Зачепилівська громада

Красноградський район, Харківська область

(05761) 51652

Зміст

Податкова інформує

05.07.2024

Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що статтею 166 Податкового кодексу України (далі –  ПКУ) визначено право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування.

Відповідно до п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку.

Платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, має право скористатися податковою знижкою за оренду житла виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:

– не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

– не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Податкова декларація про майновий стан і доходи на податкову знижку, за наслідками 2023 року, подається до контролюючих органів до 31 грудня 2024 року (включно).

Нагадаємо, що Декларацію можна подати одним із зручних способів: особисто або уповноваженою особою; поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі через Електронний кабінет та мобільний застосунок «Моя податкова».

Сервіси у мобільному застосунку «Моя податкова» для підприємців та громадян

Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що у мобільному застосунку «Моя податкова» доступні нові сервіси для ФОП:

МІЙ ФОП У РОЗДІЛІ «МОЇ ДАНІ» застосунку:

– інформація про реєстрацію ФОП та обрання спрощеної системи оподаткування;

– подання податкових декларацій платника єдиного податку:

для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування1-3 груп, у розділі «Послуги»;

– сплата податків:

доступна у «Стані розрахунків з бюджетом» розділу«Послуги».

Застосунок є програмним комплексом та може бути завантаженим на телефони як на платформі Android, так і iOS!

Застосунок від ДПС доступний користувачам та є простим і зручним інструментом для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян, також сплати податків з використанням платіжних систем,яким є мобільний застосунок «Моя податкова».

У РОЗДІЛІ «МОЇ ДАНІ» за стосунку громадянин може отримати інформацію про:

–  адресу реєстрації та фактичне місце проживання;

–  обʼєкти оподаткування;

–  обовʼязок сплатити суму грошового зобовʼязання (ППР);

У РОЗДІЛІ «ПОСЛУГИ» доступно:

–  стан розрахунків з бюджетом,

–  направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів;

–  подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка).

У РОЗДІЛІ «ПОВІДОМЛЕННЯ» доступні:

–  квитанції;

–  відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків;

– інформація з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору;

– листи контролюючого органу.

Мобільний за стосунок доповнюватиметься новими можливостями відповідно до потреб платників податків.

«Моя податкова» – ще один крок до цифрової податкової у цифровій державі!

 

Запитували щодо отримання податкової знижки під час «гарячої лінії»

У Головному управлінні ДПС у Харківській області проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Податкова знижка» за участі начальника відділу адміністрування податків з громадян та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, управління оподаткування фізичних осіб Юлії Баркової.

Під час заходу громадяни запитували: за якими витратами можна отримати податкову знижку; яким чином можна отримати податкову знижку громадянину, який знаходиться за межами України; чи існують обмеження на отримання податкової знижки; як отримати податкову знижку за навчання дітей, страхування життя членів сім’ї, за сплату орендної плати за житло внутрішньо переміщеними особами, тощо; які необхідно подати документи разом з податковою декларацією для підтвердження витрат; які є способи подання податкової декларації про майновий стан і доходи на податкову знижку; у який строк можна подати декларацію на знижку, тощо.

Зокрема, відповідаючи на питання платника податків, Юлія Баркова повідомила, що для отримання податкової знижки за витратами 2023 року громадяни мають подати до контролюючих органів податкову декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2024 року включно, з додатком Ф3 та підтверджуючими документами.

Декларацію можна подати за вибором громадянина в один із зручних способів:

особисто або уповноваженою особою;

поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;

засобами електронного зв’язку в електронній формі через Електронний кабінет та мобільний застосунок «Моя податкова».

На всі запитання платники податків отримали вичерпні відповіді.

Як повернути помилково сплачений податок?

Снимок

Join Us Facebook
єдем зачепилівка
місцеві петиції
громадський бюджет е дем
посилання