Зачепилівська громада

Красноградський район, Харківська область

(05761) 51652

Зміст

Не стійте осторонь!

23.03.2021

Основною метою роботи відділу сім’ї, дітей та молоді Комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Зачепилівської селищної ради спільно із суб’єктами соціальної роботи, зокрема відділу у справах дітей, сім’ї та питань соціального захисту населення Зачепилівської селищної ради, сектору поліцейської діяльності №1 Красноградського РВП ГУНП в Харківській області є сприяння покращенню життя сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах. Але, як показує досвід, не завжди наша допомога змінює людей на краще.

Так сім’я, яка була відвідана, з метою здійснення оцінки потреб (підставою слугував лист Зачепилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо проведення відповідної роботи з сім’єю здобувача освіти), у серпні 2020 року була знята з соціального супроводу, як така, в якій мінімізовано складні життєві обставини.

За результатами оцінки потреб з’ясовано, що сім’я проживає у будинку, який складається з 2 житлових кімнат та кухні. В будинку дуже брудно, одяг та взуття розкидані по кімнатах. Дивани, на яких сплять діти перебувають у жахливому стані (влітку спеціалісти у задовільному стані привезли сім’ї диван, постільну білизну, дитячі речі та іграшки). Будинок наповнений стійким запахом сечі, який надходить з цих меблів.

У зв’язку з невиконанням батьками своїх батьківських обов’язків спеціалісти вирішують подальшу долю дітей.

Продовжуючи тему сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, звертаємось до членів громади, не стояти осторонь, не дати дітям втратити зв’язок з рідними батьками.

Відділ сім’ї, дітей та молоді Комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Зачепилівської селищної ради запрошує до співпраці: смт. Зачепилівка, пров.Спортивний, б.5, тел. 51007

СТАНЬТЕ   ПАТРОНАТНИМИ   ВИХОВАТЕЛЯМИ!

Гарантовано:

1.Заробітня плата.

2.Кошти на дитину.

3.Професійна підтримка.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.

Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Головне завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних батьків, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватись.

Що таке патронат?

Патронат над дитиною (далі – сімейний патронат) – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім’ї патронатних вихователів, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Яка мета надання послуги патронату?  Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Чому ця послуга потрібна саме сьогодні? Враховуючи нинішню ситуацію в Україні, послуга патронату набуває ще більшої актуальності.

* Що це дасть для дитини: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

* Що це дасть батькам дитини: можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини;

* Що це дасть для України: сприятиме запровадженню інноваційної соціальної послуги з підтримки вразливих сімей з дітьми, забезпечить умови для деінституалізації дітей, які через складні життєві обставини не можуть проживати у власних родинах.

Хто такий патронатний вихователь? Патронатний вихователь – особа, яка на професійній основі здійснює догляд, виховання дитини/дітей, влаштованої/них в її сім’ю.

Діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат? До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

   * новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

   *  підкинуті, знайдені діти;

   *  безпритульні діти;

   *  діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;

   *  діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

   *  діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;

   * діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;

   * інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовується виключно один випадок: діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.

Діти якого віку можуть бути влаштовані під патронат? До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші 14 років, влаштовуються за їх власної згоди та згоди патронатних вихователів.

Хто може бути ініціатором влаштування дитини під патронат? Ініціатором влаштування дитини під патронат можуть бути:

– батьки чи один із батьків дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах;

– сама дитина;

– соціальний працівник, який супроводжує сім’ю, що опинилася в складних життєвих обставинах;

– працівник служби у справах дітей;

– вчитель, шкільний соціальний педагог чи психолог, лікар, дільничний міліціонер, інший фахівець соціальної сфери;

– будь-який громадянин чи установа, які виявили дитину в складних життєвих обставинах.

Який термін перебування дитини в патронаті?

Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Хто може стати патронатним вихователем?  

* громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;

* мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;

* мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);

* не мають судимості;

* стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

* одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;

* зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;

* пройшли навчання та отримали довідку та рекомендацію за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

Які основні завдання патронатних вихователів?

* забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;

* соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;

* створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини;

* підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Які права патронатних вихователів?

* брати участь в розробці договору про влаштування дитини у свою сім’ю;

* отримувати інформацію про стан здоров’я, психічний та фізичний розвиток дитини, яка влаштовується у сім’ю;

* визначати форми і методи виховання і розвитку дитини в межах повноважень, визначених договором про влаштування дитини;

* отримувати допомогу та консультації щодо догляду, виховання, розвитку дитини;

* на супервізію та професійну підтримку;

* представляти інтереси дитини у відповідних установах та організаціях в межах повноважень, визначених договором про влаштування дитини;

* звертатися до відповідних органів щодо вирішення питань, пов’язаних із забезпечення прав дитини, функціонування сім’ї;

* відмовити у влаштуванні в свою сім’ю дитини старше 14 років або у разі, якщо влаштування дитини може негативно вплинути на задоволення потреб інших дітей, в т.ч. власних;

* організовувати спільний відпочинок для влаштованих і біологічних дітей;

* отримувати пільги передбачені чинним законодавством.

Які обов’язки патронатних вихователів?

* нести персональну відповідальність за життя та збереження здоров’я дитини, тимчасово влаштованої до сім’ї патронатного вихователя, її фізичний та психічний стан;

* дотримуватися конфіденційності інформації про дитину та її батьків, що може завдати шкоди дитині та її сім’ї;

* дотримуватися вимог договору про влаштування дитини.

Який порядок оплати послуг? 

Розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць. Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину. Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. У разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків. У разі перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя неповний місяць соціальна допомога та грошове забезпечення виплачуються пропорційно до кількості календарних днів перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя.

 

Join Us Facebook
єдем зачепилівка
місцеві петиції
громадський бюджет е дем
посилання