Харківська філія “Газмережі” надає роз’яснення щодо перевірки димарів та рекомендації для власників будинків

26.03.2024

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ПЕРЕВІРКУ ДИМОВИХ ТА ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ КАНАЛІВ У ЖИТЛОВИХ БУДИНКАХ

? Які організації перевіряють димарі?

– Перевірку, обслуговування, ремонт димових та вентиляційних каналів (ДВК) проводять спеціалізовані організації (так звані пічники), що мають дозвіл на ці роботи Державної служби України з питань праці.

Правила безпеки систем газопостачання України зобов’язують власників, балансоутримувачів житла перевіряти стан і за потреби проводити ремонт димових і вентиляційних каналів, з оформленням відповідних актів перевірки.

Але обслуговування димоходів не є монопольною послугою. Тому власник будинку має право самостійно обирати надавача послуг з перевірки ДВК.

? Чи надає послугу з обслуговування димоходів Харківська філія «Газмережі»?

Ні. Харківська філія «Газмережі» послуги з перевірки димоходів не надає, обслуговування і ремонт димоходів не проводить.

? Навіщо взагалі перевіряти димоходи?

– Чадний газ, що накопичується у оселі через несправні димоходи або не працюючу систему вентиляції смертельно-небезпечний для людей. Цей газ не має запаху, тому людина не одразу відчуває небезпеку.

– При концентрації чадного газу в приміщенні 0,1% – через годину людина починає відчувати головний біль, запаморочення, втрачає свідомість.

* При концентрації 0,5% — смертельне отруєння людини може статись за 20-30 хвилин.

* При концентрації чадного газу 1% – після декількох вдихів людина втрачає свідомість, через 1-2 хвилини людина отримує сильне або смертельне отруєння.

? Як переконатись у надійності виконавця робіт з перевірки димарів?

– При визначенні виконавця робіт з перевірки димоходів варто перевірити:

* наявність дозволу у обраної організації на перевірку димовентканалів

* наявність службових посвідчень у працівників обраної організації, що виконуватимуть роботи

* затверджений перелік робіт та кошторисну вартість робіт.

Також варто проконтролювати надання послуг у своїй оселі, згідно переліку та кошторису робіт.

Після проведення перевірки димовентканалів, виконавець робіт оформлює акт перевірки.

? Чи можуть пічники, що перевіряють димоходи, відключити газ у будинку?

Спеціалізована організація, що перевіряє ДВК не має повноважень припинити газопостачання у будинок. У разі несправних димоходів, спеціалізована організація оформлює акт перевірки з висновком про несправність, попереджає мешканців про небезпеку використання газу, передає акт до газової компанії.

Газовики припиняють подачу газу у житло на час ремонту димоходів спеціалізованою організацією та власником житла.

? Які терміни перевірки димоходів?

– * димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, – не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, – два рази на рік (навесні і восени);

* димоходи опалювально-варильних печей не рідше ніж два рази на рік: перед початком і після закінчення опалювального сезону;

* димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних газових плит (залежно від матеріалу) -не рідше ніж один раз на 6 місяців (цегляні, цегляні і азбестоцементні, цегляні і керамічні димоходи) і не рідше ніж один раз на рік (металеві – з товщиною стінки не менше 3 мм,азбестоцементні, керамічні та із жаростійкого бетону).

Вентиляційні канали перевіряються одночасно з димовими.

ОЛІЙНИК ОЛЬГА АНАТОЛІЇВНА, Начальниця прес-центру Харківської філії “Газмережі”

вул. Безлюдівська, 1, Україна, 61109, м. Харків

Тел.: +38057-341-4474,  Моб.: +380-67-244-7471,  olh.oliinyk@grmu.com.ua