Зачепилівська громада

Красноградський район, Харківська область

(05761) 51652

Зміст

 
УКРАЇНА
Зачепилівська громада
Зачепилівського району
Харківської області
ІІІ СЕСІЯ VIII СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
від 24/12/2020 року №111 смт. Зачепилівка
Про внесення змін до рішення XXIX сесії VIII скликання «Про встановлення ставки по транспортному податку та затвердження Положення про транспортний податок на території Зачепилівської селищної ради» № 1953 від 27.06.2019

Керуючись п.24 розділу 1 ст.26, ст.69 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, відповідно до статей 7, 10, 12, 267 Податкового кодексом України (зі змінами та доповненнями), відповідно до рішення Зачепилівської селищної ради №14 від 11.12.2020 року «Про початок реорганізації Новомажарівської сільської ради, Рунівщинської сільської ради, Чернещинської сільської ради, що увійшли до Зачепилівської селищної ради», враховуючи висновки постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, Зачепилівська селищна рада
ВИРІШИЛА:

1. Продовжити дію рішення «Про встановлення ставки по транспортному податку та затвердження Положення про транспортний податок на території Зачепилівської селищної ради» №1953 від 27.06.2019 року (зі змінами від 23.12.2019р №2651, від 09.07.2020р. №3411) з 1 січня 2021 року до прийняття Зачепилівською селищною радою нового рішення про ставки транспортного податку.
2. Поширити дію рішення «Про встановлення ставки по транспортному податку та затвердження Положення про транспортний податок на території Зачепилівської селищної ради» №1953 від 27.06.2019 року (зі змінами від 23.12.2019р №2651, від 09.07.2020р. №3411), на населені пункти Новомажарівського старостинського округу №7, Рунівщинського старостинського округу №8, Чернещинського старостинського округу №9.
3. Секретарю селищної ради оприлюднити дане рішення на офіційному сайті селищної ради.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

Зачепилівський селищний голова Олена ПЕТРЕНКО

Додаток
до рішення №1953 Зачепилівської селищної ради
від 27.06.2019

П О Л О Ж Е Н Н Я
про транспортний податок на території Зачепилівської селищної ради

1. Загальні положення
1.1. Транспортний податок на території Зачепилівської селищної ради належить до місцевих податків і встановлюється у відповідності до вимог Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями та ч. 24 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
2. Платники транспортного податку
2.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи , в т.ч. нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п. 3.1. розділу 3 цього Положення є об’єктом оподаткування.
3. Об’єкт оподаткування
3.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року. Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.
4. База оподаткування
4.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 3.1. розділу 3 цього Положення.
5. Ставка податку
5.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 3.1. розділу 3 цього Положення.
6. Податковий період
6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
7.Порядок обчислення та сплати податку
7.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сумм податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року), як то передбачено ст. 267.6.2 Податкового кодексу України. Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності, як то передбачено ст. 267.6.2 Податкового кодексу України.
Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів, як то передбачено ст. 267.6.2 Податкового кодексу України.
7.3. Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня базового податкового року подати
контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку. З 1 квітня податкового року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.
7.4. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
7.5.У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
7.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
7.7. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.
7.8. Фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:
а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;
б) розміру ставки податку;
в) нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому новее податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним), як то передбачено ст.267.6.10 Податкового кодексу України.. Фізичні особи - нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування".
8. Порядок сплати податку
8.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і
зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
9.Строки сплати податку
9.1. Транспортний податок сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації".

Секретар ради Світлана БАКА

Додаток
до рішення №2651 Зачепилівської селищної ради
від 23.12.2019

П О Л О Ж Е Н Н Я
про транспортний податок на території Зачепилівської селищної ради

1. Загальні положення
1.1. Транспортний податок на території Зачепилівської селищної ради
належить до місцевих податків і встановлюється у відповідності до вимог Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями та ч. 24 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
2. Платники транспортного податку
2.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи , в т.ч. нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чиним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п. 3.1. розділу 3 цього Положення є об’єктом оподаткування.
3. Об’єкт оподаткування
3.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких
минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2020 року. Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.
4. База оподаткування
4.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 3.1. розділу 3 цього Положення.
5. Ставка податку
5.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 3.1. розділу 3 цього Положення.
6. Податковий період
6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
7.Порядок обчислення та сплати податку
7.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сумм податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року), як то передбачено ст. 267.6.2 Податкового кодексу України. Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності, як то передбачено ст. 267.6.2 Податкового кодексу України.
Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів, як то передбачено ст. 267.6.2 Податкового кодексу України.
7.3. Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня 2019 року подати
контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку. З 1 квітня 2019 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.
7.4. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають
контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46
Податкового Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня
виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
7.5.У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
7.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
7.7. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.
7.8. Фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:
а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;
б) розміру ставки податку;
в) нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому новее податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним), як то передбачено ст.267.6.10 Податкового кодексу України.. Фізичні особи - нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування".
8. Порядок сплати податку
8.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і
зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
9.Строки сплати податку
9.1. Транспортний податок сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації".

Секретар ради Світлана БАКА

Join Us Facebook
єдем зачепилівка
місцеві петиції
громадський бюджет е дем
посилання