Порядок отримання витягу з Державного земельного кадастру

Законодавство що регулює дане питання:

– Постанова Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051 “Про затвердження порядку ведення Державного земельного кадастру”;

– Закон України “Про Державний земельний кадастр”.

Для отримання Витягу з Державного земельного кадастру необхідно звернутись у найближчий центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), при умові, що земельна ділянка є зареєстрованою в кадастрі та містить всю повноту відомостей.

Для отримання Витягу подаються наступні документи:

– Заява про надання витягу з Державного земельного кадастру за формою, встановленою Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженим постановою КМУ від 17.10.2012 № 1051 (складається на місці);

– Документ, що підтверджує оплату послуг з надання витягу з Державного земельного кадастру (0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року);

–  Копія паспорта та ідентифікаційного коду;

– Документ, який підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженою заявником особою).

Особа, яка надає відомості з Державного земельного кадастру, протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви надає заявнику документ або мотивовану відмову в наданні такого документа. Витяг з Державного земельного кадастру в паперовій формі надається без використання спеціальних бланків, проставлення печатки та містить обов’язкове посилання на Державний земельний кадастр. Обов’язковим атрибутом витягу є QR-код, що містить інформацію про документ. На сьогоднішній день існує можливість замовлення витягу з кадастру в електронній формі через Публічну кадастрову карту, за умови електронної ідентифікації особи з використанням кваліфікованого електронного підпису та оплати послуг за надання відомостей з Державного земельного кадастру з оплатою послуги банківською карткою. Щоб замовити витяг з ДЗК онлайн, перейдіть на сайт Публічної кадастрової карти. Крім того, Держгеокадастр для зручності виклав відеоінструкцію, яка допоможе замовити витяг з ДЗК онлайн. Відповідно до п.178 постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження порядку ведення Державного земельного кадастру” від 17.10.2012 року № 1051, Витяг з Державного земельного кадастру що видається спадкоємцям, та витягу з Державного земельного кадастру, що видається для підтвердження державної реєстрації земельної ділянки або внесення інших відомостей до Державного земельного кадастру є безстроковими.

За більш детальною інформацією та необхідною консультацією або роз’ясненням, Ви можете звертатися до відділу «Красноградське бюро правової допомоги» Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м.Красноград, вул.Бєльовська,90,3 поверх, каб.30, контактний номер телефону 7-05-29 та за телефоном гарячої лінії системи БПД 0 800 21 31 03.