У 2023 році ситуація на регіональному ринку праці характеризується поступовим зростанням попиту роботодавців на працівників і скороченням обсягів зареєстрованого безробіття. Послугами служби зайнятості скористались 48,4 тисяч людей, з них 33,3 тисяч мали статус безробітного. Проти минулого року кількість безробітних зменшилась на 39 відсотків. Допомогу по безробіттю отримували 21,4 тисяч безробітних. Обмежень щодо строків перебування у статусі безробітного немає, період виплати допомоги з безробіття, на час воєнного стану, складає 90 днів.
Попит на роботу заявили 4,1 тисяч роботодавців. Загальна кількість пропозицій роботи склала 17,1 тисяч. За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу майже 15 тисяч людей.
«Харківська обласна служба зайнятості цьогоріч реалізовувала низку урядових ініціатив, спрямованих на покращення ситуації на ринку праці, створення нових та збереження існуючих робочих місць, підтримку бізнесу», – зазначає директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.
Служба зайнятості впроваджувала компенсаторні програми підтримки роботодавців. Зокрема, здійснювалась компенсація витрат на оплату праці при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб, компенсація єдиного соціального внеску за працевлаштування зареєстрованого безробітного на нове робоче місце, компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних; виплата допомоги по частковому безробіттю; компенсація витрат за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю.
У цьому році на Харківщині працював проєкт «Армія відновлення», у рамках якого служба зайнятості видала 15,2 тисяч направлень безробітних до виконання суспільно корисних робіт. На оплату праці спрямовано 115,5 млн грн коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Також на громадські та інші роботи тимчасового характеру здійснено 5129 направлень. За цими показниками Харківська область тримає першість серед регіонів.
Шляхом професійного навчання підвищили свою конкурентоспроможність на ринку праці 2474 безробітних. Люди, які не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, мали змогу опанувати новий фах чи підвищити кваліфікацію шляхом отримання ваучера на навчання. До цієї програми долучилися 1504 харків’янина та мешканця області. Це 1 місце по Україні.
З квітня цього року обласна служба зайнятості супроводжувала дві грантові програми в межах урядового проєкту «єРобота»: «Власна справа» та «Грант для ветеранів та їх подружжя». Позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу отримали 199 людей. Їх бізнес-плани передбачають створення 385 робочих місць. Сума фінансової підтримки від держави складає 48,1 млн грн.
З листопаду обласна служба зайнятості розпочала проведення виїзної інформаційно-роз’яснювальної кампанії з питань зайнятості у віддалені населені пункти регіону із залученням пересувного мобільного центру зайнятості.
Для уточнення інформації звертайтесь до відділу організаційно-інформаційної роботи Харківського обласного центру зайнятості за тел. (057) 765 30 81 або е-mail: 2000.7.1@khcz.gov.ua