ГоловнаНовиниМетодичне об’єднання вчителів історії Зачепилівської селищної ради – учасник ІІ онлайн-виставки ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття»
Методичне об’єднання вчителів історії Зачепилівської селищної ради – учасник ІІ онлайн-виставки ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття»
28.05.2019
Методичне об’єднання вчителів історії Зачепилівської селищної ради спрямовує свою роботу на реалізацію теми «Формування морально-духовних цінностей особистості в умовах національно-патріотичного виховання учнівської молоді на уроках історії в рамках реалізації Концепції Нової української школи».
Саме цей напрям роботи висвітлювали вчителі, долучившись до участі в ІІ онлайн-виставці ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття», тема якої « НУШ: формування національної свідомості учнівської молоді на уроках історії» у номінації «Виховання громадянської компетентності учнівської молоді на основі національних і загальнолюдських цінностей при вивченні історії».
Для досягнення мети та вирішення завдань роботи вчителі історії та суміжних дисциплін використовують сучасні інтерактивні технології, беруть участь у науково-практичних конференціях, семінарах-практикумах, вебінарах та інших методичних заходах всеукраїнського та обласного рівнів, проводять тренінги, майстер-класи, засідання круглого столу тощо. Завдяки високому рівню організації методичної роботи вчителі й учні закладів загальної середньої освіти Зачепилівської селищної ради досягають високих результатів. Особливого значення педагоги надають самоосвіті та участі у професійних творчих конкурсах, освітніх проектах «Всеосвіта», «На Урок».
Під час роботи з обдарованими дітьми особливу увагу педагоги приділяють участі учнів у науково-дослідницькій роботі МАН України. На ОТГ рівні були представлені дослідження по відділенню «Історія» за такими темами: «Становлення та розвиток православних храмів у Зачепиівському районі» (учитель Пілюгіна О.В.), «Військовополонені другої світової війни» (учитель Владимирець О.М.) та «Гончарні горщики черняхівської культури» (учитель Буланов Ю.І.). Робота в секції археології посіла на обласному етапі третє місце та відзначена Дипломом ІІІ ступеня.
Робота за темою «Актуальні проблеми зайнятості населення Зачепилівської ОТГ та шляхи їх вирішення» учениці 11-го класу Зачепилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів була представлена на Міжнародній учнівській науково-практичній конференції «Україна очима молодих» у місті Львів (учитель Бондарь О.О.)
З метою розвитку пізнавальної активності та мотивації до вивчення історичних дисциплін вчителі залучають учнів до участі в різноманітних інтерактивних всеукраїнських конкурсах: МАН-Юніор Ерудит (номінація «Історія»), Інтернет-олімпіади на сайтах освітніх проектів «Всеосвіта», «На Урок», якими охоплено близько 500 здобувачів освіти Зачепилівської ОТГ. За результатами участі вони отримують дипломи та сертифікати різних ступенів.
Особлива увага приділяється підготовці учнівської молоді до олімпіади з історії та складанню ЗНО. За результатами ЗНО останніх років є випускники, які отримують понад 180 балів. Учні мають достатні бали олімпіади з історії на рівні ОТГ та беруть участь в обласному етапі. Актуальною залишається робота педагогів щодо підвищення якості знань учнів і результативності їх участі в різних творчих конкурсах. Учні закладів освіти беруть активну участь у роботі на території Зачепилівської ОТГ Германо- Слов’янської археологічної експедиції Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна на волонтерських засадах.
Випускники шкіл Зачепилівської селищної ради є успішними студентами багатьох вишів Харківської області та України. Багато з них пов’язують своє життя з набуттям професій, які потребують наявності високих патріотичних почуттів, моральних та духовних якостей: військовими, працівниками поліції, вчителями, очолюють установи району, області тощо.
Стрімкі зміни, що відбуваються в українському суспільстві, осучаснення освітньої системи, досягнення в галузі теорії та практики навчання історії висувають необхідність оновлення змісту та застосування інноваційних підходів і методів виховання громадянської компетентності учнівської молоді, так як сучасне суспільство потребує освіченого, всебічно розвиненого українця, відповідального громадянина, патріота. І вчителі історії шкіл Зачепилівської ОТГ сповна розуміють свою причетність до цієї справи.
Саме так вчителі історії Зачепилівщини підтверджують роль вчителя в національній самоідентифікації учнівської молоді в контексті Нової української школи.
У ІІ обласній тематичній онлайн-виставці ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» за темою «НУШ: формування національної свідомості учнівської молоді на уроках історії» методичне об’єднання вчителів історії представляли вчителі Буланов Юрій Іванович, Владимирець Ольга Миколаївна, Бондарь Ольга Олегівна, Бублик Оксана Олексіївна, Іщенко Аліна Юріївна, Закапко Юлія Вікторівна, Новіков Іван Анатолійович.