІЯ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
від 27/06/2019 року №1956 смт. Зачепилівка
Положення про систему енергетичного менеджменту Зачепилівської селищної ради

З метою запровадження системи енергетичного менеджменту для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетних установ, відповідно до Закону України «Про енергозбереження», Указу Президента України від 16 червня 1999 року № 662/99 «Про заходи щодо скорочення енергоспоживання бюджетними установами, організаціями та казенними підприємствами», розпорядження Кабінету Міністрів України 26 квітня 2017 року № 732-р «Про затвердження плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах» з метою створення та координації функціонування муніципальної системи енергетичного менеджменту Зачепилівської селищної ради, керуючись ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Зачепилівська селищна рада
В И Р І Ш И Л А:

1.Затвердити Положення про систему енергетичного менеджменту (далі – Положення), що додається (Додаток 1).
2.Керівникам структурних підрозділів бюджетної сфери Зачепилівської селищної ради:
- здійснити заходи по впровадженню системи енергетичного менеджменту та енергомоніторингу згідно з Положенням;
- у тижневий термін, визначити відповідальних (не нижче рівня керівника/заступника) за здійсненням заходів із запровадження системи енергетичного менеджменту та енергомоніторингу на кожному об’єкті комунальної або іншої форми власності, на яких оплата за спожиті енергетичні та інші ресурси виконується з місцевого бюджету або з дотацій, субвенцій бюджетів різних рівнів або з тарифів, які сплачуються населенням громади.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Зачепилівської селищної ради з питань управління об’єктами спільної власності, житлово-комунального господарства, інвестицій, будівництва, земельних відносин, екології, агропромислового розвитку,економіки, промисловості, регуляторної політики, транспорту, зв’язку, підприємництва та торгівельногообслуговування.

Зачепилівський селищний голова Ю.КРИВЕНКО

Додаток 1

Положення
про систему енергетичного менеджменту
І. Загальні положення
Положення про систему енергетичного менеджменту (далі – Положення) розроблено відповідно до Закону України «Про енергозбереження», Указу Президента України від 16 червня 1999 року № 662/99 «Про заходи щодо скорочення енергоспоживання бюджетними установами, організаціями та казенними підприємствами», розпорядження Кабінету Міністрів України 26 квітня 2017 року № 732-р «Про затвердження плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах» з метою створення та координації функціонування муніципальної системи енергетичного менеджменту, керуючись ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Дія Положення поширюється на всіструктурні підрозділи бюджетної сфери Зачепилівської селищноїради, що здійснюють управління установами та закладами, які отримують видатки або відшкодування видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв за рахунок коштів селищного бюджету.
Метою затвердження Положення є впровадження постійно діючої системи динамічного моніторингу і отримання інформації щодо фактичного енергоспоживання та оптимальної температури повітря у приміщеннях підпорядкованих установ у режимі щоденного моніторингу за показниками лічильників обліку енергетичних ресурсів та температурних приладів (далі – система енергомоніторингу).
Безперервне циклічне функціонуваннясистеми енергетичного менеджменту включає оперативний моніторинг та аналіз показників енергоефективності, а також моніторинг реалізації енергоефективних проектів.
Щоденний моніторинг за використанням енергоресурсів та оптимальної температури повітря у приміщеннях підпорядкованих установ – це система збирання, накопичення та збереження показників приладів, що визначають обсяги спожитих енергоресурсів.
Ефективно налагоджений моніторинг дає змогу швидко і якісно виконати аналіз споживання енергоресурсів та прийняти рішення щодо заходів, які допоможуть підвищити ефективність використання енергоресурсів в підпорядкованих установах та підвищити комфортність перебування в них.
Енергоефективні заходи – це заходи, спрямовані на підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів об'єктами бюджетної сфери, спрямовані на скорочення видатків на енергоспоживання.
Основні перешкоди для впровадження енергоефективних заходів:
відсутність ефективного енергомоніторингу, необхідного для здійснення повноцінного збору інформації щодо стануспоживанняенергоресурсівв підпорядкованих установах;
відсутністьаналізущодостануспоживанняенергоресурсіввпідпорядкованих установах.
Завдання щоденного контролю:
забезпечення оперативного доступу до інформації про стан споживання енергоресурсів та оптимальної температури повітря в підпорядкованих установах;
проведення аналізу стану споживання енергоресурсів та оптимальної температури повітря в підпорядкованих установах;
виявлення фактів нераціональноговикористанняенергоресурсівтапотенціалу щодо їх економії;
виявлення та оперативне реагування на втрати енергоресурсів (аварії, пошкодження, несанкціоноване використання тощо);
сприяння додатковомузалученнюінвестиційних ресурсів для впровадженняенергоощадних заходів в підпорядкованих установах;
створення умов для впровадження автоматизованого збору, обробки аналізу та зберігання даних щодо споживання енергоресурсів підпорядкованими установами;
своєчасне внесення інформації до системи енергомоніторингу;
формування та пропаганда енергозберігаючого мислення у підпорядкованій установі/напрямку;
розміщення інформації (не рідше 1 разу на 2 тижні) щодо діяльності у сфері енергоменеджменту та енергомоніторингу на офіційному сайті Зачепилівської селищної радита на офіційних сторінках на Facebook для висвітлення своєї діяльності у даній сфері;
при виникненні запитань або пропозицій щодо підвищення ефективності у сфері енергоменеджменту та енергомоніторингу надавати письмові пропозиції до відділу економічного розвитку і торгівлі Зачепилівської селищної ради;
щоденно виконувати контроль дотримання базових, лімітних рівнів енергоспоживання, своєчасність внесення даних;
розробляти та реалізовувати енергозберігаючі заходи для дотримання базових, лімітних рівнів енергоспоживання;
надання пропозицій щодо кореляції між споживанням різних видів енергоресурсів та зовнішніми/внутрішніми умовами, що потрібно надавати до відділу економічного розвитку і торгівлі Зачепилівської селищної ради.
ІІ. Особи, відповідальні за впровадження енергетичного менеджменту
В Зачепилівській селищнійраді координація роботи із запровадження тафункціонування системи енергетичного менеджменту покладається навідділ економічного розвитку і торгівлі селищної ради.
В кожному структурному підрозділі бюджетної сфери Зачепилівської селищноїради визначаєтьсяособа, відповідальна за моніторинг та функціонування системи енергомоніторингу та ефективне використання енергоресурсів в підпорядкованих установах (далі – енергоменеджер напрямку).
В кожній підпорядкованій установі визначається особа, відповідальна зазбір та внесення до он-лайн системи енергомоніторингу інформації з приладів обліку споживання енергоресурсів та температурних показників (далі – енергоменеджер об’єкту).

ІІІ. Функції відділу економічного розвитку і торгівлі Зачепилівської селищної ради у частині запровадження системи енергетичного менеджменту
Узагальнює та аналізує надану від структурних підрозділівбюджетної сфери Зачепилівської селищноїради інформацію про споживання енергоресурсів та інформацію щодо виконаних та запланованих ремонтів, пов'язаних зі зниженням споживання енергоресурсів в підпорядкованих установах.
Надає Зачепилівському селищному голові, по кожному структурному підрозділу бюджетної сфери Зачепилівської селищної ради, інформацію щодо рівня енергоспоживання підпорядкованими установами, обґрунтування перевитрат або економії рівня енергоспоживання.
Готує рекомендації для структурних підрозділів бюджетної сфери Зачепилівської селищноїради щодо підвищення ефективності використання енергоресурсів в підпорядкованих установах.
Готує рекомендації щодо включення заходів з підвищення ефективності енергоспоживання до програми економічного і соціального розвитку Зачепилівської селищної об’єднаної територіальної громади Зачепилівського району Харківської області на відповідний рік.
Взаємодіє із структурними підрозділами бюджетної сфери Зачепилівської селищної ради, а такожпідприємствами, установами та організаціями у визначеному законодавством порядку з питань підвищення ефективності енергоспоживання.
Проводить наради організаційно-виконавчої структури енергетичного менеджменту Зачепилівської селищної радиза потребою, але не рідше одного разу на 2 тижні, із структурними підрозділами бюджетної сфери Зачепилівської селищноїради. Дані наради проводяться для вирішення і обговорення питань моніторингу, підвищення рівня енергоефективності та ефективного використання енергоресурсів в підпорядкованих установах.
Виконувати інші заходи з підвищення використання енергетичного менеджменту та енергомоніторингу та впровадження енергоефективних заходів.
IV.Основні завдання енергоменеджера напрямку
Проводить контроль систематичного достовірного обліку витрат паливно-енергетичних і матеріальних ресурсів, що здійснюється на підставі показань контрольно-вимірювальних приладів, що вносяться до системи енергомоніторингу на всіх підпорядкованих установах відповідного структурного підрозділу.
Здійснює загальний аналіз рівня енергоспоживання, а також збирає інформацію щодо виконаних і запланованих ремонтів, пов'язаних зі зниженням енергоспоживання.
Контролює дотримання санітарно-гігієнічних норм мікроклімату у приміщеннях будівель та інших вимог діючого законодавства в підпорядкованих установах.
Відвідує та звітує на нарадах організаційно-виконавчої структури енергетичного менеджменту Зачепилівської селищної ради.
Виконує протокольні рішення нарад організаційно-виконавчої структури енергетичного менеджменту Зачепилівської селищної ради.
Готує рекомендації керівнику структурного підрозділу бюджетної сфери Зачепилівської селищноїради щодо проведення енергоефективних заходів в підпорядкованихустановах.
V. Енергоменеджер об’єкту
Щоденно, крім вихідних та святкових днів, здійснює збір інформації зприладів обліку споживання енергоресурсів (у разі відсутності приладів обліку вносить інформацію з отриманих рахунків за відповідні спожиті енергоресурси) та температурних показників до 10 години та вносить зібрані дані досистеми енергомоніторингу, а також аналізує отримані дані на предмет відхилення, у разі, якщо система енергомоніторингу показала таке відхилення.
У випадку, коли споживання енергоресурсів не здійснюється, збірінформації з таких приладів обліку та внесення даних до системи енергомоніторингу не здійснюється.
Якщо система енергомоніторингу виявила значне відхилення споживання енергоресурсу (більше ніж на 10%)–негайно інформують безпосереднього керівника, якщо перевищення виникло внаслідок надзвичайноїситуації – вживає відповідні заходи для стабілізації ситуації. У випадку, якщо була допущена помилка при знятті показників, – зняття показників повторюється. У разі виявлення несправності приладу обліку – інформують безпосереднього керівника.
Слідкує за своєчасним здійсненням обслуговування інженерних системвідповідними фахівцями, своєчасним проходженням приладами облікуметрологічної повірки, а також інших заходів, пов'язаних з підвищенням ефективностіенергоспоживання.
Надає відповідномуенергоменеджеру напрямкузвіти щодо рівняенергоспоживання та пропозиції щодо зниження рівня споживання енергоресурсів.
Відвідує та звітує на нарадах організаційно-виконавчої структури енергетичного менеджменту Зачепилівської селищної ради(за потребою).
Виконує протокольні рішення нарад організаційно-виконавчої структури енергетичного менеджменту Зачепилівської селищної ради (за потребою).
VІ. Організація виконання Положення
Всі прилади обліку, за допомогою яких здійснюється контроль споживання енергоресурсів, повинні бути сертифіковані на території України.
Перелік енергоресурсів та температурних показників для щоденного контролю:
температура повітря в обраних внутрішніх приміщеннях, °С;
вода холодна, м3;
електрична енергія, кВт∙год;
пілети, т;
дрова, кг/м3;
паливні брикети, т/кг/м3;
вугілля т/кг/м3;
щепа, м3;
теплова енергія, Гкал;
природний газ, м3;
тощо.

Для виконання щоденного контролю енергоменеджер об’єкту використовуєнаступні типи обладнання:
термометр зовнішній;
термометр внутрішній;
лічильник холодної води;
лічильник електричної енергії;
лічильник теплової енергії;
газовий лічильник;
тощо.
Секретар ради Л.БЕЗЧАСНА

Join Us Facebook
єдем зачепилівка
місцеві петиції
громадський бюджет е дем
посилання