Приклади заповнення поля «призначення платежу» при розрахунках з бюджетом
Взаємодія платників з органами податкової служби здійснюється дистанційно у режимі реального часу через персоналізований сервіс «Електронний кабінет». Базовий функціонал електронного кабінету дає можливість у режимі онлайн переглядати дані карток особових рахунків про стан розрахунків з бюджетами.
Запити на отримання електронного витягу інформації щодо стану розрахунків з бюджетами потрібно направляти до органів Державної податкової служби засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги” через персоналізований сервіс «Електронний кабінет платника».
Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ.
При заповненні розрахункових документів на сплату податків, зборів, єдиного внеску в полі «Призначення платежу» необхідно вказувати ідентифікаційний код.
За правильність заповнення реквізитів у платіжних документах відповідальність несе платник податків.
Реквізити для сплати розміщені на суб-сайті «Головне управління ДПС у Харківській області» в розділі «Рахунки для сплати платежів»:
https://kh.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/
Приклади заповнення поля «призначення платежу» при розрахунках з бюджетом за посиланням:
https://kh.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/9315.html
Закон № 2888: передбачена можливість використання електронних грошей для сплати податків та зборів
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що Інформаційний лист № 2/2023 від 23.02.2023 року ДПС присвятила окремим змінам положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у зв’язку з прийняттям Закону України від 12 січня 2023 N 2888 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» зокрема в частині обліку електронних гаманців та рахунків, відкритих платникам податків небанківськими надавачами платіжних послуг, сплати податків електронними грошима та використання інших платіжних операцій, що запроваджені Законом України від 30 червня 2021 року № 1591 «Про платіжні послуги».
Закон № 2888 набере чинності 1 квітня 2023 року.
У листі йдеться:
– про особливості сплати податків та зборів електронними грошима;
– які обмеження існують при сплаті електронними грошима податків і зборів;
– зміни щодо обліку рахунків платників податків, відкритих небанківськими надавачами платіжних послуг та електронних гаманців;
– зміни щодо повноважень контролюючих органів стосовно зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, відкритих небанківськими надавачами платіжних послуг, арешту та стягнення коштів тощо;
– особливості оподаткування деяких видів доходів та операцій податками на прибуток, додану вартість та доходи фізичних осіб.
Зокрема, змінами до ПКУ передбачено можливість сплати податків та зборів у готівковій або безготівковій формі (у тому числі з використанням електронних грошей), крім випадків, передбачених ПКУ або законами з питань митної справи. Але не допускається прийняття електронних грошей на єдиний рахунок.
Фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані повідомляти про свій статус банки, інші фінансові установи, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, в яких такі особи відкривають рахунки/електронні гаманці. Неповідомлення фізичними особами – підприємцями та особами, що проводять незалежну професійну діяльність, про свій статус при відкритті рахунку/електронного гаманця тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 гривень за кожний випадок неповідомлення.