Реалізація експериментального проекту з надання окремих соціальних послуг

08.08.2023

Відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту з надання в закладах охорони здоров’я, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України, окремих соціальних послуг деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2023 № 248 (далі – Порядок), передбачено під час реалізації експериментального проекту безкоштовне надання на базі Спеціалізованого Трускавецького санаторію «Батьківщина» та Спеціалізованого Миргородського санаторію «Слава» (далі – учасники експериментального проекту) соціальних послуг, а саме:

• підтримане проживання;
  • надання притулку;
  • догляду стаціонарного;
  • соціальної адаптації.

Право на отримання соціальних послуг у межах реалізації експериментального проекту мають особи похилого віку, особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, в тому числі під час обов’язкової евакуації, або в яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження та інформація про яке підтверджується відомостями Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Обов’язковою умовою надання соціальних послуг є наявність довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Відповідно до пункту 17 Порядку орган соціального захисту населення:

1. Приймає заяви та необхідні документи для отримання соціальних послуг:
  2. надання притулку, соціальної адаптації відповідно до Порядку організації надання соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 587;
  3. підтриманого проживання, догляду стаціонарного відповідно до Порядку надання соціальних послуг особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 576, та Порядку організації надання соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 587.
  4. Здійснює виявлення та оцінювання потреб у наданні окремих соціальних послуг особам.
  5. Ознайомлює особу з можливістю та умовами отримання соціальних послуг, які надаються учасниками експериментального проекту.