Зачепилівська громада

Красноградський район, Харківська область

(05761) 51652

Зміст

 
УКРАЇНА
Зачепилівська громада
Красноградського району
Харківської області
XXXVІІІ СЕСІЯ VIII СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
від 19/10/2023 року №4088 смт. Зачепилівка
Про затвердження Положення про електронні консультації та опитування в Зачепилівській селищній раді Красноградського району Харківської області

На підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», від 08.11.2018 №797-р Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції розвитку електронної демократії в Україні та планом заходів щодо її реалізації», від 20.09.2017 №649- р «Про схвалення Концепції розвитку електронного урядування в Україні», від 15.05.2013 №386-р «Про схвалення Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні», з метою забезпечення участі членів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення Зачепилівська селищна рада ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про електронні консультації та опитування в Зачепилівській селищній раді Красноградського району Харківської області.

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних питань з прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту (Омельченко О.І.).

Зачепилівський селищний голова Олена ПЕТРЕНКО

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням ХХХVІІІ сесії
VІІІ скликання
Зачепилівської селищної ради
№ 4088 від 19.10.2023

ПОЛОЖЕННЯ
про електронні консультації та опитування в Зачепилівській селищній раді Красноградського району Харківської області

Це Положення, відповідно до Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації», Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 - 2020 роки, від 20.10.2005 №1497 Указ Президента «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», від 03.11.2010 №996 Постанову Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», від 08.11.2018 №797-р Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції розвитку електронної демократії в Україні та планом заходів щодо її реалізації», від 20.09.2017 №649- р «Про схвалення Концепції розвитку електронного урядування в Україні», від 15.05.2013 №386-р «Про схвалення Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні», визначає основні вимоги до організації і проведення Зачепилівським селищним головою, Зачепилівськю селищною радою та її виконавчими органами (далі – органом місцевого самоврядування) електронних консультацій та опитувань (далі – Е-консультації) з питань, що належать до їх компетенції.
Е-консультації є однією з форм участі членів Зачепилівської селищної об’єднаної територіальної громади у місцевому самоврядуванні. Вони проводяться з метою забезпечення участі членів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення.
1. Загальні положення
1.1. Е-консультації проводяться на засадах добровільності, інклюзивності, відкритості, прозорості, свободи висловлювань, політичної неупередженості та з обов’язковим розглядом пропозицій та коментарів, поданих під час їх проведення.
1.2. Е-консультації мають відкритий характер. Кожна особа, яка досягла 18-річного віку і зареєстрована у Зачепилівській селищній об’єднаній територіальній громаді, може взяти участь в Еконсультації.
1.3. Ніхто не може бути примушений до участі або неучасті в Е-консультаціях.
1.4. Е-консультації не можуть використовуватися для політичної, у тому числі передвиборчої агітації.
1.5. Е-консультації проводяться у формі:
- електронного опитування – це проведення опитування задля виявлення громадської думки з питань, віднесених до відання місцевого самоврядування. Електронне опитування може мати, як просту форму (певна кількості питань із закритим переліком варіантів відповідей, опитувальник з одним варіантом відповіді, з декількома варіантами відповіді), так і складну форму (опитувальник з можливістю редагуванням відповідей; з налаштуванням діапазону балів оцінки або рейтингування). Така форма Е-консультацій проводиться в розділі «Опитування» на веб-сайті селищної ради.
- електронної консультації з громадськістю – це оприлюднення пропозиції щодо вирішення певного питання з можливістю коментування учасниками Е-консультації та внесенням власних коментарів. Така форма Е-консультацій проводиться в розділі «Консультації з громадськістю» на веб-сайті селищної ради .
- електронного обговорення нормативно-правового акту – це оприлюднення проекту нормативно-правового акту органами місцевого самоврядування з можливістю коментування документу учасниками Е-консультації та внесенням власних коментарів. Така форма Е-консультацій 2 проводиться в розділі «Консультації з громадськістю» на веб-сайті селищної ради.
1.6. Уся інформація, пов’язана з ініціюванням, підготовкою, проведенням публічних консультацій, розглядом прийнятих на них рішень, а також рішення органів місцевого самоврядування, акти посадових осіб, прийняті за результатами їх розгляду, розміщуються на офіційному сайті Зачепилівської селищної ради, а також можуть розповсюджуватися в засобах масової інформації та іншими способами.
1.7. Е-консультації можуть проводитися щодо:
1.7.1. Проектів нормативно-правових актів, що мають важливе значення для територіальної громади;
1.7.2. Програм соціально-економічного і культурного розвитку та інших програм, рішень стосовно стану їх виконання;
1.7.3. Проектів бюджету громади та звітів про його виконання;
1.7.4. Проектів генерального плану та змін до нього, планів зонування територій, детальних планів території;
1.7.5. Проекту Стратегічного плану розвитку громади та змін до нього;
1.7.6. Проектів планів і програм соціально-економічного розвитку територій громади;
1.7.7. Проектів Статуту Зачепилівської об’єднаної територіальної громади та змін до нього;
1.7.8. Відчуження об’єктів комунальної власності, які мають важливе значення для задоволення потреб громади, передача їх в оренду та під заставу;
1.7.9. Програм приватизації об’єктів комунальної власності;
1.7.10. Переліків об’єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації;
1.7.11. Надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також скасування такого дозволу;
1.7.12. Питань адміністративно-територіального устрою, передбачених законодавством;
1.7.13. Символіки територіальної громади;
1.7.14 Встановлення правил з питань благоустрою, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках та інших правил, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;
1.7.15 Зміни тарифів на житлово комунальні послуги, відносно яких рішення ухвалюється органом місцевого самоврядування;
1.7.16 Зміни тарифів на проїзд у громадському транспорті;
1.7.17. Проектів рішень ради про зміну місцевих податків та зборів;
1.7.18 Проектів рішень про зміну (запровадження) платних послуг у лікувальних та навчальних закладах;
1.7.19 Визначення порядку надання адміністративних послуг;
1.7.20 Присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій.
2. Ініціатори Е-консультацій.
2.1. Зачепилівський селищний голова, Зачепилівська селищна рада, виконавчий комітет Зачепилівської селищної ради.
2.2. Консультаційно-дорадчі органи при Зачепилівській селищній раді, громадські об’єднання, благодійні організації, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, профспілкові організації та організації роботодавців (далі - інститути громадянського суспільства) можуть ініціювати проведення Е-консультації з пропозицією щодо вирішення певного питання або опитування задля виявлення громадської думки з питань, віднесених до відання місцевого самоврядування, на веб-сайті селищної ради.
3 2.3. В Е-консультаціях мають право брати участь користувачі веб-сайту селищної ради, належним чином зареєстровані і ідентифіковані за допомогою сертифікованих сервісів ідентифікації, які зазначені у п.3.4. Користувачі реєструються та самостійно оновлюють відомості в особистому електронному кабінеті на веб-сайті селищної ради.
2.4. Учасники Е-консультацій під час проведення публічних консультацій мають право:
1) здійснювати моніторинг процесу підготовки та прийняття рішень органом місцевого самоврядування, які були прийнятті на основі Е-консультацій;
2) подавати органу місцевого самоврядування пропозиції та коментарі з питань місцевого значення, що були винесені на Е-консультації;
3) отримувати від органу місцевого самоврядування та посадових осіб відомості та інформацію, що необхідна для участі в Е-консультаціях, за винятком інформації з обмеженим доступом.
3. Порядок проведення електронних консультацій
3.1. Е-консультації проводяться шляхом:
- оприлюднення пропозиції щодо вирішення певного питання;
- опитування задля виявлення громадської думки;
- оприлюднення та збору коментарів на проект нормативно-правового акту органу місцевого самоврядування;
3.2. Е-консультації організовує і проводить орган місцевого самоврядування, який є розробником проекту нормативно-правового акту або готує пропозиції щодо вирішення певного питання, за допомогою відповідальної посадової особи чи структурного підрозділу виконавчого органу місцевого самоврядування та Модераторам веб-сайту селищної ради.
3.3. Орган місцевого самоврядування у день початку Е-консультації розміщує інформацію про початок Е-консультації на офіційному сайті Зачепилівської селищної ради, таким чином інформує усіх зацікавлених осіб про їх проведення.
3.4. Авторизація користувачів на веб-сайті селищної ради відбувається з використанням ЄЦП, Bank ID або MobileID за умови надання згоди на обробку своїх персональних даних.
3.5. Користувачі Е-консультацій під час проведення Е-консультацій подають коментарі у електронній формі, які опубліковуються на веб-сайті громади. Коментарі користувача Еконсультації із зазначенням прізвища, імені, по батькові автора оприлюднюються на веб-сайті селищної ради.
3.6. Не підлягають оприлюдненню, розгляду та видаляються коментарі, які містять заклики, спрямовані на ліквідацію Незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення, анонімні пропозиції, а також ті, що містять ненормативну лексику та які не стосуються питання, щодо якого проводяться Е-консультації.
3.7. Коментарі, що надійшли під час Е-консультацій, вивчаються та аналізуються органами місцевого самоврядування. Результати проведення Е-консультацій мають рекомендаційний характер і можуть враховуватися органом місцевого самоврядування під час прийняття остаточного рішення і в подальшій роботі.
3.8. На розгляд коментарів, що надійшли під час Е-консультацій, не поширюються вимоги Закону України “Про звернення громадян”. Індивідуальні відповіді щодо результатів розгляду пропозицій не надаються та не надсилаються учасникам Е-консультацій.
3.9. Ініціювати Е-консультацію особа, відповідно до п.2.1. та 2.2., може лише після реєстрації на веб-сайті селищної ради. Консультація, ініційована користувачем веб-сайту селищної ради, перевіряється Модератором впродовж двох робочих днів з моменту створення такої Е-консультації на відповідність вимогам пункту 3.6 цього Положення. До цього часу текст консультації доступний для перегляду лише ініціатору та Модератору з приміткою «Ваше повідомлення знаходиться на модерації».
3.10. В разі відповідності консультації вимогам пункту 3.6 цього Положення Модератор, не пізніше наступного дня після перевірки, надає консультацію відповідним структурним підрозділам органу місцевого-самоврядування для вивчення та аналізу. У разі прийняття позитивного висновку структурним підрозділом органу місцевого-самоврядування щодо ініційованої Е-консультації користувачем веб-сайту селищної ради, замовником проведення такої консультації стає відповідний структурний підрозділ органу місцевого-самоврядування.
3.11. У разі прийняття негативного висновку структурним підрозділам органу місцевогосамоврядування щодо ініційованої Е-консультації користувачем веб-сайту селищної ради, оприлюднення такої консультації не здійснюється, а ініціатору, у дводенний термін надсилається вмотивована відмова.
3.12. Ініціатор, якому відмовлено в оприлюдненні у зв’язку з необхідністю доопрацювання консультації, може виправити недоліки та ініціювати консультацію повторно. В разі отримання повторної відмови, консультація з ініційованого питання не проводиться.
3.13. Проведення Е-консультацій розпочинається з дня оприлюднення на веб-сайті селищної ради інформації, щодо якої проводиться консультація та завершується у строки, визначені органом місцевого самоврядування. Строк проведення Е-консультацій не може становити менше 15 календарних днів, якщо інше не передбачено законом. Строк проведення Е-консультації рахується з моменту оприлюднення.
3.14. Е-консультації організовуються і проводяться у такому порядку:
- визначається питання, яке буде винесене на консультацію та альтернативні пропозиції щодо його вирішення;
- приймається рішення про проведення консультації в якому обов’язково визначається посадова особа або відповідальний за підготовку та організацію Е-консультації;
- розробляється план заходів з організації та проведення консультації (у разі потреби);
- вживаються заходи для забезпечення репрезентативності соціальних груп населення, а також суб'єктів господарювання, інститутів громадянського суспільства та інших заінтересованих осіб;
- оприлюднюється інформація про проведення консультації на веб-сайті селищної ради;
- збираються коментарі, пропозиції чи оцінки щодо вирішення певного питання або опитування задля виявлення громадської думки, шляхом проведення Е-консультації;
- формуються пропозиції та коментарі щодо кожного альтернативного вирішення питання;
- проводиться аналіз результатів та узагальнюється інформація отримана шляхом консультації;
- аналіз результатів та узагальнення інформації проводиться у вигляді протоколу Е-консультацій у довільній формі;
- забезпечується врахування результатів обговорення під час прийняття остаточного рішення;
- оприлюднюються результати Е-консультації на веб-сайті селищної ради та в інші прийнятні способи.
3.15. В інформаційному повідомленні Е-консультації зазначаються:
- найменування органу місцевого самоврядування, який проводить обговорення;
- питання, яке винесене на консультацію, а також альтернативні пропозиції щодо його вирішення; текст проекту нормативно-правового акту органу місцевого самоврядування; аналітичні документи, інформаційні матеріали, розрахунки, кошториси, що стосуються винесеного питання тощо;
- соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія прийнятого рішення;
- можливі наслідки проведення в життя рішення для різних соціальних груп населення та заінтересованих сторін (за наявності таких наслідків);
- відомості про строк, порядок обговорення питання винесеного на консультацію, спосіб внесення пропозицій чи зауважень учасників, які беруть участь в консультації;
- спосіб забезпечення участі в обговоренні представників визначених соціальних груп 5 населення та заінтересованих сторін;
- прізвище, ім'я відповідальної особи органу місцевого самоврядування;
- строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення.
3.16. Пропозиції, коментарі та зауваження під час проведення Е-консультації, які подаються через веб-сайт селищної ради, вносяться разом з іншими коментарями, зауваженнями, пропозиціями, які могли бути зібрані у інший спосіб, в протокол Е-консультації та зберігаються суб’єктом владних повноважень протягом 5 років.
3.17. Пропозиції, коментарі та зауваження, що надійшли під час Е-консультації, вивчаються та аналізуються із залученням у разі потреби відповідних фахівців.
3.18. За результатами Е-консультації готується звіт, в якому зазначається:
- найменування органу місцевого самоврядування, який проводив обговорення;
- зміст питання, яке було винесено на консультацію, альтернативні пропозиції щодо його вирішення або текст проекту акту органу місцевого самоврядування, що виносилися на консультацію, а також додаткові матеріали;
- інформація про осіб, що взяли участь в консультації;
- інформація про пропозиції, оцінки та зауваження, що надійшли до органу місцевого самоврядування за результатами консультації, із зазначенням авторів;
- узагальнена інформація про врахування пропозицій та зауважень з обов'язковим обґрунтуванням прийнятого рішення та причин неврахування пропозицій та зауважень;
- рішення та додатки до них, прийняті за результатами обговорення.
3.19. Звіт про результати Е-консультації оприлюднюються на веб-сайті селищної ради та в інші прийнятні способи не пізніше 15 календарних днів після закінчення консультації.
3.20. Рішення з додатками за результатами Е-консультації орган місцевого самоврядування доводить до відома громадськості шляхом оприлюднення на веб-сайті селищної ради та в інший прийнятний спосіб протягом п’яти робочих днів після його прийняття.
3.21. Оскарження рішень, дій чи бездіяльність органу місцевого самоврядування здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Секретар ради Світлана БАКА

Join Us Facebook
єдем зачепилівка
місцеві петиції
громадський бюджет е дем
посилання