1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

01.12.2022

В рамках акції «16 днів проти насильства» спеціалістами комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Зачепилівської селищної ради та Красноградського районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» проведено інформаційно-просвітницьку бесіду з молоддю засудженою до покарань без позбавлення волі: «1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом».

Ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом запропонували у 1987 році Джеймс В. Бунн і Томас Неттер, співробітники з питань громадської інформації, що працювали в Глобальній програмі по боротьбі зі СНІДом при Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ). Вони звернули увагу на темпи поширення епідемії СНІД, оцінили загрозу і можливі катастрофічні наслідки.

День боротьби зі СНІДом проголошено Всесвітньою організацією охорони здоров’я та вперше відзначено 1 грудня 1988 року. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди  з вірусом імунодефіциту можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ (антиретровірусна терапія) і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

Img 60432a90b7d5504e872c4fc39e6f2db4 V Img F9550706a5856bf363af4f76fe6b4a69 V