Зважаючи на повномасштабну війну, послуга патронату над дитиною в Україні на сьогодні набула ще більшої актуальності, загострилася проблема дітей, позбавлених сімейного затишку, батьківського догляду та виховання. Серед різних сімейних форм виховання, патронатна сім’я є найоптимальнішим варіантом з найнижчим рівнем психологічного стресу для тимчасового перебування дитини.
Патронатна сім’я на певний час приймає до себе дітей, які втратили батьків або через складні життєві обставини тимчасово не можуть проживати разом з ними.
Основні акценти, на які наголошується, це те, що патронатні батьки не замінюють дітям рідних. Їх завданням є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками чи законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини. Вони надають дітям соціальну послугу догляду та виховання, тому держава розглядає патронатних вихователів як представників унікальної професії, яка відповідно оплачується та зараховується у стаж.
Отож, патронатне виховання гарантує заробітну плату, кошти на виховання дитини, комплексну професійну підтримку.
За надання послуги патронатний вихователь щомісячно отримує:
– державне грошове забезпечення в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи на місяць (на даний час це складає 5х2684=13 420 грн.)
Розмір соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць,
для дітей віко від 0 до 6 років – 5680,00 (2272х2,5)
для дітей віком від 6 до 18 років – 7082,50 (2833х2,5)
для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць.
Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину.
Важливо розуміти, що патронатна сім’я дає дитині можливість незалежно від статі, віку та термінів перебування, рости в люблячій сім’ї, а не в дитячому будинку. У подібних випадках дитина, яка поміщена в патронатну сім’ю, має можливість пожити «в гостях», що рятує її від важкої психологічної травми; шанс повернутися до своєї рідної сім’ї.
За більш детальною інформацією звертатися до Служби у справах дітей Зачепилівської селищної ради за адресою: сел. Зачепилівка, вул.. Паркова, 21.