З метою забезпечення надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, які проживають в населених пунктах Зачепилівської селищної ради, керуючись статтями 25,34, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Програму про надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, які проживають в населених пунктах Зачепилівської селищної ради (додається)
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва (Мартиненко Т.І.) та на постійну комісію з гуманітарних питань з прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту (Омельченко О.І.).
Зачепилівський селищний голова Олена ПЕТРЕНКО
ПРОГРАМА
Про надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, які проживають у населених пунктах Зачепилівської селищної ради на 2022-2025 роки
1.Загальні положення.
Питання соціального захисту та соціального забезпечення незахищених верств населення є надзвичайно актуальними, що зумовлено загальними демографічними процесами та характеристиками умов життя громадян. Створення умов соціальної захищеності населення, можливість для участі в економічній, політичній і соціальних сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість вести повноцінній спосіб життя, підтримка сімей в похованні близьких (непрацюючих громадян), надання матеріальної допомоги соціально-незахищеним верстам населення селища, жителям населених пунктів Зачепилівської селищної ради та інше є основною задачею виконавчого комітету селищної ради. Соціальний захист громадян, соціально-незахищених верст населення, задоволення соціальних потреб від селищної ради полягає у наданні грошової допомоги
2. Мета програми .
Метою програми є розроблення заходів, спрямованих на забезпечення соціального захисту соціально-незахищених верств населення територіальної громади селищної ради. Програма розрахована на один рік. Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених в загальному фонді селищного бюджету. Основні завдання програми. Основними завданнями програми є:
- визначення і задоволення потреб населення селища у соціальній допомозі; - організація соціального та інших видів обслуговування;
- здійснення додаткових заходів із соціального захисту пенсіонерів, інвалідів та малозахищених верств населення;
- покращення системи обслуговування самотніх непрацездатних громадян; - своєчасне надання соціальної допомоги громадянам, які потребують особливої підтримки.
3. Основні заходи щодо реалізації програми .
1.Проводити рейди-перевірки умов життя ветеранів війни та праці, а також малозабезпечених верств населення з метою обстеження матеріально-побутових умов проживання.
2.Продовжити роботу по виявленню малозабезпечених громадян, які потребують постійної допомоги, і визначити форми їх соціального обслуговування.
3.Здійснювати надання соціальної допомоги на дому самотнім та непрацездатним громадянам похилого віку.
4.Сприяти виділенню матеріальної допомоги громадянам селища для покращення житлово-побутових умов, на лікування, операції та інші потреби.
4. Порядок надання матеріальної допомоги
4.1 Питання про надання матеріальної допомоги громадянину розглядається на засіданні комісії з надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, які проживають у населених пунктах Зачепилівської селищної ради та на засіданні виконавчого комітету Зачепилівської селищної ради.
4.2. Матеріальна допомога надається за умови настання непередбачених надзвичайних ситуацій, на проведення медичних операцій; особам, які потребують довготривалого та дорого вартісного лікування, особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха; онкохворих та інвалідам з дитинства, які потребують постійного лікування та стороннього догляду, відповідних для основних соціальних і демографічних груп населення, встановлений Законом України «Про державний бюджет України» на 1 січня відповідного бюджетного періоду, особам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції або членам сім’ї такої особи; сім’ям мобілізованих громадян, в інших особливих обставинах, якщо сім’я не може подолати складну життєву ситуацію без сторонньої допомоги, в разі смерті особи, яка не працювала та не була пенсіонером на момент смерті (родичам померлого за заявою), громадянам декретованих груп населення, визначених відповідно до законодавства, для покращення житлово-побутових умов проживання.
4.3. Для розгляду питання про виділення матеріальної допомоги обов’язково надаються наступні документи передбачені Положенням :
– особиста заява, або заява від члена сім’ї, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові заявника, його адреса та мотиви звернення;
– копія паспорту;
– копія ідентифікаційного номеру;
– номер розрахункового рахунку,
Крім того, для розгляду питання про виділення матеріальної допомоги надаються:
– на лікування та операцію – довідка медичного закладу;
– на ліквідацію наслідків, заподіяних пожежею – акт пожежної частини про пожежу, яка сталася ;
– акт обстеження матеріально побутових умов, складений депутатом селищної ради та завірений у встановленому законом порядку ( за потреби);
– довідка для отримання допомоги на поховання встановленого зразка.
– інші документи, що підтверджують настання особливих життєвих обставин ( за потреби).
4.4. Розмір матеріальної допомоги визначається виходячи з обставин, що склалися, враховуючи рівень забезпечення сім’ї.
4.5. Допомога надається у таких розмірах:
– громадянам на проведення медичних операцій, довготривалого лікування, особам, які потерпіли внаслідок пожежі, стихійного лиха – від 1 до 3 тисяч гривень в залежності від важкості захворювання, терміну лікування, ступеню руйнування житла ;
– громадянам, які потребують лікування та проведення складних медичних операцій особам, які внаслідок потерпіли внаслідок пожежі або стихійного лиха втратили житло – від 3 до 5 тисяч гривень ;
- онкохворим та інвалідам з дитинства, які потребують постійного лікування та стороннього догляду- 5 тисяч гривень.
4.6. Допомога іншим категоріям громадян, що опинились в складних життєвих обставинах, надається відповідно до складності ситуації, рівня забезпеченості сім’ї та становить від 500 до 1000 гривень.
4.7. Допомога на поховання надається в розмірі 3000.
Для одиноких громадян та для родичів померлих учасників АТО-3000 грн.
4.8. Матеріальна допомога надається сім’ї не більше ніж один раз на рік (в окремих випадках, в особливо гострих життєвих ситуаціях розглядається вдруге).
4.9. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах (необхідність проведення складного і дорогого лікування, хірургічна операція, придбання медичних препаратів тощо), матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленого п.4.5. даної Програми.
4.10. Рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги приймається на засіданні виконкому з обов’язковим повідомленням заявника у випадках:
– невідповідності поданих документів;
– відсутності коштів у селищному бюджеті;
– повторного звернення особи протягом року (крім випадків, передбачених пунктом 4.9 даного Програми
Заключні положення
3.1. Звернення щодо надання матеріальної допомоги громадянам розглядаються протягом 45 календарних днів.
3.2.Контроль за повнотою наданих документів покладається на секретаря виконавчого комітету Зачепилівської селищної ради.
3.3.Контроль за виплатою матеріальної допомоги покладається на головного бухгалтера Зачепилівської селищної ради
3.4. Кошти, передбачені для надання матеріальної допомоги соціально незахищеним категоріям громадян, громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах та іншим категоріям громадян не можуть використовуватися для іншої мети. Контроль за цільовим використанням коштів покладається на постійну комісію селищної ради з питань бюджету та фінансів.
Секретар селищної ради Світлана БАКА
|