Архієпископ Митрофан із Харківської єпархії ПЦУ розповів про діяльність церкви в умовах агресії росії

08.01.2024

1) У 2023 році вперше відзначено Різдво Христове згідно з Новоюліанським календарем.

2) Харківська єпархія збільшилася на 13 священнослужителів, створено 8 нових релігійних громад, 3 священнослужителі та 3 громади перейшли з УПЦ МП до ПЦУ.

3) Місцева влада виділяє нові приміщення для релігійної діяльності ПЦУ, будуються нові храми.

4) ПЦУ – канонічна, миролюбна церква, яка не прагне “віджимати” храми.

5) Безліч священнослужителів ПЦУ служать як військові капелани.

6) Громади ПЦУ у зонах бойових дій хочуть залишатися та підтримувати воїнів, незважаючи на небезпеку.

7) Люди, які тимчасово проживають за кордоном, чекають на деокупацію населених пунктів, щоб повернутися додому.

8) Ідуть переговори зі священнослужителями УПЦ МП про перехід до ПЦУ, при цьому зберігається їхнє місце, майно та парафія.

Img 20240108 112959 233