Зачепилівська громада

Красноградський район, Харківська область

(05761) 51652

Зміст

Корисна інформація від податкової

13.02.2025

ГУ ДПС у Харківській області інформує про впровадження консультаційного центру з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

Пропонуємо звертатися з питань:

  • зупинення реєстрації ПН/РК,
  • подання таблиці даних платника податку,
  • подання повідомлення та копій документів по заблокованим ПН/РК,
  • відповідності критеріям ризиковості платника ПДВ.

Контактні номери консультаційного центру:

+38 (057)-702-85-77, +38 (057)-702-86-40, +38 (057)-702-86-65, +38 (057)-702-85-88, +38 (057)-702-85-22.

Графік роботи: понеділок-четверг:  08:00-12:00, 12:45-17:00, пятниця: 08:00-12:00, 12:45-15:45

025521

 

Декларування доходів: хто і коли має подати декларацію?

Переглянути відеоматеріал можна на субсайті ГУ ДПС у Харківській області за посиланням: https://kh.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/11693.html.

 

Експериментальний проект щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в ДПС

Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що методологічною основою та базовим документом для практичної реалізації Експериментального проекту в ДПС є постанова Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 року № 854 «Про реалізацію експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі» (далі Постанова № 854), яка набрала чинності з 31 липня 2024 року, що також закріплено в Національній стратегії доходів до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1218-р.

Основні новації Експериментального проекту:

Розподіл всіх податкових ризиків за основними видами:

  • ризик реєстрації – випадок, коли особи, які зобов’язані стати на облік у податковому органі або зареєструватися платниками окремих податків, не перебувають на обліку в податковому органі або не зареєстровані платниками відповідних податків;
  • ризик звітності – випадок, коли платники податків подають податкову звітність із запізненням або не подають її взагалі;
  • ризик сплати – випадок, коли платники податків сплачують податки, збори, платежі із запізненням або сплачують у неповному обсязі, або не сплачують зовсім, що призводить до виникнення або накопичення податкового боргу;
  • ризик декларування – випадок, коли податкові надходження зменшено або може бути зменшено внаслідок неправильного відображення даних у звітності (помилково або умисно).

Уніфікація правил визначення податкового ризику – створення паспортів податкового ризику – уніфікованих правил для визначення впливу податкових ризиків на надходження до Державного та Зведеного бюджетів України, ідентифікації платників, у яких наявний такий ризик. Оцінки ризиків, наявність ризиків у платників податків здійснюватимуться комплексно на підставі об’єктивних даних, а не суб’єктивних рішень і суджень.

Централізація визначення податкових ризиків та заходів впливу на них – створення Експертної комісії Державної податкової служби із застосування системи управління податковими ризиками, структурного підрозділу, відповідального за впровадження комплаєнсу у податковій сфері, який здійснюватиме координацію роботи з управління податковими ризиками.

Систематичне розроблення стратегій впливу на податкові ризики та їх реалізація по всій вертикалі ДПС – на підставі ідентифікації та оцінки ризиків буде підготовлено Загальний план удосконалення управління податковими ризиками, який визначить найвищі податкові ризики в адмініструванні податків і зборів та закріпить стратегії впливу на них, а також сегментарні (секторальні) плани, зосереджені на окремих галузях економіки, сегментах платників податків.

Самооцінка ефективності проведеної роботи – передбачається періодичне оцінювання ефективності заходів. За результатами Експериментального проекту будуть надані відповідні оцінки.

Більш детально можна ознайомитись з інформаційним листом ДПС України № 6/2024 «ДПС впроваджує Експериментальний проект», який розміщено на вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/data/material/000/703/829953/InfoList6_2024.pdf

Що таке ПРРО?

Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що відповідно до абзацу тридцять сьомого ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, програмний реєстратор розрахункових операцій – це програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для виконання платіжних операцій.

Звертаємо увагу, що контролюючий орган забезпечує безоплатне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання.

Join Us Facebook
єдем зачепилівка
місцеві петиції
громадський бюджет е дем
посилання