ПЕРВОЦВІТ – 2024

01.03.2024

На Харківщині стартувала Всеукраїнська екологічна акція – операція «Первоцвіт – 2024», яка проводиться в Україні щорічно та триває з кінця лютого по травень.

Метою акції є запобігання незаконному збиранню, транспортуванню та продажу рідкісних ранньоквітучих рослин.

Державна екологічна інспекція у Харківській області попереджає: продаж первоцвітів – це порушення природоохоронного законодавства, Законів України «Про Червону книгу України», «Про охорону навколишнього природного середовища України», а також правил торгівлі.

Незаконно добуті в природі ресурси та виготовлена з них продукція підлягає безоплатному вилученню, а знаряддя правопорушення – конфіскації.

Відповідальність несе не тільки продавець, а й покупець квітів. Адміністративна відповідальність передбачена у формі штрафів та збитків, розрахованих на кожну рослину.

Інспекція закликає всіх небайдужих не залишати поза увагою факти торгівлі, не зривати, не продавати, а також утриматись від покупки перших весняних квітів заради збереження їх краси для майбутніх поколінь!