Як повідомив начальник управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Харківській області Сергій Біланчук, у порівнянні з минулим роком на 19 % збільшилася кількість суб’єктів господарювання, які перейшли на облік до податкової служби Харківщини з інших регіонів. Всього такий перехід здійснили 929 СГ, у т.ч. 408 юридичних осіб та 521 фізична особа – підприємець.
Окрім того, на 18% у порівнянні з 2022 роком збільшилась реєстрація нових ФОП. З початку 2023 року зареєстровано 7048 фізичних осіб – підприємців.
Серед зареєстрованих в 2023 році суб’єктів господарювання найбільш поширений вид діяльності за КВЕД:
– серед фізичних осіб – комп’ютерне програмування, роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Iнтернет, діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування;
– серед юридичних осіб – надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання, діяльність інших громадських організацій, неспеціалізована оптова торгівля.
___________
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що згідно з підпунктом 165.1.19 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються та, відповідно, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю, за рахунок коштів благодійної організації.
Норми підпункту 165.1.19 пункту 165.1 статті 165 ПКУ можуть бути застосовані благодійною організацією за наявності відповідних підтвердних документів, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування (в разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичного обслуговування платника податку (якщо оплата здійснюється після надання таких послуг).
Такими підтвердними документами можуть бути документи, що підтверджують потребу фізичної особи – платника податку в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність та характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану платника податку), документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи в залежності від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.
ПКУ не визначає відмінностей в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб сум допомоги для оплати вартості таких послуг в Україні або за кордоном.