Зачепилівська громада

Красноградський район, Харківська область

(05761) 51652

Зміст

“30 липня Всесвітній день протидії торгівлі людьми»

29.07.2019

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Торгівля людьми є грубим порушенням прав людини, яка калічить долі тисяч українців, а злочинцям приносить надприбутки.

Про українських жінок, яких продають за кордон, написано дуже багато. Але не стало менше ні жінок, що потрапляють у цю халепу, ні торговців, які ці пастки організовують. Залишаються без відповіді одвічні запитання “Хто винен?”, “Що робити?”.

Хто ж ті дівчата, які потрапляють до тенет торговців живим товаром? Якого віку та соціального походження? Яку мають освіту? Це жінки 15-29-річного віку з середньою неповною або професійною освітою, здебільшого з невеликих міст України.

На першому місці серед чинників, які змушують жінок до виїзду за кордон, стоїть скрутне економічне становище, практична неможливість отримати гідну роботу в Україні. В ситуації бідності жінки швидше ніж чоловіки погоджуються на роботу, що не відповідає їхньому рівню освіти та кваліфікації, вони відчувають відповідальність за родину та дітей.

Використовуючи складну економічну ситуацію в країні, високий рівень безробіття, нечисті на руку ділки організували кримінальний бізнес запрошення українських громадян працювати за кордон, де вони зазнають жорстокої експлуатації. Чоловіків експлуатують як будівельників, шахтарів, на сільськогосподарських роботах; жінок – як домогосподарок, швачок, мийниць посуду. Але, крім звичайної експлуатації, жінки зустрічаються ще з однією її формою – примусове надання сексуальних послуг.

Із чого  може розпочатися дорога до пастки?

Дуже часто в пресі, на дошках оголошень можна побачити пропозиції щодо працевлаштування за кордоном. Вони виглядають дуже привабливо, бо, як правило, пропонується висока платня і не надто важка робота. Довірливі, пригнічені безробіттям українці хапаються за цю соломинку з надією забезпечити себе та своїх дітей. Часто вони опиняються у пастці або у ще гіршій матеріальній скруті. Злочинці, що займаються брудним бізнесом, після перетину кордону забирають у людей документи. Іноді жертви взагалі не знають, до якої країни потрапили.

Такий злочин як “торгівля людьми”, дуже важко довести, а значить – покарати винних.

Проблема торгівлі людьми – це не лише хвороба України. Потрапляють люди у пастку і в інших не дуже багатих країнах.

Що ж потрібно знати українським громадянам, які збираються працювати, навчатися або одружуватися за кордоном, щоб запобігти торгівлі людьми?

  1. Нікому не довіряти свій паспорт. Документи, що засвідчують вашу особу, завжди повинні знаходитися тільки у вас.

  2. Якщо ви збираєтеся працювати чи навчатися, потурбуйтеся, щоб ваш контракт був написаний зрозумілою вам мовою, щоб умови, місце та час вашої майбутньої праці були чітко визначені.

  3. Залиште вдома або своїм друзям чи близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном із адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту.

  4. Також рекомендується залишити своє фото та адреси ваших іноземних друзів.

  5. Не забудьте з’ясувати номери телефонів українських посольств та консульських представництв за кордоном.

  6. Якщо ви опинились у скрутній ситуації або вам хтось загрожує, – звертайтеся до представників своєї країни, які допоможуть вам.

  7. У зарубіжних країнах активно працюють неурядові організації та служби, які надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Термін перебування на території іноземної держави вказаний у вашій візі. Порушення візового режиму унеможливить ваш наступний виїзд за кордон.  Не забувайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить ваше перебування за кордоном та стане у нагоді в скрутну хвилину.

Прикро, що нині доводиться говорити про рабство і торгівлю людьми в Україні і в світі. Але знати про це треба.

Директор                                                                О. МОЛЧАНОВА

Сухіна Римма 51007

Stophand Laytbox

Join Us Facebook
єдем зачепилівка
місцеві петиції
громадський бюджет е дем
посилання