Про проведення громадського обговорення з питань перейменування об’єктів топоніміки (вулиці, провулки) на території Зачепилівської територіальної громади

01.06.2023

З метою утвердження національної ідентичності українського народу, завершення процесів дерусифікації та декомунізації, відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених під час відсічі збройної агресії російської федерації проти України, керуючись ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», ЗУ «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», враховуючи позицію Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту національної пам’яті щодо пам’ятних об’єктів, пов’язаних із історією та культурою Росії та СРСР, 30 травня 2023 року відбулося перше засідання топонімічної комісії при Виконавчому комітеті Зачепилівської селищної ради, затвердженої рішенням виконкому від 03.05.2023 року №55.

Враховуючи звернення небайдужих громадян та пропозиції старост старостинських округів щодо вулиць які підлягають перейменуванню, беручи до уваги дослідження, проведені відділом культури і туризму Зачепилівської селищної ради, щодо діяльності радянських діячів, уродженців Зачепилівщини, на честь яких названі вулиці, топонімічною комісією при Виконавчому комітеті Зачепилівської селищної ради одноголосно прийнято рішення про проведення громадського обговорення з питань перейменування наступних назв об’єктів топоніміки (вулиці, провулки) на території Зачепилівської територіальної громади:

1. 1. Вулиця Якова Покуса – смт.Зачепилівка;
  46. Вулиця Перемоги – с.Чернещина;
  47. Вулиця Гоголя – с.Новоселівка;
  48. Вулиця Перших Космонавтів – с.Новоселівка
  49. Вулиця 9 Травня – с.Письмаківка.

Зачепилівська селищна рада пропонує мешканцям громади долучитися до громадського обговорення з питань перейменування вищезазначених об’єктів топоніміки.

Кожен мешканець громади до 1 липня 2023 року може надати свої пропозиції (усно чи письмово) декількома способами:

• озвучивши їх старості старостинського округу чи спеціалістам відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Зачепилівської селищної ради,
  • надіславши листа на електронну адресу Зачепилівської селищної ради 04397856@mail.gov.ua з поміткою «Перейменування вулиць» та обов’язковим зазначенням ПІБ та адреси відправника,
  • надіславши листа у письмовій формі на адресу: 64401, вул. Центральна, смт. Зачепилівка, Красноградського району, Харківської області.

Анонімні пропозиції (зауваження) не розглядаються.

Пам’ятаймо, що втручання у процес перейменування топонімів та участь в обговореннях дають можливість кожному з нас, окрім визначення комфортних для себе означників простору, взяти участь у писанні нової історії нашої громади та закріпленні нового символічного порядку, нової політики комеморації в Україні!