“Ні”насильству в сім’ї!

15.04.2024

08.04.2024 на базі Красноградського районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області, з метою попередження насильства в сім’ї, з особами, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, спеціалістом відділу сім’ї, дітей та молоді комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Зачепилівської селищної ради проведена профілактична бесіда «Ні” насильству в сім’ї!»

Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” дає таке визначення:  “домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання, або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь”.

Присутнім наголошено, що насильством в сім’ї є будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного характеру одного члена сім’ї по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують права і свободи члена родини як людини (штовхання, ляпаси, погрози, знущання, приниження на публіці, заборона користування особистими речами, шантажем, прямою забороною на навчання чи працю та змушуванням вступати у статеві стосунки без згоди особи).

За вчинення домашнього насильства в Україні передбачено адміністративну і кримінальну відповідальність (терміновий заборонний припис, обмежувальний припис, від 150 до 240 годин громадських робіт, до шести місяців арешту, до п’яти років обмеження волі, до двох років позбавлення волі).

на сайт08042024

на сайт 08042024 2