Насильство під час війни: нові виклики, нові рішення

23.02.2024

20 лютого 2024 року   між локальною координаторкою  проєктів    ГО «Чистий Аркуш» Наталією Сухоруковою та суб’єктами соціальної роботи Зачепилівської селищної ради відбулася робоча  зустріч у напрямку роботи:  «Насильство під час війни: нові виклики, нові рішення».

Захід відбувся у межах проєкту «Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства пов’язаного з конфліктом/СНПК», що реалізується на теренах Харківщини в партнерстві з Українським Жіночим Фондом, ГО   «Ла Страда – Україна», Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Офісу Віце прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Апарату Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та за фінансування Європейського Союзу.

Особливий фокус розмови був спрямований саме на сексуальне насильство, пов’язане  з війною, тому що на сьогодні за даними Генеральної прокуратури України на території Харківської області  вже зафіксовано 27 випадків такого насильства, що були  скоєні під час тимчасової окупації населених пунктів області. Цей злочин не має  строку давності  та підпадає під юрисдикцію  Міжнародного кримінального суду. Постраждалі особи заслуговують на допомогу від держави, а злочинці – на справедливе покарання.

408970016 3634750323433999 6704442399447967323 N