Акція “16 днів проти насильства”

Щорічна акція “16 днів проти насильства” (25 листопада – 10 грудня)

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

– 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства
(у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Якщо Ви опинилися в ситуації домашнього насильства, стали свідком жорстокого поводження з дітьми або Ваша дитина потерпає від домашнього насильства – телефонуйте:

• Гаряча лінія Національної поліції України – 0-800-500-202
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації0-800-500-335 (безкоштовно зі стаціонарного або мобільного телефонів), короткий номер з мобільного  – 116-123
  • Національна дитяча гаряча лінія 0-800-500-225(безкоштовно зі стаціонарних, мобільних телефонів), короткий номер з мобільного – 116-111
  • У разі зникнення дитини до Служби розшуку дітей 116-000
  • Інформаційно-довідкова служба МВС– (044) 256-03-33, 254-94-94
  • Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15–47 цілодобово
  • Урядова гаряча лінія– 15-45

Надання безоплатної правової допомоги:

Єдиний телефонний номер надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103.

В Зачепилівському районі відповідальним структурним підрозділом з питань протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми визначено Управління соціального захисту населення Зачепилівської районної державної адміністрації: тел. (05761) 5-16-32, електронна адреса  6312upszn@zacheprda.gov.ua.

Відповідальні особи за напрямок роботи із запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми, забезпечення гендерної рівності Наталя Рижкіна, моб. тел.+380992283923.

Відділ у справах дітей, сім’ї та соціального захисту населення Зачепилівської селищної ради: (05761) 5-17-48, електронна адреса semenets_ira@ukr.net. Відповідальна особа Ірина Семенець.

Відділ сім’ї, дітей та молоді Комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Зачепилівської селищної ради: (05761) 5-10-07, електронна адреса zachep_rcccdm@ukr.net. Відповідальна особа Римма Сухіна.

Якщо ви знаєте, що серед ваших сусідів є проблемні сім’ї або з недієздатними чи літніми людьми то, ставши свідком можливого домашнього насильства, одразу ж телефонуйте на «гарячі лінії» допомоги. Так ви зможете врятувати їм здоров’я, а може, і життя.

16 днів проти насилля