Інформація для бажаючих стати патронатними вихователями

23.06.2023

Шукаємо сім’ї, які готові у своїх родинах доглядати за дітьми, які потребують захисту

З 2016 року, Законом України № 936-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» в Україні впроваджена нова форма сімейного виховання якою передбачено НАДАННЯ КОМПЛЕКСУ ПОСЛУГ З ТИМЧАСОВОГО ДОГЛЯДУ ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ В СІМ’Ї ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ – це ТИМЧАСОВИЙ догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, або законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

ХТО І ЯК МОЖЕ СТАТИ ПАТРОНАТНИМ   ВИХОВАТЕЛЕМ

ПАТРОНАТНИЙ ВИХОВАТЕЛЬ – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та соціально – психологічної реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Патронатним вихователем може бути особа, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, а також має:

• повнолітнього члена сім’ї (чоловік або дружина, син чи донька, інший член сім’ї) чи повнолітню особу, які проживають на спільній житловій площі з кандидатом у патронатні вихователі, готові бути добровільним помічником кандидата у патронатні вихователі та разом з ним пройти навчання і надавати допомогу патронатному вихователю у догляді за дитиною, влаштованою до сім’ї патронатного вихователя;
  • належні житлово-побутові умови за місцем свого фактичного проживання, у тому числі наявність окремої кімнати (крім прохідних кімнат, кімнат мансардного або підвального типу) та побутових зручностей

ОХОЧИМ СПРОБУВАТИ СЕБЕ В ПАТРОНАТІ НЕОБХІДНО:

• звернутись до фахівця соціальної роботи в громаді за консультуванням та ознайомленням з правами, обов’язками та особливостями надання патронату;
  • досягнути згоди всіх членів сім’ї, зібрати та подати за місцем проживання на розгляд відповідний пакет документів:

1) заяву;

2) копію паспорта громадянина України;

3) копію трудової книжки (у разі наявності);

4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за відповідною формою;

5) довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли 14 віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;

6) копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

7) письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити;

Пройти первинний відбір кандидатів на місцевому рівні та тренінгове навчання за Програмою підготовки патронатних вихователів, що проводить ХАРКІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ (м-д Свободи, 5, Держпром 6-й під.10-й пов., e-mail: xcssm@ukr.net)

ДО СІМ’Ї ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ МОЖУТЬ БУТИ ВЛАШТОВАНІ ДІТИ:

які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

– новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

– підкинуті, знайдені діти;

– безпритульні діти;

– діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров’ю;

– діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

– діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;

– діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій, деокупованих територій;

– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

ЗА НАДАННЯ ПОСЛУГ ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛЯМ ГАРАНТОВАНІ:

• кошти на утримання влаштованої під патронат  дитини обсягом 2,5 прожит. мін. для дитини відповідного віку на місяць (3,5 при влаштуванні дитини з інвалідністю);
  • оплата за надану ними послугу в розмірі 5-ти прож. мін. для працездатної особи. При влаштуванні 2х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитина та категорію, але сумарно не перевищує 50%.

ПОСЛУГА ПАТРОНАТУ ФІНАНСУЄТЬСЯ з державного бюджету, призначення та виплата коштів здійснюється через районні/міські управління соціального захисту населення.

• Якщо Вам потрібна інформаційна, методична допомога – звертайтесь.

Наша адреса: смт. Зачепилівка, пров.Спортивний, б.5, Красноградський р-н, Харківська обл., 64401, e-mail: terzach2463@ukr.net, тел.5-10-07