НОВІ УМОВИ НАДАННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ З 1 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

06.05.2021

З 1 травня 2021 року всі отримувачі житлових субсидій подають нову заяву та декларацію. Заяву та декларацію за новою формою, яка буде затверджена Міністерством соціальної політики України, можна подавати протягом травня-вересня 2021 року (субсидія буде призначена з травня 2021 року, при наявності права).

З 1 травня 2021 року субсидія надається виключно у грошовій готівковій формі. Виплата субсидій здійснюється через поточні рахунки, відкриті у банківських установах. Отримувати субсидію через відділення операторів поштового зв’язку можуть лише отримувачі з числа: – осіб з інвалідністю І групи, – осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду, – осіб, які досягли 80-річного віку, – одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Повноваження комісій, які розглядали питання призначення субсидій, як виняток за певних обставин, з 1 травня 2021 року скасовано. Всі умови надання субсидій чітко регламентовано законодавством (Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджене постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. № 848 (зі змінами)).

Вводяться додаткові умови, за яких субсидія НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ:

– при наявності у власності транспортного засобу молодше п’яти років, або більше одного транспортного засобу молодше 15 років (крім мопеда і причепа);

– при наявності у власності більше одного житлового приміщення (квартири, будинка), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території або непридатне для проживання;

– при наявності на депозитному банківському рахунку (рахунках) коштів, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;

– при здійсненні протягом року перед зверненням за субсидією операції на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень:

– з купівлі іноземної валюти, банківських металів, нерухомого майна, цінних паперів та інших фінансових інструментів;

– платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування);

– внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації; – благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів); – надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики.

Повний перелік умов, за яких субсидія не призначається, наведено у пункті 14 Положення.