Зачепилівська громада

Красноградський район, Харківська область

(05761) 51652

Зміст

 
УКРАЇНА
Зачепилівська громада
Зачепилівського району
ХІ СЕСІЯ VIII СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
від 25/06/2021 року №1214 смт. Зачепилівка
Про Програму захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Зачепилівської селищної ради на 2021-2025 роки

Заслухавши інформацію заступника селищного голови Подколзіну О.В. про затвердження Програми захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Зачепилівської селищної ради на 2021-2025 роки, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кодексом цивільного захисту України, розпорядженням Президента України від 14 липня 2001 року № 190/2001-рп "Про невідкладні заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах", постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 року №775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій», з метою забезпечення своєчасних заходів щодо запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, сесія селищної ради

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Зачепилівської селищної ради на 2021-2025 роки (додаток 1).

2. Затвердити заходи і завдання з виконання Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Зачепилівської селищної ради на 2021-2025 роки (додаток 2).

3. Оприлюднити дане рішення на офіційному веб сайті селищної ради.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

Зачепилівський селищний голова Олена ПЕТРЕНКО

Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням ХІ сесії
Зачепилівської селищної ради
Від 25.06.20212021 №1214

ПРОГРАМА
захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території
Зачепилівської селищної ради
на 2021-2025 роки

1. ВСТУП

З метою реалізації державної політики у сфері цивільного захисту розроблено цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території Зачепилівської селищної ради на 2021-2025 роки (далі – Програма), в основу якої покладено принцип захисту населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків можливих аварій та природних стихійних явищ, пріоритетність завдань, спрямованих на порятунку життя та збереження здоров’я громадян.
Програму розроблено у відповідності з вимогами Кодексу цивільного захисту України, постанов Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій», від 19 серпня 2002 року № 1200 (із змінами) «Про затвердження Порядку забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю», від 10 березня 2017 року № 138 «Деякі питання використання захисних споруд цивільного захисту» та з урахуванням інших нормативних документів. Програму розраховано на період з 2021 до 2025 року, вона складається з таких розділів:
поповнення, оновлення (освіження) і зберігання матеріальних резервів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
заходи щодо утримання фонду захисних споруд в готовності до використання за призначенням;
заходи з удосконалення системи оповіщення населення цивільного захисту;
заходи, спрямовані на запобігання загибелі людей на водних об’єктах;
заходи з організації навчання населення правилам безпеки життєдіяльності та діям в умовах виникнення надзвичайних ситуацій;
заходи із забезпечення радіаційного та хімічного захисту населення;
заходи з організації та забезпечення реагування на надзвичайні ситуації;
заходи із забезпечення пожежної безпеки об'єктів.

2. Зміст проблеми та обґрунтування необхідності її розв’язання
шляхом розроблення і виконання Програми

Згідно зі статтею 3 Конституції України життя та здоров’я людини, її безпека є найвищими соціальними цінностями, про забезпечення яких держава відповідає перед нею. Безпека населення і територій, їх захищеність від впливу шкідливих техногенних, природних та екологічних факторів є неодмінною умовою сталого розвитку суспільства.
Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, зменшення збитків і втрат у разі їх виникнення, ефективна ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій є одним з головних пріоритетів діяльності органів влади.
Для попередження або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, надання допомоги постраждалому населенню, проведення невідкладних відновлювальних робіт особливого значення набуває наявність матеріальних резервів на всіх рівнях.
На сьогодні залишається невирішеним питання щодо забезпечення непрацюючого населення, яке проживає у прогнозованих зонах хімічного забруднення та зоні спостереження АЕС засобами захисту.
Формування та працівники, які здійснюють заходи з локалізації або ліквідації надзвичайної ситуації місцевого рівня потребують забезпечення засобами захисту, майном, технікою та обладнанням для проведення аварійно-рятувальних робіт та надання допомоги населенню.
Крім того комплексного розвитку потребує інфраструктура населених пунктів з метою доступу громадян до об'єктів відпочинку, в тому числі на воді, водопостачання, в тому числі протипожежного, забезпечення якісного дорожнього сполучення, розвитку системи оповіщення як засобу комунікації з жителями громади, створення безпечних умов перебування людей у приміщеннях та на території, що досягається як обладнанням протипожежними засобами приміщень так і освітленням населених пунктів та ін.
З метою забезпечення захисту здоров’я громадян, зменшення матеріальних втрат та недопущення шкоди підприємствам, установам і організаціям, матеріальним і культурним цінностям, довкіллю у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій проводиться оповіщення та інформування населення. У зв’язку із створенням державної автоматизованої системи централізованого оповіщення, необхідним є створення її місцевого сегменту.
З метою забезпечення захисту здоров’я громадян необхідними є заходи з обстеження, проведення експертизи, перевезення, тимчасового зберігання радіоактивних матеріалів, виявлених у незаконному обігу.
Для захисту населення від наслідків техногенних аварій, а також під час застосування зброї масового знищення в особливий період створено фонд захисних споруд. Разом з тим, існує необхідність забезпечення фінансування з місцевого бюджету заходів, спрямованих на утримання захисних споруд цивільного захисту комунальної форми власності в готовності до використання за призначенням.
Поширення соціальної реклами, видання буклетів, пам’яток, методичних рекомендацій з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, проведення олімпіад з безпеки життєдіяльності, забезпечення консультаційних пунктів при органах місцевого самоврядування забезпечить покращення навчання населення діям у випадку надзвичайних ситуацій. Заходи із створення та підвищення готовності аварійно-рятувальних служб дозволять покращити та прискорити проведення аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт.

2. Мета програми

Метою Програми є захист населення і територій громади від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, ефективне функціонування місцевої ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, послідовне зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищення рівня безпеки населення і захищеності територій від наслідків таких ситуацій, забезпечення громадської безпеки.

4. Шляхи і способи розв’язання проблеми

Оптимальним варіантом розв'язання проблеми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є реалізація державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій шляхом системного здійснення першочергових заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій з використанням ресурсів держави та інших джерел, не заборонених законом.

5. Обсяги та джерела фінансування Програми

Фінансування завдань і заходів Програми здійснюється за рахунок бюджету селищної ради, інших не заборонених законом джерел.
Обсяг фінансування завдань і заходів Програми уточнюється щороку під час складання проекту бюджету на відповідний рік.

6. Завдання і напрямки Програми

Програма передбачає здійснення першочергових заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій за такими напрямами:
створення матеріальних резервів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
запобігання загибелі людей на водних об’єктах;
організації навчання населення правилам безпеки життєдіяльності та діям в умовах виникнення надзвичайних ситуацій;
утримання фонду захисних споруд в готовності до використання за призначенням;
удосконалення системи централізованого оповіщення та зв’язку цивільного захисту;
організація навчання населення правилам безпеки життєдіяльності та діям в умовах виникнення надзвичайних ситуацій;
забезпечення пожежної безпеки.

7. Очікувані результати, ефективність Програми

Виконання Програми дасть змогу:
забезпечити належний рівень безпеки населення, захищеності територій, об’єктів виробництва і соціально-культурної сфери від надзвичайних ситуацій;
знизити ризик виникнення надзвичайних ситуацій та мінімізувати їх наслідки;
оновлювати, поповнювати матеріальні цінності місцевого матеріального резерву, необхідних для ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
накопичити необхідну кількість засобів індивідуального захисту органів дихання для населення, що проживає в зонах ураження, від вражаючої дії можливих радіаційних та хімічних аварій та не допустити отруєння та загибелі людей;
забезпечити укомплектування аварійно-рятувальних служб необхідним обладнанням; забезпечити функціонування в дієвої системи запобігання загибелі людей на водних об’єктах;
підвищити обізнаність населення щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
забезпечити здійснення комплексних заходів щодо реконструкції та підтримання в постійній готовності місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення;
своєчасно та у найкоротший термін проводити оповіщення керівного складу місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у разі виникнення загрози чи надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру;
підвищити ефективність використання коштів, які спрямовуються на здійснення заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій;
забезпечити належний рівень пожежної безпеки об'єктів, створити підрозділи місцевої (добровільної) пожежної охорони.
Ефективність виконання Програми полягає у створенні оптимальної та результативної ланки підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, підвищенні дієвості функціонування аварійно-рятувальних підрозділів, зменшенні кількості постраждалих та загиблих внаслідок надзвичайних ситуацій.

8. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Координацію між виконавцями Програми здійснює виконавчий комітет Зачепилівської селищної ради.
Контроль за виконанням Програми здійснюється відповідною комісією Зачепилівської селищної ради.

Секретар селищної ради Світлана БАКА
Додаток 2

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням сесії Зачепилівської селищної ради
від __________2021 № _____

Заходи і завдання з виконання Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території
Зачепилівської селищної ради на 2021-2025 роки

№ з/п Назва заходу Виконавець Бюджет
всього 2021 2022 2023 2024 2025
1. Поповнення, оновлення і зберігання матеріальних резервів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій
1.1. 1000 л дизельного палива Зачепилівська селищна рада 27000,00 9000,00 9000,00 9000,00
1.2 1000 л бензину Зачепилівська селищна рада 26000,00 6500,00 6500,00 6500,00 6500,00
1.3 Зварювальний агрегат Зачепилівська селищна рада 15000,00 15000,00
Усього за розділом 68000,00 30500,00 15500,00 15500,00 6500,00
2. Заходи з організації та забезпечення реагування на надзвичайні ситуації
2.1 Утримання пожежних гідрантів Зачепилівська селищна рада КП Зачепилівське ВКП 5000,00 2000,00 3000,00
2.2 Утримання водонапірних веж: забезпечення вільного під’їзду Зачепилівська селищна рада КП Зачепилівське ВКП 4000,00 2000,00 2000,00
2.3 Ранцеві оприскувачі, гучномовці Зачепилівська селищна рада 60000,00 30000,00 30000,00
2.4 Створення протипожежних бар’єрів та мінералізованих смуг у лісових масивах Зачепилівська селищна рада 2000,00 2000,00

Усього за розділом 71000,00 36000,00 32000,00 3000,00
ВСЬОГО 139000,00 66500,00 47500,00 18500,00 6500,00

Секретар селищної ради Світлана БАКА

Join Us Facebook
єдем зачепилівка
місцеві петиції
громадський бюджет е дем
посилання