Зачепилівська громада

Красноградський район, Харківська область

(05761) 51652

Зміст

Рішення сесії Про встановлення ставок туристичного збору на 2022 рік

15.04.2021

 

ПРОЄКТ

Україна

Зачепилівська селищна рада

Зачепилівського району

Харкіської області

______сесія  VIIІ скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

Від ________2021 року              смт.Зачепилівка                                  №______

 

 

Про встановлення

ставок туристичного збору

на 2022 рік

 

Керуючись п.24 розділу 1 ст.26, ст.69 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», статей 7, 10, 12, 268 Податкового кодексу України, враховуючи висновки  постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва Зачепилівська. селищна рада

 

 

ВИРІШИЛА:

 

 1. Встановити на території Зачепилівської селищної ради туристичний збір.
 2. Платники туристичного збору визначаються відповідно до пункту 268.2 статті 268 Податкового кодексу України.
 3. Встановити з 01.01.2022 року ставку туристичного збору за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) на території Зачепилівської селищної ради у розмірі 0,5 відсотка для внутрішнього туризму та 5 відсотків для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня звітного року (податкового), для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення та затвердити Положення про порядок справляння туристичного збору (згідно додатку №1).
 4. База справляння збору визначається відповідно до пункту 268.4 статті 268 Податкового кодексу України.
 5. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі) визначаються відповідно до пункту 268.5 статті 268 Податкового кодексу України (згідно додатку №2).
 6. Особливості справляння збору та порядок сплати збору визначені п. 268.6, п. 268.7 статті 268 Податкового кодексу України.
 7. Вважати таким, що втратило чинність з 01.01.2022 року рішення

XXIX сесії Зачепилівської селищної ради VIII скликання «Про встановлення туристичного збору на території Зачепилівської селищної ради» №1954 від 27.06.2019 (зі змінами від 23.12.2019 №2652, від 09.07.2020 №3412,  від 24.12.2020 №112)

 1. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2022 року.
 2. Секретарю селищної ради Бака С.В. оприлюднити дане рішення на офіційному веб-сайті Зачепилівської селищної ради не пізніше як у десятиденний строк після його прийняття та підписання в установленому законодавством порядку.
 3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію  з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва Зачепилівська. селищна рада  (Мартиненко Т.І.)

 

 

 

Зачепилівський селищний голова                                          Олена ПЕТРЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення __ сесії___

Про встановлення  ставок

туристичного збору  на 2022 рік

 

ПОЛОЖЕННЯ 

про порядок справляння туристичного збору

 

 1. Загальні положення

1.1.  Положення про туристичний збір на території Зачепилівської селищної ради (далі – Положення) розроблено на підставі ст. 268 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), Бюджетного кодексу України, п.24 ч.1 ст.26, ч.1 ст.59, ч.1 ст.69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 №280/97- ВР (зі змінами та доповненнями) та визначає порядок справляння туристичного збору на території Зачепилівської селищної ради.

Це Положення є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території Зачепилівської селищної ради.

1.2. Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

1.3. Внутрішній туризм для цілей розділу XII «Податок на майно» Податкового кодексу України – переміщення в межах території України громадян України та/або осіб, які постійно проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

1.4. В’їзний туризм для цілей розділу XII «Податок на майно» Податкового кодексу України – прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

 

 1. Платники збору

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення Зачепилівської селищної ради про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунком 5.1 пункту 5 цього Положення.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму на території Зачепилівської селищної ради;

б) особи визначені підпунктом “в” підпункту 14.1.213 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом “б” підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;

ж) члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеню споріднення, визначені відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом “б”  підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення, що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

з) взяти на облік як внутрішньо переміщені особи відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», які тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення, а інформація про адресу таких місць зазначена в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи як адреса фактичного місця їх проживання/перебування.

 1. Ставка збору

3.1. Ставка туристичного збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення, у розмірі 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму та 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

 

 1. База справляння збору

4.1. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення.

 

 1. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі)

5.1. Справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

5.2. Справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 7.2 пункту 7 цього Положення, фізичними особами – підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом “б” підпункту 5.1 пункту 5 цього Положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються Зачепилівською селищною радою, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Перелік податкових агентів та інформація про них визначені в додатку 2.

 

 1. Особливості справляння збору

6.1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням Зачепилівської селищної ради.

За один і той самий період перебування платника збору на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

6.2. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до Податкового кодексу України та рішення Зачепилівської селищної ради.

6.3. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території Зачепилівської селищної ради, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому Податковим кодексом України порядку.

 

 1. Порядок сплати збору

7.1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал,

або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому – до 28 (29) включно) на підставі рішення Зачепилівської селищної ради.

Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

 1. Контроль

9.1. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства у частині справляння туристичного збору здійснює Державна податкова служба.

 

Секретар селищної ради                                                        Світлана БАКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до рішення __ сесії___

Про встановлення  ставок

туристичного збору на 2022 рік

 

Перелік податкових агентів щодо справляння туристичного збору

 

№ п/п Суб’єкт господарювання Форма власності Місце знаходження
1 ФОП Павлова Світлана Валентинівна приватна вул. Степова, 2            с. Бердянка

Зачепилівський район

 

* Перелік визначає податкових агентів для розрахунку річної прогнозної суми збору; цей Перелік не забороняє сплати збору до бюджету Зачепилівської селищної ради іншим податковим агентам до їх включення у перелік.

 

 

 

Секретар селищної ради                                                      Світлана БАКА

 

 

Join Us Facebook
єдем зачепилівка
місцеві петиції
громадський бюджет е дем
посилання