Зачепилівська громада

Красноградський район, Харківська область

(05761) 51652

Зміст

Про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин

11.09.2024

60abadba54171927382411

    Відповідно до ст. 21 КЗпП України, трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

   Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.

   Статтею 24 КЗпП України передбачено, що трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі і додержання письмової форми є обов’язковим:

  1) при організованому наборі працівників;

  2) при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я;

  3) при укладенні контракту;

  4) у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;

  5) при укладенні трудового договору з неповнолітнім (стаття 187 цього Кодексу);

  6) при укладенні трудового договору з фізичною особою;

  7) в інших випадках, передбачених законодавством України.

345f88d99d54e3b9ac26d5a05a020934

   При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

   Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

   Відповідальність за порушення законодавства про працю, в тому числі за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору визначена ст. 265 КЗпП України, ч. 3 ст. 41 КУпАП У, ст. 172, 173 КК України.

5de7afb28b73a789303585

   Додатково нагадуємо, що статтею 265 КЗпП встановлена відповідальність за порушення законодавства про працю.

    Посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

   Юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:
— фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків — у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (141 690 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

легалізація праці 600x424

Join Us Facebook
єдем зачепилівка
місцеві петиції
громадський бюджет е дем
посилання