20 лютого – День пам’ять Героїв Небесної Сотні

20.02.2023

20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні, тих, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Гідність, свобода, відвага, єдність, честь — стали одними з головних об’єднавчих цінностей Революції Гідності.

Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи.

«Небесною Сотнею» називають загиблих учасників Революції Гідності. Герої Небесної Сотні — уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.

Героями стали люди, різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому — Іванові Наконечному — виповнилося 82 роки, а наймолодшому — Назарієві Войтовичу — лише 17.

Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави.

Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали свій, вільний шлях незалежності, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи.

Ця боротьба триває й зараз. Уже рік в умовах повномасштабної війни. І цей “двобій” обов’язково буде мати жовто-блакитний переможний колір: з власною самобутністю, історією та гідністю, і, головне – здатністю захистити суверенітет🇺🇦

Глибока шана та повага мужнім, самовідданим Героям Небесної Сотні та усім тим, хто й зараз боронить незалежність України і наше мирне завтра!

Слава Україні! Героям Слава!
Слава нації! Смерть ворогам

З повагою, Зачепилівський селищний голова Олена Петренко