До уваги пасічників Зачепилівської селищної громади!

22.07.2021

Суб’єкт господарювання будь-якої форми власності зобов’язаний зареєструвати пасіку в органі місцевого самоврядування. Відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво»!

Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцем знаходження юридичної особи, яка займається бджільництвом в органах місцевого самоврядування.

Для реєстрації пасіки, необхідно звернутися до Зачепилівської селищної ради із відповідною заявою (за формою), а також при собі мати засвідчену заявником копію паспорта пасіки.

УВАГА! Розпочато прийом документів для отримання дотації за рахунок Державного Бюджету за наявні бджолосім’ї.

Порядок використання коштів за наявні бджолосім’ї затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» (із змінами 2021 року).

Право на отримання дотації мають фізичні особи, юридичні особи та фізичні особи-підприємці (ФОП) (далі – суб’єкти господарювання), які утримують не менше 10 бджолосімей.

Розмір дотації складає 200 гривень за кожну бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації становить 60000 гривень одному отримувачу.

Останній день приймання документів у поточному році – 30 вересня.

Основними умовами для прийняття документів від суб’єкта господарювання є:

– пасіка повинна бути зареєстрована в органі місцевого самоврядування (пасіка фізичної особи – за місцем її проживання, пасіка юридичної особи – за місцезнаходженням);

– пасіка повинна мати ветеринарно-санітарний паспорт з оновленими у поточному році даними щодо кількості бджолосімей. Порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки затверджений наказом Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338. Паспорт видають органи Держпродспоживслужби;

– пасіка повинна бути зареєстрована в державному реєстрі потужностей операторів ринку. Реєструють потужність органи Держпродспоживслужби.

Перелік документів, який необхідно надати для нарахування дотації:

а) від фізичної особи:

– копія паспорта громадянина України – власника пасіки;

– копія ідентифікаційного коду фізичної особи – власника пасіки;

– документ, що підтверджує державну реєстрацію потужності;

– копія довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

– довідка, видана органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів;

б) від ФОП:

– копія довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком;

в) від юридичних осіб:

– копія довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком;

– копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма № 24 (річна) станом на 01 січня поточного року.

ЗРАЗОК ЗАЯВИ