До уваги власників житлових приміщень, які прихистили внутрішньо переміщених осіб!

27.09.2023

☝️Повідомляємо, що 05 вересня 2023 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» від 1 вересня 2023 року № 936.

☝️Змінами до пункту 8 Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 333, передбачено, що протягом строку розгляду заяви уповноважені особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної в м. Києві держадміністрації, відповідної військової адміністрації проводять перевірку достовірності наведених у заяві відомостей шляхом відвідування місця розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що посвідчують особу, свідоцтва про народження малолітньої дитини, яка є внутрішньо переміщеною особою (у тому числі електронне відображення інформації, що міститься у таких документах), довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або електронної довідки, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік такої особи.

☝️Перевірка проводиться за рішенням виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, районних у м. Києві держадміністрацій, відповідних військових адміністрацій вибірково з метою встановлення фактів відповідності даних, зазначених в абзаці першому цього пункту.

За результатом такої перевірки уповноважені представники виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної в м. Києві держадміністрації, відповідної військової адміністрації складають акт перевірки у довільній формі.

☝️Інформація про результати таких перевірок щомісяця надсилається до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Товариства Червоного Хреста України.

‼️Таким чином, будуть здійснюватися вибіркові перевірки наданих особами відомостей і факту безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб виключно шляхом відвідування місця розміщення внутрішньо переміщених осіб.